Marcinuzz90

Docieranie nowego DF

Polecane posty

Arek    218
a z tym popracowaniem po robocie na wolnych obr to nie wstarczy jak ostatnie 100m do domu jade na niskich obr a potem jeszcze ze 20 sek popracuje na biegu jałowym i chyba wystarczy?

 

Wystarczy. Głównie chodzi o to aby nie odcinać dopływu oleju od turbiny, która pracuje na wysokich obrotach jeszcze chwile po zdjęciu nogi z gazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Widzę, że każdy ma jakieś swoje wizje na temat docierania. moim zdaniem nie należy wieżyć za bardzo w to co mówią serwisanci, tylko przeczytać instrukcję obsługi i postępować zgodnie z tym co tam jest napisane. U mnie w instrukcji obsługi do DF Agrofarm 100 faktycznie jest napisane, że przez pierwsze 20 mth ciągnik nie powinien być poddawany zbyt dużym obciążeniom a do 50 mth okresy pracy z dużymi obciążeniami nie powinny być zbyt długie... I takie tam jeszcze inne rzeczy, chociaż faktycznie silnik jest po chamowni. I nie wierzę, że w JD, Fendtach, MF czy innych ciągnikach jest inaczej, bo po co pierwsza wymiana oleju jest szybciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

No to musisz uwierzyć że w MF jest inaczej skoro chciałbyś postępować zgodnie z instrukcją obsługi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7
Ja swojego DF nie docierałem bo nie trzeba:))

 

A jakiego masz DF-a? Ja mam Agrofarma 100 i w mojej instrukcji obsługi jest napisane tak jak u Krzysia:

 

 

(...) gotowy do pracy w pełnym zakresie mocy dzięki surowej kontroli jakości jakiej jest poddawany na stanowisku do prób. Zaleca się jednak w ciagu pierwszych 50 GODZIN pracy, nie poddawać ciągnika max. obciążeniu w długich okresach czasu, w celu prawidłowego dotarcia się pierścieni w cylindrach oraz innych ruchomych elementó , szkodzi w tym czasie używanie ciągnika na wolnych obrotach w długim czasie i poddawanie go wysokim obrotom jałowym, może to spowodować dotarcie silnika i komponentów różne od tego co gwarantuje maxymalne osiągki ciągnika(...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LamboR3    0

Muj Lamborghini R3 100 jeszcze na docieraniu chodził w przyczepie samozbierającej i mu sie nic nie stało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Dziwią mnie zalecenia do obciążania w iluś tam procentach, bo z tego samiutkiego silnika wyciągane są bardzo różne moce.Biorąc pod uwagę serję K agrotrona to jest prawie 30 km różnicy.Zakładając ,że w k410 obciążamy do 80% -to mamy do dyspozycji około 80 km,ale w k430 też tylko dając jemu 80% obciażenia używamy ponad 100 km,-- co dla k410 jest mocą maxsymalną!.Przecież ten sam silnik i tak samo powinien dobrze się ułożyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal121    0

mi w valtrze mówili że ciągnika nie trzeba docierać. Pierwsze godziny pracy mojej valtry do była orka mam już 670mth i na razie bez awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
mi w valtrze mówili że ciągnika nie trzeba docierać. Pierwsze godziny pracy mojej valtry do była orka mam już 670mth i na razie bez awarii

 

Tu nie chodzi tak bardzo o awaryjność silnika a o wydajność silnika, a raczej o to czy silnik wyda taką moc jaką przewiduje producent.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja poporstu przez pierwsze 50mtg starałem sie miec lekka noge. teoretycznie silniki sa docierane na hamowni wiec docieranie przez rolnika raczej juz nie ma sensu. jednak silnik to jedna sprawa a skrzynia to druga przeciez ona tez w jakis sposób sie układa. według mnie w pierwszych godzinach nie powinno sie wykrecac silnika na maxa i skrzynie traktowac ze zrozumieniem tzn spróbowac jezdzic na jak najwiekszej liczbie przełozen uzywac róznej kombinacji przełaczen bardziej niz same tryby dotarcia potrzebuja tarczki sprzegła zwłaszcza w skrzyniach z powershiftem i automatyka


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he najlepiej to się dociera w dobrej robocie z naciskiem na dobra i długa, 200 mtg a ciągle coś się dociera i różne delikatne odgłosy dochodzą ze skrzyni ale jak dostanie w ci*sko przez kilka dobrych godz wszystko jakby lepiej chodziło, he he wiec nie ma co oszczędzać tylko w dobrą robote ruszać i uważać żeby nie przeciążać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Ja jak kupywałem df agrotrona 128 to serwianci powiedzieli ze odrazu moze isc w pole zero docierania mam go juz 4lat 1,5 tys mtg i nic sie niedzieje


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Porób fotki tego DF i wrzuć do galerii, ok?


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy w agrofarm/r3/wexplorer3 z rewersem mechanicznym po przeglądzie po 200mtg zmieniali Wam jakiś filtr w hydraulice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

ja to od razu go nie brałem w pole. lekki transport. potem agregacik. natepnie agregacik + siewnik, i orka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja jak kupiłem c385 to przeszła kapitalke i trzeba była ją docierać i 50 mtg jeżdziłem dragą w tą i z powrotem :) potem poszła w mały klamer i rozrzutnik a następnie w orkę pług 3 skibowy z kolczatką a potem w agregat 2,7m i myślę że była dobrze dotarta<_< Teraz ma 360 mtg i coś żle pracuje aktualnie stoi u mechanika i mówił że coś w nim poprawi ale coś mi się wydeje że wał poszedł znów do szlifu bo już stoi u niego 1 tydzień ale nasepnego szlifu nie będzie bo będzie nowy wał już bo to chyba już 5 jego ślif:huh: Ale jak nam zrobił c360 to już 10 lat i barazie jeszcze trochę wytrzyma ale c360 dostała lepiej w du** bo przez 8 lat cieła kukurydze 1 rzędówką rocznie nawed do 10 ha ale to i tak dobrze trzyma się:) a c380 to dopiero co 2 sezon kukurydzy i dopiero ścieła 15 ha i coś nie tak idzie raz to się śruby ucieły na przęgle i było trzeba rozpoławiać i coś jest nie tak może mi powiecie co jest nie tak c 385 a ciśnienie trzyma ja jest rozgrzana to ma 1 atmosfere:blink:


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

to nie jest temat o ursusach,ciśnienie oleju 1 przy rozgrzanym silniku? u mnie w 912(to jest ten sam silnik) jest 3,5 do 4,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ja przy docierani mf to 1800 obrotów i w pług szedł mechanik powiedział że można bez problemu ale jechałem tak 6,5 żeby ciągnika nie przemęczać zbytnio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Naucz się najpierw czytać a dopiero zabieraj głos bo tylko moderatorowi robote robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszCh    0

Generalnie zakłada sie, ze docieranie powinno sie odbywac, ale maksymalnie do 80-100mtg. W tym czasie silnik nie powinien byc "krecony na maksa" a poza tym nie ma zadnych przeciwskazan co do warunkow jego pracy. Producenci zapewniaja, ze w obecnie sprzedawanych maszynach nowoczesne silniki nie potrzebuja dotarcia, ale zdrowy rozsądek zawsze powinien brać górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

sdf mają dodawany jakiś specjalny płyn do oleju silnikowego taki czerwonawy na docieranie silnika, po pierwszej wymianie oleju można już dawać równo hehe, docieranie to nie tylko gładź cylindrów silnika ale i wiele innych elementów jak układ paliwowy w pierwszym okresie bardzo wrażliwy na jakosć paliwa i zatarcie sekcji skrzynia sprzęgło itd i wszystko inne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj