r10tomek

Ciągnik na 50 ha [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin99023    0

skoro zetor 7211 wystarczy do opryskiwacza 600l zawieszanego to co mówić jeśli u kolegi jest ciągany?

i z rozsiewaczem też daje rade ( tylko teraz nie pamiętam ile w niego sypaliśm, żeby nie podnosiło.... bo teraz to sypiemy po jednym big- bagu) więc wiem co mówię, bo sam to sprawdzałem...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek85    0

ja bym radził zetora proxime plus 9541

 

Post bez uzasadnienia

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Heh, ja bym poparł kolegę wyżej. Ja mam od dwóch lat 9541 Proxime plus jako ciągnik główny też na 50ha, do pomocy C-360 i MF255 i dają rade bez problemu. Nawet mogę powiedzieć że Zetor odpoczywa sobie bo robi w roku tylko 400mth.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Zetorki dobre ciągniki tylko @zetorek85 następnym razem nie pisz postów bez uzasadnienia ;)

Zetor 7211 i w 800litrach pójdzie :P ja c330 podnosze 400l i chodzi jak dzika i nawet przodu nie podrywa


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

A nie myślałes nad jakimś Case to są prawie takie same ciągniki jak New holland ale lepsze wykończenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

my na taki areal wzielismy zetora forterre 12441<50ha> skusily nas cena no i mamy z zetora jeszcze 7211 takze przywiazanie do marki. poza tym jest jeszcze c330. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No fakt w porównaniu z innymi traktorami nowymi to zetory naprawdę są w atrakcyjnej cenie A ile cię wyniusł ten Zetor jeśli można wiedzieć????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo    0

Ja bym proponował Valtre T121. Ciągniczek nie do zajechania i dotego oszczędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

tez bym sie wstawił za Forterrą jak kolega rataj, przystępna cena jak by patzreć na inne marki komfort, dobra ergonomia dźwigni nic tylko kupować :rolleyes:


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forterra dobry i prosty ciągnik (aż za prosty) szczerze mówiąc wolał bym jakiegoś New hollanda T6030 lub T5050 RangeCommand z silnikiem 6-cylindrowym na tą powierzchnię 115-125km 6 cylindrów powinno dać sobie radą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Na 50 ha poradzi sobie ursus 1014,914 lub zetor 7245


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yankes    0

Hey!

 

mam pytanie: czy Case Maxxum 115 Milticontroler ( 117 km) wystarczy na 50 ha? będzie pracował m.in. z pługiem obrotowym 4 skibowym Vogel, agregatem uprawowo - siewnym Unia Ares 3m

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

na 50 ha to powinien być dobry same iron 110, 120 lub 130 zależnie od gleby( może być r6 lub agrotron) uważam że to dobre marki ciagników. podejzewam że w przyszłości właśnie te ciągniki będe preferował.wysłuchałem dobre żeczy o tych ciągnikach wiec polecam ci te.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8
Na 50 ha poradzi sobie ursus 1014,914 lub zetor 7245

 

wiesz jak taki ursus by się pocił z pługiem obracanym, daj sobie spokój...

 

najlepsza byłaby jakaś zachodnia szóstka, Case Maxxum, Agrotron M albo IRON... :]


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Co polecicie na 50ha ornego 100-110KM do ładowacza, w miare oszczedne i wytrzymałe? Widzialem fajne MF 3080 3085 Case 5130


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Jeśli coś z koncernu sdf i ma być to agrotron k lub bliźniaczy z innych marek tego koncernu to nie kupuj 6cyl podobno dużo palą a k430 ma dcr :) . A propo Case Maxxum ma 16 biegów w opcji 17 (wydaje mi się że to troszke mało) a jeśli JD to tylko premium (4 zawory na cyl)A jeśli chcielibyście Case mx , to polecam mc cormicka mtx (to to samo tylko nazwa i kolor inny, a mx case już nie produkują)A jeśli 6 cyl to moje propozycje są następujące, mc cormick xtx145 ( zalety- duża masa jeśli ktoś pracuje na terenach górzystych, aż 8 biegów pod obciążeniem 4 zaw na cyl CR ) SDF agrotron M ( dobra skrzynia zf t-7200 6 biegów x 4 , DCR) JD 6830 premium 6930 premium ( silnik lepsza charakterystyka ). Innych marek nie brałem pod uwage co nie oznacza że są gorsze* (poprostu takimi się interesuje. Pozdrawiam


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam 50 ha i w tym roku kupiłem SAME IRON 115 DCR 119KM 6 cylindrów waży 5600 kg spalanie jest małe poniżej 9 litrów i ma dopiero 100 mtg czyli dopiero wstepnie dotarty. Przy minus 20 pali dotyk. Ale diler mówił ze te irony 130 więcej palą z tego co słyszy od użytkowników. Super sprzęt polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1

Co do postu wcześniej to ciągniki są już docierane na hamowni poza tym widzę że każdy podaje ciągniki z 'ulubionej' marki z tym że opisywane są odpowiednie na ten areał ciągniki tylko nie piszcie o tym że np jelonek musi być w wersji premium bo to zależy od zapotrzebowania i portfela bo według mnie nie warto dopłacać za dodatki bez których można by się spokojnie obejść a również mam 50 ha i wiem że na takim areale dobrze wyposażony ciągnik nigdy nie będzie do końca wykorzystany więc po co niepotrzebnie przepłacać


Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na hamowniach to silniki są docierane !!!!!!!!!!

 

Nie cytuj poprzedniego posta!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
    • Przez pp1208
      Witam. Jak wyłączyć blokada podośnika (świeci sie "kłódka")   w Agrotronie 630 TTV ? Żadnego przycisku nie widziałem którym mozna by było to odblokowac. Dodam ze ciągnik ma dośc spory komputer na którym wszystko sie konfiguruje ale tam tez nie znalazłem zadnej blokady. Orientuje sie ktos jak to zrobic ?
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj