farmerak

Uprawa ścierniska

Polecane posty

mirasek    13

Całkiem możliwe, agregat oczywiście podnosił ale leniwie. Teoretycznie MF i Ursus mają podobny udźwig na TUZ ale w cięższym sprzecie jest widoczna różnica, pewnie pompa jest już podeksploatowana, choć tura i przyczepy podnosi dobrze ;)

 

Jutro agregat ma pożyczyć mój sąsiad, też U912... Ciekaw jestem jak poradzi sie jego ciągnik, jak sobie popracuje to zdam relacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

912 i 3m??? moze i pociagnie ale plytko i wolno. na 80km to 2,1-2,2 optymalna szerokosc. w kazdych warunkach da rade robic a 3m to nieporozumienie jak dla mnie:

-agregat drozszy

-mniejsza predkosc czyli gorzsze mieszanie

-plytsza uprawa

-meczenie ciagnika

lepiej trzymac sie zalecen jakie podaje producent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

temat w sam raz dla mnie :)

C385 w tym roku przeleciał 20ha talerzówką po rzepaku resztę zrobiłem gruberem i wiecie co?...mam gdzieś talerzówkę, rzepak koszony był wysoko i maksymalnie rozkręcona talerzówka nie mogła go przykryć a gruber ustawiłem na 5cm (maksymalnie rozkręcona talerzówka szła na 10cm-15cm zależy od ziemi zaznaczam że zależało mi aby przykryć ścierń) idealnie zrównał pole mam gruber 2,1m i osiemdziesiątka świetnie radziła sobie na 2 biegu trzeci jedynie z doskoku na słabszych odcinka trzeba jednak szybko jechać. generalnie talerzówka jest daleko daleko w tyle za gruberem a jak szybko robota ucieka:D nie wiem tylko jak poradzi sobie gruber z obornikiem...ale jestem optymistą zawsze można głębiej opuścić talerze ;) może osiemdziesiątka z przodkiem miałaby szansę na sensowną prace ale pewnie na 2 biegu miałaby szalenie ciężko hej a może to 1014 lub 1012 a nie osiemdziesiątka? aha widać różnicę w spalaniu gruber jest bardziej paliwożerny ale nie bawiłem sie aby to sprawdzić dokładnie


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@fenol to jeszcze pochwal się jaka masz talerzówkę, ile wazy jej 1m roboczy i jakiego masz grubera, że jesteś wstanie uprawić na 5cm???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

gruber to mandam jest nowy śmiga pięknie talerzówka to produkt z Grudziądza jest szersza niż gruber myślę że 2,3-2,5 ale nie potrafię tego określić jest to talerzówka w układzie x, ciągana, zaczepia się ją do belki na cięgła talerzówka nie jest tak solidna jak gruber i z pewnością waży mniej ....czyżbym odczuł nutkę retoryki w Twoim zapytaniu? nie musisz mi wierzyć że uprawiam na 5 cm- to tylko słowa


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Na 5 cm gruberem to troszke płytko chyba???

Ja i tak wolę talerzowke bo gruberem nie zrobi wszystkiego wjedz w dużą słome to sobaczymy jak pomiesza gruber a jak talerzówka(dobra talerzówka) w poplonach gruber też nie ma szans.

 

Jak ktoś chce robić U-912 z gruberem 3m to nikt mu nie broni ale efekt pracy ma napewno groszy niz 2,1m a wydajnośc niewiele większą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

Moja gruberowa eksperiencaja oparta jest na doświadczeniach głównie w rzepaku i tam było super 5cm szybkie nawroty bo zawracam hamulcami wjazd w sąsiedni pas opok uprawionego talerzówka nie ma skoku i ta głębokość. ale masz racje nie bawiłem sie jeszcze w tym i w tym,- w poplonach tam może być zupełnie inaczej zwłaszcza że jest dużo masy...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Pewnie skrabie ledwie ziemie

 

Mam ug cul l 2,8m i pierwsze wrażenia troche mieszane, e miesza bardzodobrze ziemia ze słomą (po sieczkarni) i sciernią wymieszana dobrze, ale teraz chyba wolał bym scierniskowy, bo ziemia jest ze słomą i ściernią jak ubita piana na lekkich ziemiach ( max kont ataku i około 11km/ha) niestety troche rowy zostawia ale tylko wtedy gdy się jedzie jeszcze raz po talerzowanym trzeba się pilnowac i dokładnie ra przy razu śmigac

 

ps. jak to jest tak podcięte i ubite jak piana to czy to zrobi więcej złego czy dobrego na zaperzonych polach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Jutro agregat ma pożyczyć mój sąsiad, też U912... Ciekaw jestem jak poradzi sie jego ciągnik, jak sobie popracuje to zdam relacje.

Sąsiad jeździł na 1-II czyli raczej 7km/h nie przekroczył, na dwójce miał za ciężko pomimo spłycenia względem mojej uprawy. Ściernisko było mocno porośnięte (gosp. ekologiczne), jednak gruber zrobił swoją robote z tym że sąsiad narzekał coś na talerze że nie dorzucają ale o czym tu mówić jak sie jedzie taką prędkością. Przód ciągnika okazał sie zbyt lekki aby nawracać stabilnie mimo obciążników. Poza tym był bardzo zadowolony i zastanawia sie nad agregatem 2,1-2,2 m.

 

Nie spodziewałem sie że te teoretyczne 15KM różnicy to taka przepaść - ja zwykle jeżdże na przełożeniu odpowiadającym 3-II na wzmacniaczu w Ursusie, w dodatku nieco głębiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz62m    0

uważam że do obróbki ścierniska lepszy jest agregat talerzowy niż gruber 2belkowy jak gruber to 3 lub 4 belkowy 2belkowy to nic innego jak pług podorywkowy tylko inaczej sonstrułowany agregatu talerzowego nie mylić z talerzówką v lub x bo to dwa różne światy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj