pawel131

wyjścia hydrauliczne

Polecane posty

pawel131    0

Witam. Mam problem z wyjściami hydraulicznymi. Mam 4 wejścia hydrauliczne ale tylko 2 wajchy do tych wejść.Można jakoś dorobić wajchy? Wy też macie ttlko dwie? I jak chce użyć jednego wyjścia np. wywrócić przyczepe to jak wezme na pozycje żeby podnosiło to jakby idzie na dół i jak pare razy tą wajchą pomacham to wkońcu trafi na podnoszenie. Co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22
Witam. Mam problem z wyjściami hydraulicznymi. Mam 4 wejścia hydrauliczne ale tylko 2 wajchy do tych wejść.Można jakoś dorobić wajchy? Wy też macie ttlko dwie? I jak chce użyć jednego wyjścia np. wywrócić przyczepe to jak wezme na pozycje żeby podnosiło to jakby idzie na dół i jak pare razy tą wajchą pomacham to wkońcu trafi na podnoszenie. Co może być tego przyczyną?

 

napisz moze jaki to MF to bedzie łatwiej cos powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no właśnie jaki to MF???przy rozdzielaczu będzie zawór który zmienia rozdzielacz z dwustronnego działania w jednostronny...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ale jak masz 4 wyjścia 2 wajchy to przeciez wystarczy jedna obsłuduje jedną parę druga drugą parę wyjśc i wszystko jest dobrze w każdym Mf 3080 są tylko 2 wajchy(lub trzy jak masz 6 wyjśc czyli 3 pary hydraulicznych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

to jak to działa bo nie rozumiem. Jak wezme wywróce pzryczepe to jak spuścić na dół? To jest związane z moim problemem? Prosze mi wytłumaczyć dokładnie powoli jak wywrócić i jak spuścić przyczepe. Do przyczepy chyba nie trzeba mieć dwóch węży, żeby wywrócić i spuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Przy rozdzielaczu do każdej pary złączy jest zaworek który musisz wykręcić aby ustawić rozdzielacz do siłowników jednostronnego działania. Podpinasz przewód przyczepy na górne gniazdo i podnosisz dając właściwą dźwignią wydatek na te gniazdo. Opuszczasz przytrzymując tą samą dźwignie w przeciwnym położeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja w MF podpinam pod dolne gniazdo ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Może to jakaś regulacja przepływu? ;) Ten zaworek o którym pisałem masz po lewej od zaznaczonego elementu, taki motylek, przynajmniej u mnie tak samo wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to zaznaczone na kółku to regulacja przepływu.a tym motylkiem wystarczy pokręcić...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

no to wiem że nalezy tym pokręcić, ale czy wykręcić czy wkręcić, żeby jedno wyjście działało dwustronnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja w moim Mf 3080 ustawiłem tak że podbierak trzyma góra dół a komora działa tylko do góry a później sama opada bez dotykania dźwigni


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0
Przy rozdzielaczu do każdej pary złączy jest zaworek który musisz wykręcić aby ustawić rozdzielacz do siłowników jednostronnego działania. Podpinasz przewód przyczepy na górne gniazdo i podnosisz dając właściwą dźwignią wydatek na te gniazdo. Opuszczasz przytrzymując tą samą dźwignie w przeciwnym położeniu.

 

Jak mówisz że do każdej pary jest zaworek to czemu u mnie jest jeden? I jak go wykręce to wyjście będzie jednostronnie działało? Jest troche wykręcony, co widac na zdjęciu. Jak go wkrece to będzie działało dwustronnie, czyli bedzie dobrze wywracało i opuszczało przyczepe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie mam zielonego pojecia, u mnie w serii 42xx jest jeden do każdej pary i jak go wykręce to rozdzielacz chodzi w trybie jednostronnym, jak wkręce to w dwustronnym, a generalnie to zawsze w jednej parze mam wykręcony a w drugiej wkręcony i wystarcza, nie musze nic przestawiać tylko podpinam gdzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qbazz22    0

Trochę odświeżam temat. W moim 3085 podłączam przyczepę pod wyjście 1 to działa poprawnie podnoszenie i opuszczanie przyczepy. Jak podłączę pod wyjście 2 to nic nie reaguje nawet gdy jest wkręcony czy wykręcony zawór nr 3. Dlaczego tak się dzieje?

post-172221-0-34987800-1457359473_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

bo przyczepe podpina się pod dolne złącza... najlepiej pod prawe dolne przy czym zaworek 3 nalezy wykręcić (100% pewny nie jestem tego zaworka). Wajche roźdielacza do przodu aby dźwignac, do tyłu aby spuścić

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qbazz22    0

Tylko że jak podpinam pod lewą stronie pod wyjścia czy to górne czy dolne złącze  przyczepa się wywraca. Jak pod prawą stronę złącz dolne lub górne nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa pary wyjść hydraulicznych jedna para pionowych wyjść sterujesz poprzez ruszanie dźwignia w kabinie popychając ja do przodu ciśnienie podawane jest na dolne wyjście. W przypadku podpięcia jednego węża podepnij pod dolne i popchnij dźwignię i przyczepa zacznie się unosić w przypadku opuszczenia cofnij dźwignie do tylu i powinno opuszczać. W moim MF 3080  tak właśnie to działa. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilb1996
      Witam, mam pytanie do posiadaczy Massey Ferguson 29xp. Po odpaleniu załącza się unicontrol i zaczyna piszczeć. Świeca się wtedy 2 błędy w górnym rzędzie druga i trzecia kontrolka od lewej. Odlicza od 20 i po 20 sekundach gaśnie. Czytałem coś w tym temacie i niby że to kontrolka od ciśnienia oleju hydraulicznego. W którym miejscu znajdę czujnik? Jeden jest w zbiorniku oleju a myślę że musi być jakiś drugi? Ewentualnie czy posiada ktoś instrukcje obsługi w pdf ? Myślę ze tam też mógłbym coś znaleźć . Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj