r10tomek

Ciągnik na 50 ha [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor    4

no nie ma ale to chyba normalne ze bez ładunku ma mniejsze zapalanie...a o ile to niech ci powiedzą spece ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

nie chodzi mi o konkretną ilośc, ale o taki kontrast-skoro JD pali najmniej w l/ha jezeli sie odpowiednie maszyny zaczepi... to ile pali w transporcie na pusto w porównaniu do sprzetow tych co jednostkowe spalanie mniejsze maja? pewnie juz nie jest tak kolorowo... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Ja mam do wyboru te 5 ciągników który będzie lepszy

Case http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T458143

John Deere http://www.allegro.pl/item284926369_john_d..._87r_83_km.html

New Holland http://www.allegro.pl/item287454408_new_ho...m_1998_rok.html

Renault http://www.allegro.pl/item284472766_renaul...etor_ursus.html

Deutz Fahr http://www.allegro.pl/item285885050_deutz_fahr_okazja_.html

 

 

Ciągnik Będzie z pracował:

 

-rozrzutnik

-nakładanie makaronu

-brony

-pługi

I inne rzeczy.

 

Będzie to ciągnik pomocniczy smile.gif


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

John Deere 2850;] chyba że chcesz cos nowszego:P


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
John Deere 2850;] chyba że chcesz cos nowszego:P

 

Już mu proponowałeś John Deere 6320 i 6620... :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Już mu proponowałeś John Deere 6320 i 6620... :( :(

Sorki jestem po procencie i niewiem co pisze:P


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Sorki jestem po procencie i niewiem co pisze:P

 

To drugim razem lepiej przeleć cały temat, czy i co w nim już napisałeś... :( :(

 

Ale jak jesteś po %% to można wybaczyć... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
To drugim razem lepiej przeleć cały temat, czy i co w nim już napisałeś... :( :(

 

Ale jak jesteś po %% to można wybaczyć... :) :)

Niby tak;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

ja bym stawiał na Zetora 117-41 bo sam mam zetora i wiem że to są dobre traktory a sąsiadowi mojego wujka który ma tego wspaniałego JD rozsypał mu się na polu bo skrzynia (poszła) .A finał tej sprawy był taki że spał na polu 3 dni w tym ciągniku bo nie mógł go nawet zaciągnąć do podwórza zjechał z pola po tygodniu po tym jak serwis przyjechał i ta oto (przyjemność)kosztowała go ok.10000 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Niech autor tematu się w końcu odezwie i odpowie nam na niektóre pytania... :( :(

 

Ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na zakup ciągnika...??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr    0

Ja proponuje deutz fahra 130, mam taką maszyne i jestem z niej naprawde zadowolony. Dałem za nią 210 tys netto z pełnym wyposażeniem bez tuza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

kurcze, ja K110 biore na 75ha, ty masz 50 i chcesz taką maszyne. po kij ci taki duży ciągnik?

nie styknie ci jakiś 90-100KM??

Ja MTZ-em 82 obrabiam 75ha oczywiście że męka ale dlatego biore większy.

W sumie to dużo zależy od ziemi jaką posiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

110km na 50ha jako główny ciągnik to raczej nie jest dużo... 130km to tak w sam raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

ja mam 75 i mtz-a 82KM i sobie jak dotąd radziłem.

90KM spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Ja jak bym miał kupywać ciągnik na taki areał i bym miał +/- 250000pln to napewno kupił bym New Hollanda T7500.

Ogólnie ile gośću chcesz przeznaczyć na ten ciągnik ponieważ się jeszcz chce przeznaczyć na zakup?


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Szukałem na forum i nie znalazłem tego tematu więc interesuje mnie jaki nowy ciągnik zaproponowalibyście mi własnie na te 50 hektarów dodam że dobrze by było gdyby jego cena netto nie przekraczała zbytnio 200tyś zł i do zestawu jeszcze jakąś obrotówke, ponieważ mam zamiar za rok złożyć papiery na PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Ja Ci proponuję Valtrę N121 (137KM). Cena netto może być nieco wyższa niż 200 tys., ale ja uważam, że warto by było dać trochę więcej za naprawdę dobry ciągnik. Jeżeli chciałbyś więcej wygody, to wersja Advance zaspokoi twoje potrzeby. W tej wersji w standardzie jest bardzo pomocny układ sterowania na uwrociach U-Pilot.

Obydwie te wersje różnią się tym, że HiTech posiada elektroniczne sterowanie napędem, a mechaniczne hydrauliką zewnętrzną. W wersji Advance jest elektroniczne sterowanie napędem jak i hydrauliką zewnętrzną.

 

Pozdrawiam!


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

A brałeś pod uwagę NH T6030? Co prawda o jego eksplatacji na razie nic Ci nie powiem, ponieważ sam odbieram swój dopiero jutro ale wydaje mi się że jest to ciekawa propozycja - każdy dealer policzy Ci za niego poniżej 200 tyś. a w zamian masz ciągnik z 6 cylindrowym, niewysilonym motorem i całkiem dobrym wyposażeniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Więc tak: Czym zajmuje się gospodarstwo? Jakie ziemie?

Jak masz np: większość zielonek to wystarczy Ci 100 KM ale jak te 50 ha to ziemie orne to ciągnik około 120 KM by Ci się przydał no i jakieś 4*50 lub 5*40 obracane.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

co do pługa to zdecydowanie lepszy bedzie 4x50 bo 5 korpusów to dodatkowa waga,pług jest dłuższy a to moze być problem dla w sumie nie dużego ciągnika 120 konnego. z DF-em agrotronem 110 też powienieś sie zmieścić w 200 tyś netto ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

45 ziemi ornej ziemie w większość 3klasa chociaż jest i też perełka 5 hektarów 6 z ;)

A nie powiem zainteresował mnie ten NH T 6030 całkiem ciekawa maszyna no tylko całkiem świeża i jeszcze nie można popytać o opinie no ale poczekamy to sie zobaczy

A jeżeli chodzi o samo gospodarstwo to jeszcze do niedawna było nastawione na trzode chlewną ale teraz zjechaliśmy tak o 60 % i nastawiliśmy sie na rzepak 11 hektarów w tym roku no i 11 pszenicy na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

t6030 to TSA po "liftingu" więc radze zasiegnąc tez opini o TSA


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
    • Przez pp1208
      Witam. Jak wyłączyć blokada podośnika (świeci sie "kłódka")   w Agrotronie 630 TTV ? Żadnego przycisku nie widziałem którym mozna by było to odblokowac. Dodam ze ciągnik ma dośc spory komputer na którym wszystko sie konfiguruje ale tam tez nie znalazłem zadnej blokady. Orientuje sie ktos jak to zrobic ?
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj