farmerak

Uprawa ścierniska

Polecane posty

farmerak    0

Witam was drodzy agrofotowicze mam do waz wielka prośbę i proszę was o pomoc w tej sprawie. Posiadam ciągnik rolniczy Mtz-82 i nie wiem co wybrać do niego za maszynę po żniwach: czy agregat ścierniskowy czy talerzówkę?


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

No widziałem też takie agregaty sądziłbym, ze 2,6 m by poszedł Mtz, ale talerzówka też nie pogardziłbym ;) wujek ma też agregat ścierniskowy chyba 2,2 metra a jeśli talerzówka to jaka?


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Talerzowka to tak 2,8m-3m i powinien dac spokojnie radę. Ale musisz wybrać czy zawieszana czy ciągana(do MTZ lepej chyba ciąganą bo hydraulika tak nie dostaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ehh, znowu zaczyna sie temat wałkowany już kilka razy...

http://www.agrofoto.pl/forum/Co-jest-najlepsze-t3359.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Podorywka-plu...e-jed-t227.html

 

Ten zostawie otwarty aby można było podyskutować o odpowiedniej szerokości do MTZ, choć też wystarczy poszukać aby znaleźć wiele dyskusji o szerokości talerzówki czy agregatu ścierniskowego do ciągnika ~80KM

 

Troche wysiłku, opcja Szukaj nie gryzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

No sądzę, że 3,15 talerzówka była by spokojnie do Mtz, widziałem jak wujek robił talerzówka wczoraj zetorem 7245 dokładnie nie wiem jaką ma długość, ale z tego co widziałem to zetorek śmigał z nią ;)


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zależy na jaką głębokość chcesz pracować i jaką prędkością, z tym że aby uzyskać zadowalające wymieszanie resztek pożniwnych potrzeba ok. 10km/h, bo ciąganie tej maszyny 7km/h to usypywanie kopczyków na polu a nie uprawa ścierniska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Do MTZ 82TS (90km) mam talerzówkę 2.8m, uprawiam na głębokość 10cm a prędkość to ok 14km/h (dopiero w tym sezonie zacząłem tak szybko jeździć ;) )

powiem tak przy tych parametrach przydały by się jeszcze 4 talerzyki, bo ciągnik nie wie ze coś ciągnie ;), wymieszanie resztek pożniwnych oceniam na 4+ ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Mirasek to by głupie nie było ;) Zresztą przymierzam się do kupna grubera 2.6m ale czy to warto będzie?


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ja sie przesiadłem z talerzówki na gruber i zdecydowanie skłaniam sie ku drugiemu z jednym "ale" ;) Gruber fajnie robi ścierniska po zbożach, dobrze ustawiony pracuje równo, nie robi kopców na łączeniach przejazdów, trzyma zadaną głębokość, podcina 100% niezależnie czy pole jest porośnięte czy nie - tego zwykła talerzówka nie potrafi. Problemy pojawiają sie w miejscach gdzie na dużej powierzchni powylegało zboże - tam praktycznie nie ma szans. Nie wiem czy nie zachowa sie podobnie po rzepaku, ale mnie to nie dotyczy. Także miej to na uwadze.

 

Ciekawą opcją może być ciężka talerzówka ciągana, jednak u mnie odpada głównie ze względu na częściowo ciasne działki o przedziwnych kształtach ;) Także trzeba rozpatrzeć wszystkie za i przeciw szczegółowo opisane na tym forum i wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekc    65

u nas sąsiad ciągnie ursusem 912 3m gruber i daje rade to ty też dasz


Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas sąsiad ciągnie ursusem 912 3m gruber i daje rade to ty też dasz

 

 

Jakie on ma ziemie ze 3m ciaga takim ciagnikiem? Nie chce mi sie w to wierzyc.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekc    65
Jakie on ma ziemie ze 3m ciaga takim ciagnikiem? Nie chce mi sie w to wierzyc.

 

 

klasa ziemi to 2 a powiem ci ze wcale wolno nie jeździ


Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

jeśli nie zbierasz słomy tylko ją siekasz i jest jej dużo to lepiej ciężka talerzówka bo lepiej wymiesza z glebą. A i talerzówkę możesz jeszcze do czegoś wykorzystać


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
klasa ziemi to 2 a powiem ci ze wcale wolno nie jeździ

Nie opowiadaj bajek bo 912 z gruberem 3m z miejsca nie ruszy(chyba że po szosie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekc    65
Nie opowiadaj bajek bo 912 z gruberem 3m z miejsca nie ruszy(chyba że po szsie)

Nie chce mi się na siłę przekonywać tu kogoś do tego co widziałem ale tak było u nas równiny i może dla tego 912 daje rade


Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

o kurcze,

u mnie znajomy miał 2.1m do mtzta i mowil ze ciagnik mial co robic a tutaj 3m czyli 50% maszyna szersza i chodzi w teoretycznie słabszym ciagniku?

dla mnie LOL - mowiac ze U912 jest slabszy od mtzta mam na mysli fakt ze jednak mtz ma podobna ilosc KM ale ma za to przodek, który w polu robi duuuuzooo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

3m tez chyba był z jakims 4514 czy jakims podobnym ciagnikiem - to ze ktos na chwile tak zapnie albo swiruje z nie wiadomych przyczyn to nie ma sie co na nich wzorowac bo pozniej bedzie jak z naszym jednym kolega ze uwierzył ze jd 6220 bedzie latal w pługu 4 skibowym obracalnym kvernelanda ;)

przyprowadzi sprzet w pole i nagle sie okaze kuku - nie ma czym jechac z dana maszyna


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
jeśli nie zbierasz słomy tylko ją siekasz i jest jej dużo to lepiej ciężka talerzówka bo lepiej wymiesza z glebą. A i talerzówkę możesz jeszcze do czegoś wykorzystać

Ja nie zbieram większości słomy i gruber bardzo dobrze sobie z nią radzi, wymieszanie nie gorsze niż po talerzówce, tyle że trzeba utrzymać zalecaną minimalną prędkość 10 km/h. W praktyce może mieć te same zastosowania co talerzówka.

 

u nas sąsiad ciągnie ursusem 912 3m gruber i daje rade to ty też dasz

Człowiekiem wielkiej wiary jesteś. Zaczepiłem swojego 2,6 do gruzawika (U912), spłycony na max szedł dwójką (II), wystarczyła jednak mała mulda by obroty spadły szybciej niż ciągnik na nie wszedł. Nie wspomne że ledwo oderwał go od ziemi (1,05t.). Także to nie robota, a z 3 metrowym...

 

ha

 

ha

 

ha

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj