Pronar82a

Sipma Z224/1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pronar82a    179

Mam problem z tą prasą, otóż robi nierówne kostki, jedna 1m a druga 1,5m albo i 2m wyskoczy, co może być przyczyną??

Mam jeszcze problem z tym że na cienkim sznurku nie chce prasować, np na sznurku 2500 tex nie chce iść i co 2 kostka rozwiązana i muszę prasować na sznurku 3000 tex, jak mam przestawić ją bo już nie mogę wytrzymać!! POMOCY!!! ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

wymień zębatke w gwiazdce która załącza wiązanie,albo zębatka albo ramie,skończyły się ząbki i długość bala się zmienia,co do sznurka to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Tak myślałem żeby grzebień wymienić, ale jeszcze z tym sznurkiem mnie najbardziej denerwuje ;/


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Nie robię, robiłem luźne i ściśnięte i puszcza na ciękim sznurku


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

W instrukcji obsługi stoi jak byk ze ma byc sznurek o wytszymałosci co najmiej 2500 tex.A czy casem sznurek nie idzie za lużno morze trzeba go pociaśnic?A na kturym koncu sznurka w pęczku nie związanym masz supeł,to wszystko jest warzne i nieda sie tak łatwo tego opisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Jeżeli wszystko "gra" to wystarcza 2000 tex. Mnie zrobienie całego stołu ciut kosztowało..., ale teraz idzie lepiej niż nowa ;) . Jeśli chcesz to Ci zapodam namiar super speca z Sipmy.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

A ile cię to kosztowało, ja mam jeden nowy aparat bo stary się zepsuł i kupiłem nowy i na nowym jest też to że na cienkim sznurku nie chce iść i byłem u mechanika to wzią kase i nic nie zrobił. To podaj namiary na tego gościa i napisz czy jest drogi ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrS    0

Ja mam troszke inny problem moja prasa robi kostki równe ale są sciągnięte na lewą stronę sznurek na prawym apracie jest dłuzszy o ok 15-20 cm i wychodzą krzywe kostki i sie rozwalają PROSZE O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

To chyba trzeba skrecic na takiej korbce, dokladnie nie wiem bo nie posiadam takiej prasy ale znajomy taka ma i jak mu sie takie robia to kreci korba z tylu i juz mu wychodza lepsze kostki :mellow:

Pozdrawiam: Wacek21


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

co do tych krzywych kostek to być może musisz równo skręcić prasę tymi pokrętłami z tyłu co się ustawia czy kostki mają być luźne czy zbite tak jak kolega wacek mówi.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrS    0

prubowałem raczej nie jest to mam ustawione równo zbite jak cholera. cos z tym sznurkiem nie zabradzo jest ok poprostu sznurek jest dłuższy o 20 cm jeden ok drugiego moze za luzno jeden wychodzi moze jest wyslizgana ta płytka co przytrzymuje sznurek ze skrzyni nie wiem albo nie dosuwa siana do konca i zbija wiecej po prawej stronie nie wiem Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A jak ten jeden sznurek jest dłuższy, to stopień zbicia słomy z obu stron kostki (pod sznurkami) jest identyczny czy różny ??

 

Bo jeżeli jest równy to trzeba przestawić widły nagarniające słomę do komory prasowania. Jeśli jest rózny to odpowiedzialny jest uciąg sznurka (nierówny opró sznurka wchodzącego do aparatu).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrS    0

widły są chyba ok nagarnuje równo wydaje mi sie ze napinacz sznurka moze byc zjechany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Jeżeli prasa robi nierówne kostki to może być zużyta tarcza krzywkowa, rolka dźwigni przełanczającej, lub jak kolega wspomniał wcześniej rolka gwiazdy włącznika jest i listwa się ślizga. Jeżeli na ciękim sznurku nie chce wiązać może być zużyty palec lub źle ustawiony chwytacz. A co do krzywych bali to cięgno od nagarniacza ma zużyte tulejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

Panowie mam problem...Nie chciałem zakładać nowego tematu a chodzi tu o prase Famarolu. Nie jest to mój sprzet ale pożyczyłem by u siebie prasowac słome. Nie wiąże sznurka z prawej str :/ robi niby supełek ale nie wiąże 2 końcy razem. A problem nie występuje cały czas, puści 2 niezwiązane potem jest chwile dobrze znów 2-3 niezwiązane i tak w koło ....Da sie temu jakoś zaradzić?


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27
Panowie mam problem...Nie chciałem zakładać nowego tematu a chodzi tu o prase Famarolu. Nie jest to mój sprzet ale pożyczyłem by u siebie prasowac słome. Nie wiąże sznurka z prawej str :/ robi niby supełek ale nie wiąże 2 końcy razem. A problem nie występuje cały czas, puści 2 niezwiązane potem jest chwile dobrze znów 2-3 niezwiązane i tak w koło ....Da sie temu jakoś zaradzić?

 

 

na którym końcu jest supełek?? od tłoka czy z tyłu

 

jeśli na obu końcach są supełki i są nie związane, sznurek jest jakby długi na 2 bele to Ci igła popusciła lub żle ustawiona sprawdź bo może być sajgon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam od jakiegoś czasu prasam sipma z 224 robi nierówne belki tzn jedna ma 1m a kilka zdarzy się po 2m . podobno jakąś zębatkę trzeba wymienić ?czy to jest ta zebatka gdzie się ustawia długość belek ? proszę o pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam zębatka jest na końcu tego wałka z gwiazdą tam gdzie ustawiasz długość snopka ale uważaj przy odkręcaniu tej śruby tam jest lewy gwint i wymień komplet czyli koło zębate i tą kosę z ząbkami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

na poczatek wymien same tulejki, powinno pomoc

 

prasy produkowane do dzis, wiec z czesciami nie am problemu

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj