Skocz do zawartości
r10tomek

Ciągnik na 50 ha [połączone]

Polecane posty

Kamix20    0

Połączone

Witam, mam w planach zakup ciągnika na około 50 ha, swojej mam 40 i 10 dzierżawy. Narazie mam Zetora 12145 TURBO (ok.140KM), lecz wiadomo jego czas niedługo minie i zastanawiam się nad zakupem nowego. Ja wraz z moim ojcem nastawieni jesteśmy na JD 6115R. Miałby on ciągać Agregat uprawowo-siewny bierny 3m, pług 4 obrotowy, gruber 4,5m i pewnie jakiś rozrzutnik. Nie wiem czy nie bedzie miał troche za mało mocy. Może inny trakto polecicie? 

Wiadomość z agroFakt.pl

jasko1993    10

gruber 4,5 m to już wyzwanie dla ciągnika powyżej 150km. mam grubera na 9 łap Pom Brodnica czyli słabe 4m i ciągam go bez problemu JD6830

Kamix20    0
matias95    74

Ten John deere, to nie za słaby troszkę będzie do Twojego sprzętu? Głównie o agregacie podorywkowym mówię. Chyba że jakieśbardzo lekkie ziemie masz, to możę i ok będzie. Jeśli myślisz brać ciągnik z dotacjami unijnymi, to weź coś większego. Na pewno się przyda w późniejszym czasie.

KlakacZ    16

Tem jd będzie za słaby. Weź sobie minimum 6140r

Tylko takie coś kosztuje.

6125R spokojnie starczy a po gwarancji możesz se moc zwiększyć!

macin87    40

Pytanie co byście wybrali na taki areał do tego hodowla bydła mlecznego i opasowego NH T6.165 lub t6.175 w Auto Command (4 gary) czy T7.175 w PC 19/6 (6 garów). Pracował by w pługu 4 skibowym, gruber 3m, rozrzutniku 9t, kosiarka 3,2m, prasa zmien.komorowa

Mikruss    55

Do takich maszyn max 130 km. U mnie z takimi maszynami śmiga ciągnik 110 km i nawet nie jeknie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się