r10tomek

Ciągnik na 50 ha [połączone]

Polecane posty

mfmf    1

No ale slyszal to trzeba napisac,

 

forterra 135 ma 137km, w swojej klasie NAJNIZSZE spalanie, z kabina lux pelnym obciazeniem i szerokimi kolami jak dobrze poszukasz znajdziesz za 200000 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBazyllo    2

Witam!! Chciałbym troszkę odświeżyć temat i sie podpytać was jaki ciagnik uzywany byście polecili w zakresie mocy 100-130 km na powirzchnię ponad 50 ha w produkcji roślinnej. Chodzi tut głownie o woła roboczego pracujacego w polu. Kasa maksymalna jaka moge przeznaczyć to 45 tys zł.

Edytowano przez TheBazyllo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jak ma byc to typowy wół roboczy to chyba najlepiej Valmeta z serii Mega - masz w nim silnik nad przednią osią co daje niemal równy rozkład mas. W każdym jest EHR i w większości skrzynie z PowerShiftem (2- lub 3-stopniowym), Kabina jest w miare wygodna i ergonomiczna :D

Pod względem ceny zakupu wypadalepiej JD, DF czy Fendt a pod względem trwałości raczej nim nie ustępuje ;)

http://otomoto.pl/valtra-valmet-8000-100km-stan-bdb-A179870.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

właśnie jakiegoś zetorka forterre 12441 albo 135 :D bo naprawde to są dobr ciągniki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint6070    1

A jaki Wy byście wybrali w moim przypadku silnik 4 czy 6 cylindrowy??

Fendta niechce bo iągnik lekki i nie jest na ramie!!

Zastanawiam się nad JD 6430 Premium opcja full lub 6630 ale uboższa wersja też premium tylko bez przedniego tuza który wy radzicie? Oczywiście oby dwa na skrzyni autopower!

No jak ma być małe spalanie to 4 cylindry a jak spalanie może być duże to 6. A john 6430 premium do dosyć dobra inwestycja to oczywiście 6 .

 

Może jeszcze mój ulubiony sprzęt new holland??? Jak new holland to proponuje t6050 range command na twoje gospodarstwo się sprawdzi wiem bo mój wója ma około 80 ha i ma t6070 range command i jest wygoda moc i komfort podczas pracy ciągnika . Podam ci cały link i se zobacz parametry http://agriculture.newholland.com/poland/pl/Products/tractors/T6000RCPC/Pages/Products_overview.aspx?nhpid=T6000%20PC/RC i tam wciśnij t6050 RC&PC i masz parametry

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek11    0

Witam. Jaki ciagnik nowy polecacie z ładowaczem ok 70km? Dodam ze miłaby byc pomocniczym w 50 ha gospodarstwie z produkcja zwierzęcą (swinki)

Pod uwage biore nh t4 75, jd 5070m, lub cos z sdf. Sprawa dosc pilna bo sa kredyty preferencyjne i przydało by sie złozyc jakis wniosek... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Na Twoim miejscu dołożyłbym więcej kasy i wziął JD 5080R. Sam mam takiego (co prawda 5090R i bez ładowacza) do ciężkich prac i sprawdza się. Kolega ma 5080M jako pomocniczy na 70 ha i ma się strasznie ciężko zebrać z pełnym oprsykiwaczem zaczepianym 1500l nie wspominając o przyczepie. Wybór należy do Ciebie.

Pozdr.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek11    0

W jd trochę mnie nie przekonuje spalanie w lekkich pracach wlasnie z ladowaczem... Dodam jeszcze ze ciągnik miałby mieć nie więcej niż 2.50 wysokości :) a ten 5080m to jakiś wadliwy egzemplarz chyba się twojemu koledze trafił bo to raczej nie możliwe żeby 80 km miało ciężko z tak małym ladunkiem ;) najbardziej w tej chwili jestem za nh... wygodna duża kabina, dobra widoczność i bliskość serwisu

Edytowano przez woytek11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas16    26

JA bym ci polecił john deera albo fenda to sa 2 najlepsze marki według mnie no i moze jeszcze valtra i MF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecam fenda , new hollanda , case albo masseya fergusona . Moim zdaniem są to najlepsze marki które produkują ciągniki solidnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Najlepsze marki to John Deere Fendt Valtra i MF.

 

@Woytek uważasz, że JohnDeere dużo pali przy ładowaczu ? mylisz się. JD będzie najlepszy do ładowacza ze względu na widoczność, pełną ramę, i solidne wykonanie ciągnika. Pamiętaj że Nh nie dorówna JD jedynie cena niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

cześć Koledzy szukam ciągnika na 50ha ciężkich gleb Żuławy 1-3a klasa obecnie obrabiam wszystko u1014 ale jest ciężko, zbyt dużo czasu to zajmuje, a na jesieni jak od razu nie zabronujesz po orce to nie uprawisz bez brony wirnikowej. ok do rzeczy ciągnik ma chodzić brona wirnikowa + hydropak + siewnik 3m kongskilde, pług 4 obrotówka, agregat-brony 20 stki - 5 pól plus podwójne wałki strunowe hydrauliczne składane - obecnie u1014 to ciągnie i jest ciężko przód podrywa. ciągnik 120-160 km zachodni min 98 rok produkcji do 120 tyś. Pozdro

 

a o to film jak jest ciężko http://www.youtube.com/watch?v=pm6UjWZ2G3g

Edytowano przez APT

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSPODAR    8

Ja bym ci polecił MF 54XX mało pala,mocne są i cena mysle że jest niższa niż JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linfield    0

Witam.

Jaka marke i model nowego ciągnika polecacie do gospodarstwa 50ha z czego połowa to użytki zielone.

Będzie to jedyny ciągnik w gospodarstwie.

Napewno musi być wyposażony w przedni wom i ładowacz. Jakieś sugestie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Hejo :)

otóż zastanawiamy się nad kupnem ciągnika na 50 ha.

Ostatnio tata wspomniał, iż spodobał mu sie John Deere 6930P (5 letni - używany).

Myślicie, że na taki areał można wziąć taki ciągnik, jednak to 160 KM.

Ziemie nie są ąz tak ciężkie, ale przynajmniej nie zmęczy sie :D

 

Z tego co mówił to pełen automat, więc byłby niezły komfort w porównaniu do Ursusa 1614 ^^

 

Cp jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poochacz    0

Witam,

szukam nowego ciągnika, ktory będzie pracował jako główny w gospodarstwie o pow. 50ha.

 

Maszyny do niego kupie, bo mam 914 z turem i wszystkie maszyny są do niego przystosowane.

 

Wybieram między: JD 6140R a DF 6150, będzie kupowany na PROW 2014-20 więc mam jeszcze trochę czasu.

 

Ciągnik ma być na pewno z przednim TUZem i WOMem, reszta wyposażenie to będzie zależała jak wyjdzie z kasą. Najtaniej wyjdzie w podstawie DF ( 270tys. netto ), JD ( ok. 340tys.netto ).

 

Proszę o wypowiedzi TYLKO tych użytkowników, którzy mieli do czynienia z tymi modelami.T

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

nauczyłem sie jeden waznej rzeczy podczas ostatniego naboru

"jeśli umiesz liczyc, licz na siebie" a nie na PROW nie wiesz co Cię czeka za miesiąc dwa a tu tak odległa perspektywa i juz założenia

1. dostałem dofinansowanie

2. i podajesz ceny obecne :) a za te pare lat mogą znacznie wzrosnąć jesli PROW bedzie nadal tak działał jak dotąd

 

mamy 2013rok i nic nie wiadomo jakie beda zasady ale widze ze masz konkretne przecieki ze wiesz o pieniazka zarezerwowanych dla Ciebie :P

 

ps. śmieszny temat i bez sensu równie dobrze mozna napisac wygram za 3lat lottka co kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Ja bym wybierał tylko JD ew Case też są to dobre ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

zmiana planów co myślicie o valtrze t133 hi-tech na ok. 60ha ;) ?

ciągnik zastapi ursusa1614, więc wiadomo z jakimi maszynami bedzie pracował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

Polecam ci nh nie są drogie . ale można trafić na jakiś wybrakowany egzemplarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajdzik    0

Ja polecam Zetora forterrę 140 hsx. Ciągnik tani i prosty w użytkowaniu poza tym w Polsce jest dużo dealerów i serwisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
    • Przez pp1208
      Witam. Jak wyłączyć blokada podośnika (świeci sie "kłódka")   w Agrotronie 630 TTV ? Żadnego przycisku nie widziałem którym mozna by było to odblokowac. Dodam ze ciągnik ma dośc spory komputer na którym wszystko sie konfiguruje ale tam tez nie znalazłem zadnej blokady. Orientuje sie ktos jak to zrobic ?
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj