ValtraN82

Agragat uprawowo-siewny

Polecane posty

ValtraN82    0

Witam wszystkich!

 

Jak już wcześniej pisałem na AF, zamierzam kupić ciągnik. Będzie to Valtra N92 (101KM).

Zastanawiam się teraz nad sprzętem do tego ciągnika: pług mam już wybrany, 3 skibowy obracalny Kverneland na resorach. Teraz zastanawiam się właśnie nad wyborem agregatu uprawowo-siewnego. Myślę nad maszynami Unii, ale nie wiem jednej rzeczy. Mianowicie jeżeli wziąłbym agregat uprawowy Atlas 3m, którego zapotrzebowanie mocy wg producenta wynosi 70-90 KM, to czy 101 konny ciągnik dałby sobie radę z tym agregatem i siewnikiem Poznaniak D 3/550 (zapotrzebowanie mocy: 60KM)?

Jeżeli to za dużo jak na taki ciągnik, to jaki zestaw byłby do niego odpowiedni?

Proszę o pomoc!

 

Pozdrawiam! ;)


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja ci powiem tak - uciekaj daleko od czerwono zielonych maszyn których nazwa zaczyna się na U i sa produkowane w Polsce.

Sam ciągam zetorem 10245 (moc ok 98km) zestaw uprawowo siewny 3m agregat Agrodan Combi 3m (obecnie identyko z Kongslide Combi) plus siewnik Kuhn Logisieme M3000 i uwierz mi, ciągnik ma co robić wjeżdzając na orane - na razie przetestowane w 10ha rzepaku, dalsze testy za pare dni w jęczmieniu - zdjęcia w galerii


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

A co byście powiedzieli, żeby wziąć talerzówkę zamiast agregatu uprawowego? Czy nadawała by się ona zarówno do uprawy ścierniska jak i po orce?


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Więc myślę, że wziąłbym może sam agregat talerzowy z wałem Packer, tylko powiedzcie mi jeszcze, czy wziąć zawieszany czy pół zawieszany i jakiej firmy oraz jaka cena?


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem jak kolega wyzej.

 

otóż Chcielibyśmy z Ojcem kupić do naszego 100konnego ciągnika jakiś agregat uprawowo-siewny i zastanawiamy się czy da rade z 3-metrowym zestawem, Ojcec myślał o czymś Takim ) natomiast ja wolałbym coś Takiego. Tylko teraz pjawia się pytanie czy w/w agregaty dałyby radę odpowiednio uprawić za jednym przejazdem ziemię pod siew, a Ziemie mamy dość ciężkie(czytaj gliniaste)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ciekawe czy w talerzowym nie oblepiałby by sie talerze jak ciezka ziemia jest.

No i talerzowy bedzie cięzszy o ciekawe czy ciągnika nie bedzie wozic i musi miec takze spora predkosc aby dobrze doprawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Nieco odświeże kotleta i mam pytanko macie w okolicy lub u znajomych agregat uprawowy z sekcjami:

- włóka

- wałek

- zęby jak u grubera 3 rzędy

- włóka

- wałek

- hydropak.

jest zawieszany jak kopaczka do ziemniaków elewatorowa i na kołach z tyłu,

sąsiad ma taki 3m niebieski. Jak nowy.\

 

Patrzyłem na alle..drogo.. i nie ma takich. Macie moze stycznosć z takim sprzętem lub wiecie jaki producent zajmuje się produkcją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To produkuje twój sąsiad w garażu :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

ja mam agregat uprawowo-siewny uni quick powiem wam ze jest za***isty tylko zapotrzebowanie mocy 125 koni.

posiadam jeszcze agregat talerzowy 4 metrowy uni . Niewiem kto wam powiedział ze maszyny uni są złe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

To produkuje twój sąsiad w garażu :D

To jest fabryczny oryginał - kosztował go 12000zł tylko chyba jako używka nie wiem ale to jest naprawdę oryginał a nie mogę takiego ów znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam takie pytanko. Czy Belarus 952.2 da rade z agregatem Agro Masz 3m z wałem Packera + siewnik Poznaniak 3m ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj