krzysiu

Sieczkarnia do kukurydzy Z350

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiu    5

Mam problem kupiłem taką sieczkarnie samojezdną bo była tania ogólnie jest ok tylko ma bardzo słaby wiatr i ledwie wylatuje kukurydza przy 8 nożach a podobno jest możliwoś montarzu 16, ma ktoś może taką sieczkarnie samojezdną ?????????

 

widze że nikt nie ma takiej sieczkarni szkoda... ale cóż robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja miałem ale co do kwesti technicznej musze sie ojca spytac (miałem z350/3 do 2003roku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja miałem taką sytuacje w tamtym roku w forszajsie sieczkarnia cieła ok ale niestety złapała szmela i norze powyłamywało , ja założyłem nowe wszystko pojechałem w pole kosić i co kiepsko dmucha a przyczyną było to że jak norze powyłamywały sie to wgieły do dołu dno pod bębnem i była z duża szczelina między norzami a dnem , musiałem powypychać norze i pomogło

 

ja mam 12 norzy bo więcej nie da rady założyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Co myślicie o polskich sieczkarniach orkan z-350, widzwliście kiedyś jakąś??? I czy nie wiecie kto ma na sprzedaz???? Prosze o wasze opinie i informacje na temat sprzedających.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Fajna maszyna co o niej sądzisz??? Ja mam ale Z-340 silnik mały leyland SW 400 turbo ale poszukuje z-350 bo ma troche większą wydajność. Dzięki za foty.

 

Pozdrawiam: zbigi123


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

W mojej miejscowości jest jakaś sieczkarnia orkan z3xx. Ona już bardzo dawno stoi nie urzywana. Może uda mi się zrobić jakieś foty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Mix a dowiedz sie jesli możesz czy nie chcą jej sprzedać.

 

Ja mam sieczkarnie orkan tylko ze z-340 ale jeżeli chodzi o system tnący to to samo co z-350. Rozwaliło mi ostatnio beben kupiłem cały z nozami (wszystkich noży jest 8). Bęben jest nowy noże też a zeby lepiej zucała, załozyłem wiatrownice. Wiatrownic nie dorabiałem bo się nie opłacało po prostu lepiej kupić nowe. A jezeli chodzi o długość sieczki to się jeden trybik zmienia i tym się reguluje (ja miałem ten tryb razem z sieczkarnią bo sieczkarnie kiedyś kupiłem nową) jak go nie masz to dokup i będzie dobrze.

 

 

Pozdrawiam:zbigi123


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    1

Ja mam Z-350/3 ma już duży silnik SW 680 ale narazie nie nić do roboty dopiero jesienią będzie kosić 2 ha sorgo na kiszonke.Pracowała długich pare lat przy zbiorze sianokiszonki ale już nią nie zbieram teraz zbieram przyczepą samozbierającą ^_^:(:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja mam Z 350 ma dosyć lat ale godzin pracy mało kupiłem z PGR gdzie popracowali może 3 lata i w krzakach stała ma silnik SW680/17/4 troche przyrdzewiała ale silnik jest jak nówka co mówi samo za siebie ile pracowała w tamtym roku zrobiłem bęben siekający od a do z a reszta po staremu została mam kilka pytań co do tej maszyny ale to nie dziś pozdrawiam może bym i sprzedał.

 

mam ten malutki trybik i też na nim jechałem ale ledwie na rozrzutnik dolatywało a jak troche mokrzejsza lub głownia to się zapychała dużo zachodu żeby zamontować taką wiatrownice? ile cały zabieg kosztuje?

 

mam pytanie do użytkowników podobnych maszyn a co robicie jak kukurydza jest koło 4m wysoka i ucieka z motowidła bo ja nie umiem tego rozgryźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38
Co myślicie o polskich sieczkarniach orkan z-350, widzwliście kiedyś jakąś??? I czy nie wiecie kto ma na sprzedaz???? Prosze o wasze opinie i informacje na temat sprzedających.

ja taka widzialem , ja mam Z320 mniejszy odpowiednik takiej Z350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mentos618    0
Co myślicie o polskich sieczkarniach orkan z-350, widzwliście kiedyś jakąś??? I czy nie wiecie kto ma na sprzedaz???? Prosze o wasze opinie i informacje na temat sprzedających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

znajomy ma z350/3 i zamontował dmuchawę do zboża i żyto na 0.80, 0.90 szerokości herda szło znakomicie a sieczka nawet nie źle pocięta czekam aż będzie ciął kukurydze ma ja nie najgorszą


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22
Co myślicie o polskich sieczkarniach orkan z-350, widzwliście kiedyś jakąś??? I czy nie wiecie kto ma na sprzedaz???? Prosze o wasze opinie i informacje na temat sprzedających.

ja mam do sprzedania sieczkarnie z-350/2 silnik 220 KM 6 cylindrowy turbo doładowany + cztery hedery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia    0

Gdzie mogę dostać cześci do sieczkarni orkan z-320??? Chodzi mi o noże tnące. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
Gdzie mogę dostać cześci do sieczkarni orkan z-320??? Chodzi mi o noże tnące. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

poszukaj w agromie (poznań, tam były do z350)


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broja    0
mam pytanie do użytkowników podobnych maszyn a co robicie jak kukurydza jest koło 4m wysoka i ucieka z motowidła bo ja nie umiem tego rozgryźć?

 

a próbowałeś cofnąć motowidła, każde motowidło ma dwie śruby i albo się podnosi do dużej kukurydzy, albo opuszcza do małej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
ja mam Z 350 ma dosyć lat ale godzin pracy mało kupiłem z PGR gdzie popracowali może 3 lata i w krzakach stała ma silnik SW680/17/4 troche przyrdzewiała ale silnik jest jak nówka co mówi samo za siebie ile pracowała w tamtym roku zrobiłem bęben siekający od a do z a reszta po staremu została mam kilka pytań co do tej maszyny ale to nie dziś pozdrawiam może bym i sprzedał.

 

mam ten malutki trybik i też na nim jechałem ale ledwie na rozrzutnik dolatywało a jak troche mokrzejsza lub głownia to się zapychała dużo zachodu żeby zamontować taką wiatrownice? ile cały zabieg kosztuje?

 

mam pytanie do użytkowników podobnych maszyn a co robicie jak kukurydza jest koło 4m wysoka i ucieka z motowidła bo ja nie umiem tego rozgryźć?

 

to cofnięcie nic nie pomaga kukurydza i tak ucieka i tak jeśli wyrośnie duża to spada na ślimak na góre osunie się do dołu ziemi jak dodknie to albo ja zgubi albo utnie ją kosa drugi raz i kawałek zgubi a pozatym zapycha się w miejscu podawania kukurydzy przez ślimak.( do takiej jest potrzebny heder rzędowy )

 

co do tego wydmuchiwania na przyczepy to można zamontować dmuchawę do zboża i wiatr wprowadzić w rurę i będzie daleko leciało


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5340    0

ja mam Z350/3 mam noze ustawione pod skosem i lekko wychylone i to chyba dlatego lepiej dmucha ale niejestem pewny a tak apropo ma ktos do sprzedania heder 3 rzedowy albo 4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

tata mowil mi ze oni dorabiali dodatkowe blachy ktore byly montowane za nozami i przeduzaly noze przesto robil sie wiekszy wirnik i mocniej dmuchała!!!!! :) tylko trzeba dokładnie wykonac to zeby nie bylo wibracji bembna. a tak pozatym sprawdzony sposob działało to sporo lat w PGRze jak tata byl mechanikiem w 2 sieczkarnich u nas i a potem zrobili tak samo wioske dalej i tez sie sprawdzało w z350. :)


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regan    0

Koledzy! żadne blachy, żadne dmuchawy. Zasada jest prosta- w zetce masa jest transportowana na zasadzie odrzutu i aby go poprawić trzeba zwiększyć jego średnicę. Aby to zrobić trzeba wysunąć kosy na maxa (oczywiście pamiętając żeby nie przesadzić) stalnica na 1 mm i dno dosunięte do bębna. Trzeba jeszcze pamiętać, żeby dobrze ustawić zabierak(ten w górnej części) bo jak będzie za wysoko to masa będzie zabierana z powrotem a jak za nisko to kosy mogą o niego zahaczyć i ... Z tym dnem słusznie zauważył piootr- nie może być dużej szczeliny między kosami a dnem bo masa będzie się mielić. Można to ustawić na bo dno jest na fasolkach. Uwierzcie mi bo pracuję zetką już 20 lat miałem ją od nowości i trochę zębów zjadłem. Odstawcie do lamusa jakieś blachy i dmuchawy. Ja to przerabiałem i nic to nie pomaga lub tylko trochę a od blach na dłuższą metę pękają imaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj