Skocz do zawartości
MateuszG100

Bizon Rekord Z058 chłodzenie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Apiszon    0

Jeśli chodzi o chłodzenie to rozwiązanie jest proste.

10 lat się męczyłem z codziennym odmuchiwaniem chłodnicy i silnika a i to często nie starczało.

Dokładałem nawet dodatkową chłodnicę od c330.

Dwa lata temu wyrzuciłem ten bęben z sitem i wstawiłem osłonę chłodnicy - taką klatkę która ma sito tylko na zewnątrz osłon,

Kupiłem to za ok 450zł w Akmecie we Wrześni - oni coś takiego produkują i mają też ogłoszenia na allegro chyba.

Efekt po prostu zaje...sty  przy montażu trzeba pamiętać o uszczelnieniu na łączeniu tej osłony i chłodnicy ja zastosowałem taśmę rozprężną ale śmiało można wstawić nawet piankę tapicerską . silikonów lepiej nie stosować bo ja zawsze po sezonie jązdejmuje jak czyszczę kombajn. 

chodzi o to aby plewy gdzieś bokiem się nie dostawały inie zapychały chłodnicy

temperatura nie chciała nawet wchodzić na zielone i musiałem część tej osłony zasłaniać

W tym roku po prostu wstawiłem termostat i było idealnie w zakresie zielonego - nieważne czy było 25 czy 40 stopni

jak był wiatr i osłona się zaklejała plewami to po prostu gasiłem silnik i zmiotką zrzuciłem to z sita osłony

polecam bo dzięki temu nie musiałem sobie zawracać podczas żniw głowy chłodzeniem kombajnu 

pozdrawiam.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

<p>Witam,mam bizona rekorda z 2002 roku na dużej chłodnicy i wyrzuca mi wodę wężykiem przelewowym jak się rozgrzeje i termostat puści wodę do obiegu.Co może być?</p>
<p> </p>

Wiadomość z agroFakt.pl

ursus1991    8

Mam problem z obiegiem wody w rekordzie. Dołozyłem dróga chłodnice i po dzisiejszej probie okazuje sie ze woda nagrzewa sie tylko w pierwszej chłodnicy, natomiast w drugiej jest zupełnie zimna. Kombajn chodził dobre 2 godziny, na różnych obrotach, aż termostat sie otworzył. Ani troche temperatura wody w drugiej chłodnicy nie wzrosła. Miał ktos taki problem? co może byc przyczyna? Prosze o szybka odpowiedz. Zaczynaja sie juz zniwa, wiec czas goni. Dołączam zdjecia.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/d653ce27551defa2

https://www.fotosik.pl/zdjecie/2d06015b401ec1d7

https://www.fotosik.pl/zdjecie/53265cbd85a824e1

grzepo    30

Wydaje mi się że źle zrobiony trójnik zasilający chłodnice. Zasilanie jednej chłodnicy jes wyżej niż drugiej i może tam gdzie wyżej chłodziwo nie idzie bo idzie tam gdzie "łatwiej"- czyli do pierwszej chłodnicy. Rozumiem że po tej przeróbce wyrzuciłeś "kręciołek" a dałeś słynny komin?

ursus1991    8

własnie tez tak mysle i chce jutro zrobic zeby zasilanie było na takim samym poziomie. Kręciołka juz dawno nie mam. 

mistrzgtsv6    0
Napisano (edytowany)

Witam, kolego w/g mnie to sprawa banalnie prosta. Podejrzewam, że zimna jest chłodnica zewnętrzna ponieważ przewód zasilający nie może być zamontowany powyżej chłodnicy. W tym przypadku jest wyżej i w przewodzie tworzy się poduszka powietrza i płyn nie ma obiegu. Opuść przewód np. poprzez opasanie, ominięcie pierwszej chłodnicy i będzie po kłopocie.

Edytowano przez mistrzgtsv6

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartek72511
      Witam. Ceny usług idą w góre i planujemy na nasze 12 ha kupic jakiegos bizonka na przyszły rok. Najche tniej bysmy kupili jakiegos za 20 tysiecy i wsadzic w niego z 10 żeby wiedzieć czym się jeździ. Uważacie że to dobry pomysł? Jakiego Bizona najbardziej polecacie w takiej cenie?
    • Przez MrTomo1919
      Witam wszystkich. Mam problem a raczej zapytanie co do sprzęgła w bizonie. Otóż po właczeniu biegu który też czasem wchodził ze zgrzytem puszczam pedał sprzęgła a kombajn praktycznie stoi w miejscu dopiero gdy ręką uniosłem pedał to powolutku kombajn ruszył. Kombinowałem już poluznic cięgiełko które łączy pedał ze sprzęglem ale wtedy biegi już wogóle nie chciały wejsc. Więc jedyne co mi przyszło na myśl to zjechana tarcza sprzęgłowa ale to też troche mnie dziwiło bo kombajn oryginalnie nie ma nawet 1000mtg wiec już tarcza??? Rozkreciłem sprzegło no i co sie okazało; poprzedni właściciel chyba az za bardzo dbał o ten kombajn smarując go wręcz do bólu bo w obydowie sprzegła było pełno smaru dosłownie wszystko dociski tarcza az sie tam smar nie miescił wyciągłem stamtąd dosłownie pól wiadra smaru . Wszystko dokładnie wyczysciłem szmatami i odtłusciłem rozpuszczalnikem w miare możliwosci a tarcze kupiłem nową poniewaz koszt nie duzy a tamta od tego smaru zrobiła sie czarna. I tu moje pytanie czy po założeniu teraz nowej tarczy reguluje sie jakos łapki czy nie , bo zauważyłem na ich koncach sróbki takie ze jak sie wykręci to zmniejsza sie odległosc miedzy nimi a łożyskiem oporowym, jeżeli tak to jak?? Dodam jeszcze że nowa tarcza jest grubsza od starej o niecały milimetr i że nic wczesniej czyli od nowości nie było robione przy sprzęgle.
    • Przez Bartekh
      Witam w moim 1080 na osłonie wentylatora, tej co kieruje powietrze na cylindry, pod chłodnicą olejowa jest taka podłużna dziura jak na zdjeciu w załaczniku i chcialbym sie Was spytać czy powinna byc ona otwarta tak jak jest czy tez jest tam jakaś zaslepka albo coś takiego. Kombajn dopiero kupiłem i nie wiem jak to ma wyglądać. Deutz jest z 82r jesli to pomoże, czerwony, silnik Deutz 5 cylindrów Pamietam ze w moim starym m 750 nie było tam dziury ale to juz inny silnik  

• Przez koras
      Witam zakupiłem Bizonka mam kilka pytań.
      Jaki olej do silnika i ile go wchodzi? Czy turdus się nadaje.
      Jaki olej hydrauliczny i ile go wchodzi. Z góry dziękuję
    • Przez szymon09875
      Sprzedam kombajn bizon z050/56. Rok 1978. W ciaglym użytkowaniu. Cena 8 tyś do negocjacji