Skocz do zawartości
valtran111

najoszczedniejsze silniki|???

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

michal651    8

zgadza się, perkins A4. Konkretnie w kombajnie mamy a4.236 i jest bardzo oszczędny:)

Thomas2135    1281

Duże ursusy(91x,90x,101x) z turbiną, jak mój 904 turbo pali wg mnie bardzo mało. Nie liczyłem, ile spali na MtG ale np: w głębokiej orce na lekkiej ziemi pługiem 3x35 spala mi 9-10l/ha, przy koszeniu z kosiarką 1,65 trzeba się trochę najeździć bo za mała ale, spala ok 6-8l. W trasie, gdy kiedyś jechałem z bykami na jarmark to na 50km drogi(25 w jedną stronę) spalił ok.12l, podczas, gdy kilkuletnia 60-ka w takiej trasie mogła spalić do 15l. Skrzynia w 904 jest zwykła, nie szybka. Dla mnie to są małe wartości spalania.

mirek37    31

ja oryginalny nie będę,z pośród c330 ,zetora 77 to Perkins 4 cylindry w kombajnie jest bezkonkurencyjny

Gomez01    1

michal651 Starszy miał mniejszego fenda dokładnie model 105 . Koni miał nieznacznie więcej od 360 3p a i tak spalał mniej na motogodzine przy orce z tym samym pługiem bo miał dużo lżej .

MichalM1    0

Panowie, wydaje mi się, że mówiąc o porównywaniu silników należałoby uwzględnić rok produkcji, a konkretniej jakie normy emisji spalin dany silnik musiał spełniać. Wiedzą powszechną jest fakt, że silniki posiadający powtórny obieg spalin są mniej oszczędne i palą więcej, np. stary Perkins spali mniej od nowego z systemem powtórnego obiegu. Ja się w ten sposób rozczarowałem z Zetora 7341 jakiś czas temu (2003 rok prod).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lajkzxc
      Witam. Panowie jak to jest z pneumatyką w ładowarkach? Aby użyć jej do hamulców w przyczepie.   Chodzi mi o to żeby można nią było w miarę bezpiecznie prrzeciągnąć przyczepę np z nawozem na pole.   
    • Przez lukasx21
      Witam
      Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie temat dodatkowej działalności poza rolniczej, usługi koparko ładowarką, na razie jest to tylko w fazie pomysłu ale mam pytanie do osób które mają jakieś doświadczenie w tym temacie, jak jest z taką działalnością czy dużo jest formalności związanych z rozpoczęciem takiej działalności?, ile trzeba wyłożyć $$ żeby kupić jakiś sensowny sprzęt bo ceny są dosyć zróżnicowane, powiedzmy te 25-30 tys kupi się już jakiś starszy ale sprawny sprzęt czy wyjechanego trupa którego ciągle będzie trzeba naprawiać? i czy wogóle sama koparka jest opłacalna czy trzeba mieć szerszy zakres usług żeby coś z tego było?
      pozdrawiam
    • Przez Wojtek026
      Czy stosujecie ceramizery do oleju silnikowego w ciągnikach, jeżeli tak to w jakich, osobiście zalałem ceratec liqui molly do 1,9tdi i widzę samę zalety, w c330 mam zalany oil additiv z MOS2 z liqiu molly i są łatwiejsze starty lżej kręci, czy zalać ceratec do agrofarma?
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez MADER12
      Witajcie, wie ktoś może jak w ciągniku JD 5M zmieni się promień zawracania z oponami o szerokości 340 na przodzie i 480 na tyle, a 480 na przodzie i 540 na tyle?
      Będą to różnice rzędu centymetrów, czy może metrów?