MateuszG100

Bizon Rekord Z058 chłodzenie

Polecane posty

Arek    218

Na chłodnicy (wymienniku ciepła) oleju, pod pompą wytryskową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

kolego ja bym wywalil ta chlodniczke olejowa i wsadzil droga bo to ona ma chlodzic olej po zatym dziwi mnie to ze woda ma 80 a olej 110 a nawet 120 bo to koniec zegaru

u mnie jak olej podchodzi pod 110 to woda zaczyna sie gotowac a jak o grubosc wskazowki przekroczy ta wartosc to zawsze sie zatrzymywalem bo tu tylko krok zostawal do zarzniecia silnika gotowal sie w oczach ale to naszczescie pszeszlosc przerubka za 450 zl i juz mi sie nie gotuje

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz85    0

a jaka przerobke zrobiles za 450 zl

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

a jaka przerobke zrobiles za 450 zl

 

Nie cytuj poprzedniego posta

 

juz to pisalem kolego na forum,kupilem z firmy alko obodowe chlodnicy do rekorda i uszczelnilem polaczenie jej z chlodnica uszczelkami do okien i po problemie i chlodnica syfem sie nie zabija w sezonie tylko raz przedmuchalem chlodnice i to z kuzu praktycznie a ten bemben lezy chce ktos kupic?

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUCKYR6    0

Witam moim zdaniem olej ma zawsze troszkę większą tem od wody o jakieś 10 czy 20 stopni , tak przynajmniej jest w moich maszynach , w rekordzie można to zmienić zmianą magistrali , a w bizonie dodatkową chłodnicą oleju , głównie ten problem występuje z powodu nadmiernego przećiążania silnika na wale korbowym duże opory duże tarcie , a potem duża temp oleju , albo zły olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz85    0

a zakladal ktos do rekorda chlodnice oleju od supra bo znajomy mechanik mowil ze to jest lepsze rozwiazanie bo jest chlodzone powietrzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUCKYR6    0
:) może i by było lepsze ale czeba by zmienić cały układ chłodzenia cieczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Oj ale kombinujecie, zastanówcie sie dlaczego sie ten rekord grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

mario504

 

a co ci da ta chlodnica?problem lezy w niemocy uszczelnionego seperatora fabryczna wtopa!zwiekszysz chlodnice syfami sie zakleji i tez sie zagrzeje bo o uszczelnieniu nikt z FMŻ nie pomyslal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Dokładnie tak nieszczelność między separatorem a chłodnicą w dodatku w oryginale ten separator niedziała. Ja pozakładałem szczotki uszczelniające pomiędzy chłodice a separator i poprawiłem działanie samego separatora uszczelniająć miejsce gdzie plewy na bębnie mają tracić ciąg i odklejać sie od niego powiem że jest rewelacja gołym okiem widać jak plewy odrywają sie od separatora, jesli separator jet czysty to nieciągnie tak plew rużnymi innymi nieszczelnościami, mankament jest taki że trzeba dorobić napęd jest to wykonalne i raz w sezonie wymieniam te szczotki bo sie zużywają. Naprawde niepotrzeba w rekordzie dodatkowych chłodnic wymienników i innych wynalazków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

chłopaki ale u mnie chłodnica jest orginalna duża potrzebuje nowej chłodnicy poniewaz ta jest peknieta a szczotki wymieniałem i uszczelniłem moze ktos sie orjentuje ile moze kosztowac ktos kupywał nową ? napewno gdzies około 10 tysi i gdzie mozna ją dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

to mow ze masz nowszy typ a nie piszesz w temacie gdzie ludzie maja problemy z grzaniem silnika.

 

Na twoim miejscu bym obdzwonil wszystkie znane mi sklepy z czesciami i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

Witam , ja nie dawno zakupiłem coś takiego jak na zdjęciu niżej

ale czy zda to egzamin dowiem się dopiero w żniwa ;D , a z tą chłodnicą od oleju to kiedyś czytałem poradniku rolniczym jak koleś wstawił chłodnicę oleju od belarusa do rekorda , opisując tam twierdził ,że już mu się tak nie grzał , praktykował już ktoś to z chłodnicą oleju ? Jeśli tak to jak z ciśnieniem było ?

37e470a1e0f21cbdm.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Witam , ja nie dawno zakupiłem coś takiego jak na zdjęciu niżej

ale czy zda to egzamin dowiem się dopiero w żniwa ;D , a z tą chłodnicą od oleju to kiedyś czytałem poradniku rolniczym jak koleś wstawił chłodnicę oleju od belarusa do rekorda , opisując tam twierdził ,że już mu się tak nie grzał , praktykował już ktoś to z chłodnicą oleju ? Jeśli tak to jak z ciśnieniem było ?

37e470a1e0f21cbdm.jpg

Chłodnica oleju może podnieść cisnienie, a raczej zapobiec spadkowi ciśnienia rozgrzanego oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

Witam , wracając do chłodzenia to "pudło " zdało egzamin w 100% temp. na dworze ponad 30 stopni słońce praży a temp. wody ledwo wchodziła na zielone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekgrzywa    1

Koledzy nie zgodzę się z wami ja ma nową chłodnicę i się grzeje mój kolega ma też rekorda z 90 roku kosi on ok 170 hektarów silnik miał już robiony 3 razy i no nawet nie wychodzi z kabiny by coś czyścić woda nawet się dobrze nie zagrzeje z sieczkarniom 60 stopni a jak bez sieczkarni to 40 -50 stopni i nie wyjdzie poza 60 stopni przy maksymalnym obciążeniu . To jest robota i kosi on 2 hektary na godzinę i wtedy robota ubywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tak przy jakim plonie ????

 

Popieram jak koledzy piszą "pudło" zdało egzamin wczoraj na pszenżycie plon ok. 7,5 t/ha (0,34/0,35 ha na zbiornik) + sieczkarnia i woda tylko ty minimalnie dotykała zielonego.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez Rolniczek95
      Panowie i panie  mam problem z uszczelkami do skrzyni biegów do rekorda, macie jakieś namiary na sklep, producenta który robi takie uszczelki? Wiem że sam mogę zrobić takie uszczelki, ale czy jest sens kupować materiał który kosztuje 40 zł wycinanie itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj