Gość Luke16

Przedni napęd do Zetora 7711?? Czy to jest możliwe??

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Dzisiał swojego 7211 miałem dosyć jak pojechałem obornik podgarniać turem koła przednie się przyblokowały i koniec ani do przodu ani do tyłu bo się ślizgał i pomyślałem o przednim napędzie wówczas.... Dało by rade założyć bez jakiś większych przeróbek z 7245??? Co by trzeba w 7211 przerobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz przenia oś i mocujesz wał napedowy do skrzyni. robota raczej nieskomplikowana ale dosc kosztowna


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A jak później jest z dowodem rejestracyjnym??? No bo w takim wypadku zrobi nam się 7245... No właśnie koszt minimun 7 tyś zł.... Nawet nie wiem czy w takim wypadku nie lepiej by było kupić od razu 7245 ;)

A i jak z tą wajchą w środku do załączania???

Te by się nadały???

http://www.allegro.pl/item308770975_przedn...etora_7245.html

http://www.allegro.pl/item314880732_przedn...7211_c360_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Obydwa przednie napędy ze zdjęć będą pasowały, mam tylko jedno pytanie: z którego roku jest ten Twój Zetorek? Pytam nieprzypadkowo, ponieważ pewna seria Zetorów 7211 nie była przystosowana do założenia przedniego napędu. Co do kwestii dowodu rejestacyjnego, to ja sprawę bym olał i nic nie zmieniał, policjanci w przypadku kontroli nie wiedzą nawet czasami gdzie w ciągniku są nabite numery ;) a co dopiero jaki to model. Co do wajchy od załączania: w każdej kabinie jest na nią otwór, musiałbyś najwyżej dokupić samą wajchę i widełki które ją ustalają w pozycji gdy napęd jest wyłączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Zetorek jest z 1988 roku... Czyli dowód olać.... Da rade zamontować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Jak jest z 1988 roku to na 99% można mu załozyć przodek, problem byłby z Zetorami z przełomu 86r./87r. A dowód spokojnie zostawiaj taki jak jest, możesz jeszcze asekuracyjnie zostawić naklejki na masce 7211(bo chyba bardziej chodzi o polepszenie walorów trakcyjnych niż wizualnych) i będzie gitara. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Zetor na bank z 1988 czyli mnie pocieszyłeś... Możliwe że w najbliższym czasie jak dopłaty przyjdą to się pomyśli nad przodkiem bo ciężko w turze bez niego jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Mam zetora 7211 z oryginalnym turem czeskim Tur jest ciężki i duży zetor sobie z nim na twardym radzi jak sie patrzy a co do montarzu to ja nie polecam zamontujesz przód to 1l ropy więcej chlipnie ci lepiej to sprzedać a kupićcos innego zachodniego z przednim napędem

 

 

 

 

<------------------------------------------------------ 200 post ;);):D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

za rok renault 103.54 paluje kupić... a zetor musi być bo w razie awarii mam części od ręki a do zachodnich jest kłopot... więc do zetorka zakładam przedni napęd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpan321    0

Tez rozważam założenie napędu przedniego do Zetora 7211. Ale cienko z kasą za używana oś iprzystawke chca co najmniej 7 tyś. O nowej nawet nie wspomnam widziałem ogłoszenie na telegazecie. Kompletna z błotnikami, przystawka i wałem kosztuje bagatela 13 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Tylko że 7211 mam pewnego a 7245 nie wiem jakiego kupie... Zresztą ojciec się nie chce zgodzić zbytnio na sprzedaż 7211 woli dołożyć przedni, bo uważa że ma pewny ciągnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to jak jest przedni naped od nowosci to jest wszystko git???a jak bedziesz przerabial to tez spory wydatek kasy i po zalozeniu moze sie niezgrywac przod z tylem???moim zdaniem to lepiej sprzedaj tego co masz a kup zetorka co przod byl od nowosci w nim?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Z tego co wiem to jest wszystko to samo... te same przęłożenia... skrzynia między 7245 a 7211 tylko że jest przedni napęd i nic więcej... A jak pisałem nie wiadomo co się kupi... a tego mam od nowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

kupiłem oś okazyjnie za 1500zł, posługiwałem się ''madrą'' książkę z czeskiego wydania, dokupiłem wał i przystawkę odbioru mocy, wajchę od załanczania no i co najwazniejsze to tryby do skrzyni które okazały się najdroższe, wzorowałem się na 7245 od sąsiada, istotny jest odpowiedni rozmiar opon. NAJWAŻNIEJSZE TO KUMATY MECHANIK KTÓRY WSZYSTKO ODPOWIEDNI ZGRA. załozył mi napęd 8 lat temu i chodzi do tej pory bez zadnej awari i regulacji. wcale tego nie żałuje że założyłem. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cree    0

Kolego masz zupełną rację co chodzi o to by zostawić swojego :P i do niego założyć przód!!! My też mamy 7211 i też planuję założyć przód (jeżeli nie kupimy Deutz'a K100) pola trochę więcej jest i już ciężko (długo) trzeba nim robić :angry: . Nawet nie myśl o sprzedazy, to co masz pewne nigdy się nie zamienia!!! Kupisz najwyżej 7245 w niewiadomo jakim stanie. A odnośnie tego ,,gadania", że przełożenie inne to totalna Bzdura!!! PRZEŁOŻENIE JEST TAKIE SAMO TO SĄ TAKIE SAME SILNIKI, TAKIE SAME SKRZYNIE!!!Przełożenie można zmienić przez założenie większych (mniejszych) opon!!! ;) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

jeszcze zapomniałem dodać że w pompie paliwowej są inne wtryski, bardziej wydajniejsze, co do rozmiaru opon trzeba je dopasować, najlepiej podpatrzeć u kogoś (ja tak zrobiłem u sąsiada bo miał taki sam rozmair w tyle jak ja i załozyłem takie same na przodzie jak on) JEZELI MACIE MOZLIWOŚĆ TO KUPCIE OŚ OD SERII 5245, 6245 tzw oś lekką, jest lepsza, mniej awaryjna, i są mniejsze koszty założenia, i naszykujcie się na rozbieranie szkrzyni bo trzeba tam dołożyć wiadro trybów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

elegancko zrobione :) widac ze gosc sie postarał. tylko ciekawo za ile taki naped kosztuje z tej francji

do tego ile ladniej wyglada wizualnie nie wspomne juz o robocie w polu

 

p.s ale z tym ze jak we francji znudzi sie ciagnik to go podpalaja to nie moge uwierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

no racja ciagniczek jest fajnie zrobiony na pierwszy rzut oka nie widac wogole przeróbki jedynie co to naklejke, trzeba teraz zmienic na 7245 heh lakier na blotnikach przednich bardziej sie błyszczy widac nowsze :) a co do ceny takiego napedu we francji to kij go wie ale w polsce np na allegro koles za naped od 7245 chce 11tys tu macie link http://www.allegro.pl/item357098541_naped_...etora_7245.html według mnie to przegioł z tą cena i to ostro


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomess    0

Posiadam Zetora 7711 i chce zamontować mu przedni napęd. Ze skrzyni jest wyjście do napędu (pod siedzeniem jest wałek który się opuszcza do napędu). Może ktoś już w taki sposób przerabiał??? Może wiecie jaki koszt jest takiej przeróbki i jaka firma to robi??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

napewno jest możliwe i pewnie przychodzi tam oś od 7245/7745 ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez torq1906
      Witam, posiadam Zetora 7211 i zastanawiam się nad dołożeniem mu przedniego napędu, to że się da to zrobić za mniejsze czy większe pieniądze to jasne tylko nurtuje mnie kwestie formalno-prawne a mianowicie jak to zrobić w taki sposób, żeby wszystko było zgodnie z literą prawa, żeby bez stresu można było się przemieszczać po drogach publicznych?
      Na chłopski rozum wydaje mi się, że żeby dało się tak zrobić to trzeba zastosować most i części z modelu 7245, czy mam rację?
      Czy może przejdzie też na częściach od innych ciągników czy np. samochodów jak Robur czy inne wynalazki?
      Czy ktoś się orientuje ile taka przyjemność mogłaby kosztować robiona przez fachowca, z całą papierologią itp.? 
      Zaznaczam, że sprzedaż tego i kupno 7245 nie wchodzi w grę bo szansa, że znajdę go w takim stanie jak ten który posiadam jest jak trafienie w totka. 
       
    • Przez Mateusz_105
      Dorabiał ktoś przedni napęd do Zetora 7211 jak to cenowo i gdzie można dostać orginalny napęd do Zetora, tylko dlatego chcę dorobić bo mam sprawdzony sprzęt a jak sprzedam tego i kupię coś z przodem to nie wiadomo co kupię.
    • Przez materrol
      Cześć,
      Planuje założyć przedni napęd do zetora 7211, jednakże zastanawiam się jaki. 
      1opcja:
      oryginalny używany napęd z zetora 7245
      2 opcja:
      cały napęd robiony przez z mostu ZiŁ, Robur itp. po generalnym remoncie.
      Która opcja byłaby lepsza? I jeszcze jedno, jak dobrać przystawkę i rozmiar przednich kół? Czy ktoś posiada przelicznik? Z tego co wiem to były montowane bodajże 4 rodzaje skrzyń. Posiada ktoś taki katalog gdzie to jest wszystko rozpisane?
      Dzięki za każdą radę!
       
    • Przez Staszek0509
      Witam. Szukam wałka atakującego wraz z kołem do przedniego napędu . Nr. na kole 4472 353 357 ZP 13:36. Nr katalogowy AL55434. Jeśli ktoś miałby taki używany proszę o kontakt. 
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam
      Mam taki problem z zetorem 7221, przy skręcie w lewo do oporu przy samym końcu zaczyna przeskakiwać i targać kołami przednimi ( w drugą stronę jest wszystko OK) co to może być proszę o jakąś podpowiedz. Dodam ze mam serwomechanizm.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj