krzysiu

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piootr    4

ja mam z końca tamtego roku takie ceny MF 2435 (76 kM) = 30987 euro , MF 4435 (74 kM) =31000 euro , MF 5435 ( 83 kM ) = 31700 euro , claas celtis 426 RCC (72 kM) = 32315 euro , 426 Rx 39200 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

nie wiem ale wydaje mi się że te ceny MF są bez VAT, dla mnie na dziś zostały takie marki do wyboru jak: MF 2430 lub 2435, JD 5620, DF 67 no może jeszcze Valtra A 75 Chciałbym wybrać najlepszy z nich: bezawaryjny, oszczędny jak najlepsze osiągi... :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

najlepsze osiągi rzadko idą w parze z oszczednością... :huh: i ja zależy Ci na mocy to silnik raczej musi mieć 4 cylindry...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

ja polecam valtre A75 słyszałem ze bardzo mało pali jest bazawaryjna i płacisz za to co ci posuje w wyposażeniu podobno super ciągniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

panowie ja tez mam podobny problem z ciagnikiem

Pomozecie mi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

to ma byc 100-110 KM zetor albo ursus i z szybka skrzynia biegow.Moge dac okolo 40-50 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

@piootr hej znasz wyposażenie tych claasów celtisów?? 7tys euro różnicy między celtisem 426 Rcc a RX???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

rcc to jest z mechanicznym sterowaniem podnośnikiem , rewersem ( poprostu taki golasek)

 

a rx am rewers pod obciążeniem , ehr , klime

 

 

też mnie aż taka różnica w cenie zdziwiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
to ma byc 100-110 KM zetor albo ursus i z szybka skrzynia biegow.Moge dac okolo 40-50 tys

 

Hej. Już na począteku widze, że w tej cenie to będzie tylko używany :huh:. Ale nie napisałeś do czego on Ci będzie służył. W tym wątku jest pomoc przy wyborze maszyny dodatkowej a nie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

odpowiedzi jest już nawet sporo, zgadzam się z Łukaszem że każdej marce się zdarzy jakiś wadliwy model a na dziśaj sprawdziłem sobe Valtre A 75 i odpada całkowicie cena porażka za 140tys+VAT podstawa a do tego klima oniżany dach i kilka normalnych funkcji do traktora potrzebnych to ponad 160+VAT to jest już cena FENDT zostaje tylko DEUTZ FAHR Agroplus 67 lub 87 albo MF 2435 bo JD 5620 też odpadł za nieprzeciętne zużycie paliwa tylko ciekawe który z tych dwóch wybarać... jeszcze mam 3 tygodnie i na wniosku do SPO muszę się określić hmmm... Co do koloru ciągnika to nieważne a ważne wytrzymałość, dobra charakterystyka pracy silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a jaki kolor lubisz??? :huh:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Najlepiej byłoby przetestować te ciągniki w realiach własnego gospodarstwa. Znajomy mojego ojca jak kupował MC to ze 3 dni nim robił. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Kolego moim skromnym zdaniem bliżej obejrzałbym McCormicka. Ciągniczek będzie oszczędny Perkins a i do tego bardzo zwrotny. Najlepiej zadzwoń do dealera. Deutz-Fahr cóż jest w miarę ale ta kabina moim zdaniem strasznie ciasna i mało ergonomiczna jak jeszcze jest z szyberdachem to już prawie głową dotykasz chyba że jest się dosyć niskiej postury wiem siedziałem ostatnio tylko w wyższym modelu. McCormick CXL nie jestem pewien albo produkcja Włochy albo Anglia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zgadzam się z MCKYLO co do zwrotności CX-L,prawdopodobnie jest i w miarę oszczędny ale jeżeli chodzi o kabinę to CX-L śmiało może stawać w szranki z w/w Agroplusem-jest niesamowicie ciasna a najlepszy jest pedał gazu-kto widział ten wie.Dalej-sam dealer (P.Rogowski z Łomży)odradzał mi zakładanie Tura na tego McCormicka twierdząc,że po prostu jest na to zbyt delikatny.Do tego doszło wykonanie-nie wiem może poprawili ale w tym egzemplarzu,który oglądałem doliczyłem się 3 (słownie trzech) śrubek ,które sobie leżały między przewodami hydraulicznymi i gdzieś tam jeszcze-(nie wiem może ktoś je później włożył)-ale wyglądały na McCormikowskie (czerwone były)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Mnie powiedzieli za CX 75 -L 30 200 EURO netto jak dla mnie to nie jest wart takiej kasy i porównująć go z JD 5620 z EHR , rewersem , biegami pod obciążeniem ale bez klimy za 135000 zł brutto to raczej Jaś wygrywa MC

 

Jeśli chodzi o agroplusa to kabina jak dla mnie nie jest zła cicho w niej jest taka sama jak w rolerze tylko lepiej wykonana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Zgadzam się że kabina też jest ciasna w C-MAX już jest lepiej ale ciągnik jest wyższy i to problem. Fakt CX-L jest mały ale Stoll oferuje do tego modelu ładowacze o określonych parametrach więc też się nadaje. Kwestia dobrania parametrów ładowacza. Skoro CXL nie nadaje się do ładowacza to co mają mówić właściciele C 330 i C 360!!!!

Co do wykonania to blisko oglądałem Deutz-Fahra nie wydaje mi się aby przewyższał McCormicka widać w nim masówkę, dostęp do silnika ma wiele do życzenia itd. Co do tych śrubek skoro widziałeś to tak było fakt zdarzyło się.

Kto wybiera porównuje sam wykonanie, parametry potrzeby i własne przekoanie. Nie jestem ani za McCormickiem ani za DF. Maszyny porównywalne. Jedynie chyba Agroplus ma nowy silnik ale chłodzony już wodą trudno powiedzieć jak się będzie spisywał, chłodzone powietrzem były sparwdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Piootr gdzie pytałeś się o tego mc że tak drogo najlepiej pytać o cenę bezpośrednio u braci R :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

W ROLTEXIE czyli w tej samej firmie co ten znajomy twojego ojca kupił jego nazwisko na W się zaczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

coś mi się wydaje że zostane na DF 67 lub 87 za tą 67 ze skrzynią 45x45 revers hydrauliczny, 6 par złącz hydraulicznych, podnośnik wzmocniony, klima, opony 480/70R28 i 380/70R20 niecałe 137tys+VAT ale nie wiem czy ta 87 mało droższa nie wziąść mnie najbardziej przekonuje do DF silnik bo przy 1400-160 ma max moment obrotowy i większy niż konkurenci a zużycie paliwa optymalne jest ok 205g/kwh wg delera to by był strasznie oszczędny a moim zdaniem lepszy jest JD 5620 lub 5720 ma jedną wade co nie wiem czy mam racje pali tyle paliwa że szok i spotkałem się z użytkownikami którym się psuje dosyć a przecierz"Niezawodność jest ich siłą" hihi a co do MF 2430 lub 2435 to nie wiem te silniki Perkinsa nie są najlepsze może tak paliwożerne jak JD nie są ale nie oferują chyba rewelacji ale ja na takich małych ciągniczkach się nie znam, Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Krzysiu-a co im się psuje w tych JD?-wiedziałbym na co uważać :)-w mojej okolicy jeszcze się nie spotkałem aby któryś się zepsuł z kolei DF prawie w okolicy nie występuje-tak właściwie z zachodnich to u nas najwięcej jest JD ,potem -uwaga -Case potem długo,długo nic a potem NH i Fendt-ale wynika to najpewniej z polityki dealerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja tam za wiele osób nie znam z JD 5720 ale na agrofoto jest kilka osób i kilka postów co piszą że na gwarancji pompa paliwowa siadła u dwóch i zapomnieli smarowniczki do wom założyć i wogóle straszny serwis niedość że drogi to nie jest profesjonalny i gostek mówi że ta skrzynia pod obciążeniem też niezbyt do tej serii bo to oprzyżądowanie strasznie dużo mocy mu zabiera, mnie podoba się JD tylko jak gostek mi pisze że w pługu 4x35 potrafi spalić 14 litrów na godzine to ja swego czasu miałem MTZ 82 i w pługu 4x40 z Uni na głęboko przy pełnm gazie w 10litrach to choćby nie wiem co się zmieścił wiem MTZ to "złam totalny dlatego go sprzedaem" ale jak JD o tej samej mocy w robocie pali prawie połowe więcej na godzine, a co do NH to ja mam blisko super delera NH tylko że też ludzie tak zbytnio ich nie chwalą i zdaje mi się że te DF są nieporuwnywalnie lepsze chociarz NH TN85DA jest niski i by mi pasował to ma 4500cm3 i 4cyl to coś mi się wydaje że też oszczędny nie będze a na TL70A także wiele negatywnych opini jest chociarz jedyna żecz u mnie za tym ciągnikiem to super deler, fachowa obsługa, cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj