Marcinuzz90

Docieranie nowego DF

Polecane posty

DeutzM610    0

Ja to moim nowym M610 odrazu w plugi 4+ uni poszlem bez docierania i szlo elegancko.Pozdro

Edytowano przez DeutzM610

Robimy tym co mamy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę nie przemęczać aż tak bardzo na samym początku.

Edytowano przez lamborghini105

Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcink2807    0

W instrukcji obsługi ciągnika DF Agrofarm 420 producent podaje, że by przez pierwsze 50 mth nie poddawać silnika maksymalnym obciązeniom w długich okresach czasu, w celu prawidłowego dotarcia się pierścieni w cylindrach i innych podzespołów - np: skrzyni biegów. Nie zaleca się również używania ciągnika w długich okresach czasu na wysokich lub niskich obrotach na biegu jałowym.

Producent wskazuje jeszcze że obciązanie silnika powinno następować stopniowo czyli od lżejszych prac do ciężczych i wydłużac okresy pracy.

Oczywiście ktoś powie, że nie ma co sie pieścic bo po to jest ciągnik żeby pracował. Oczywiście jest to racja jednak lepiej stosować sie do zaleceń producenta aby przedłużyć żywotność ciągnika.

Pozdraweiam MK. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

do 50 MTG można wykorzystywać go w 30-50% jakieś prace transportowe itp. inne rozwiązania ma silnik perkins, stosując frezki na tłokach znikła musowość docierania, ale w przyszłości jest kłopot bo po dużych przebiegach biorą olej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Mi serwisant powiedział zeby przez pierwsze 50mth nie przekraczac 1800 obrotów,prace jakie wykonuje to juz nie jest istotne,ale nawet zalecał ciezszą prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Wszedzie mowią ze teraz nowe ciagniki sa docierane na hamowni,Ale to tylko w teori,Praktyka to co innego,ja swoim explorerem przez pierwsze 50 mtg to nic nie robiłem ciazkiego ,praktycznie przez te 50 mtg chodził na pusto.Przyprowadzilismy go we wrzesniu i cała orke wtedy wykonywalismy 3p bo same nam było szkoda bo był na dotarciu B)

Moim zdaniem dotrzyj go jeszcze troche,resztę orki wykonasz rollerem :P

A poza tym to bezawaryjnosci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Dotarłem dokładnie K 410 a teraz przegląd główny na 1000h.Wymieniacie plyny i filtry sami,czy przez serwis?I jeszcze jedno ,czy przy tym przebiegu należy skalibrować sprzęgło i ile taka "przyjemność" kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Silniki jedynie są docierane i sprawdzane na hamowni następnie ostatecznie ustawiane, natomiast skrzynie biegów są jedynie składane i ustawiane i w świat, trzeba pamiętać by ich nie przeciążyć, a części do skrzyń df kosztują koszmarne pieniądze....


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

A są jakieś oznaki tego czy ciągnik jest już dotarty czy jeszcze nie? Chodzi mi np. o ilość i kolor spalin lub dźwięk silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piasek1507    1

Nie przeszkadza Ci gorsze wykonanie niż w starych DF. Nie przeszkadza Ci że te banikaki od powietrza umieszczono obok kół wink.gif . Dziwie się dlaczego? Mogli już by całkiem powkładać w felgi smile.gif. Niewiem po co sa te zbiorniczki plastkikowe kolo ramion z tylu. Troche badziewne i nieprzemyslane wykonanie. Ale chociaz ladnie wyglada.

ten zbiorniczek to masz sciek oleju z wyjsc hydraulicznych zlatuje do zbiorniczka a nie na glebe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj