darus

mf 255 hydraulika zewnetrzna

Polecane posty

darus    0

czy jednoczesnie mozliwe jest w 255 uzywanie tylnego podnosnika i hydrauliki zewnetrznej???? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie jest możliwe. Trzeba wybrać rozdzielaczem czego chce sie używać. Dość problematyczne w owijarce ale chwila wprawy i pracuje sie całkiem sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darus    0

z jednej strony jest zaslepione na tym rozdzielaczu pod siedzeniem i do tych zaslepek prawdopodobnie podłanczcza sie rozdzielacz i powinno byc tak wyczytałem z ksiazki do siewnika ze znacznikami jest mi to potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
z jednej strony jest zaslepione na tym rozdzielaczu pod siedzeniem i do tych zaslepek

rok temu rozsiewacz wapna podłączyłem do tych zaślepek bo myślałem że uzyskam ciągły przepływ oleju i nie dało rady:/ po kilku próbach nie doszedłem po co są te dwie zaślepki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

może pod tą drugą zaślepkę podłacza się dwa następne wyjścia bo widziałem mf z 4 wyjściami zewnętrznymi


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

pod te zaślepki podłącza sie rozdzielacz od tura (jeśli tur ma własny rozdzielacz). wtedy podnośnik da sie unieść do oporu ale nie da sie opuścić (chodzi o przeciw wagę do tura). zaraz wstawię fotkę z mojm pomysłem na łatwiejsze przerzucanie dźwigni pod siedzeniem.

 

edit: http://www.agrofoto.pl/forum/rozdzielacz-w...image84836.html

 

dodatkowe 2 wyjścia muszą być podpięte pod to samo co i dwa standardowe gdyż w razie użycia 4 trzeba by wajchować pod siedzeniem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Jest taka możliwość ale tylko przez zamontowanie dodatkowej pompy koszt części ok 1200 PLN

Służę pomocą w przeróbce. Więcej informacji udzielam telefonicznie +48 513982414


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nie wiem, może w 4512 lżej przełącza się ten zawór po siedzeniem, ale przy wybieraku szczękowym na jeden "cykl"muszę go przełożyć na hydraulikę zew. 2 razy, razy 5 szt. dziennie, razy 365dni w roku i razy 10lat...jestem pewien, że robie to poniżej 1s ;) wole to rozwiązanie, niż w C-360 pompa połączona z WOM.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darus    0
Jest taka możliwość ale tylko przez zamontowanie dodatkowej pompy koszt części ok 1200 PLN

Służę pomocą w przeróbce. Więcej informacji udzielam telefonicznie +48 513982414

 

tzn jak gdzie ta pompa ma byc napisz tak ogólnie chociaz bo podczas siania to jest nierealne zebym ja to przekładał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W MF'ie jak nie ma wspomagania to pompa może być zamontowana pod sprężarką bo tam jest na to miejsce [pompy tamdem- wspomaganie i hydraulika nie da się zamotnować z powodu rozrusznika]. ;) - bo później w 3512 motonowano tam pompe do wspomagania.

W 4 cyl. silnikach [45**-57** i podobne] gdy występuje wspomaganie miejsce na pompe jest zajęte, ale można zamienić tą pompe na tą typu tandem i popodłączać węże i cieszyć się wydajnością hydrauliki zewnętrznej 36l/min ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Jeśli ktoś byłby zainteresowany taką przeróbką posiadam wszystkie materiały ,koszt robocizny z częściami 2000 PLN jestem z okolic Siemiatycz

Ciągnik wymaga rozpołowienia, czas realizacji 2dni robocze. Zdjęcie pompy wysyłam jedynie na e-mail.


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Podłączę sie do tego tematu, bo mój problem też dotyczy hydrauliki zewnętrznej, a więc tak:

 

 

Potrzebuję w swoim MF-255 dodatkowe wyjścia (gniazda), do hydrauliki zewnętrznej (teraz mam tak jak w standardzie 2), wymyśliłem aby zamiast tego rozdzielacza zakupić rozdzielacz dwu sekcyjny i wtedy uzyskam jeszcze jedną parę wyjść hydraulicznych.

 

 

Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie??? Czy jak bym kupił rozdzielacz od 3514 lub 4512-14 to będzie mi pasował w miejsce tego co mam teraz, nie chciał bym przerabiać zbyt wiele, bo bardzo mi sie podoba i jest praktyczny taki układ tych rur co idą spod siedzenia aż do rozdzielacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyfral    0

Ja mam przy MF 255 założonego tura z siłownikiem do pochyłu oraz popularnym krokodylem. W tym celu zakupiłem rozdzielacz 3 sekcyjny (cały tur pracuje na rozdzielaczu) i jest on podłączony pod wyjście 1 na rozdzielaczu - wg instrukcji obsługi. Dzięki temu mam 2 wyjścia z tyłu ciągnika wolne. Zatem pozycje rozdzielacza wyglądają następująco: położenie 1 - pracuje TUR; położ. 2 pracuje podnośnik, poł. 2 pracuje hydraulika na wyjściach tylnych- czyli przyczepy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumzthebest    0

ja mam zrobiono podobnie tak jak pisze kris14 wywalilem sprezarke i tam zamontowalem pompe od wspomagania od jumza (koszt 80zl) dorobilem drugi zbiornik z olejem 15litry (200zl) i zamocowalem go obok pompy i dorobilem rozdzielacz od cyklopa dokupiklem przeqwody (200zl) i do owijarjki mi wystarczy ;P

 

jak bede mial czas to wrzuce fotki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubamaz    0

Cześć - mam problem chciałbym podłączyć tura 2 sekcyjnego do Ciągnika Massey fergusona 255 i mam problem z podłączeniem hydrauliki nie wiem gdzie się pod piąć ? bo jak pod wyjscia hydrauliczne z tyłu to znowu nie będę mógł podłączyć np. w tym samym czasie przyczepy na wywrot jak bedzie podłończony tur. A z nowu nie chciałbym za bardzo bo jak się podłącze z tyłu to bedzie trzeba cały czas trzymać ta wajchę na rozdzielaczu z lewej strony co jest. A czy mozna się podłączyć gdzies bezpośrednio żeby działał w tym samym czasie tur i przyczepa ? Bo cos słyszałem ze mozna się podłączyć pod siedzeniem ???? Dzieki z góry za pomoc :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubamaz    0

cześć - mam pytanie w sprawie tura 2a chce własnie takiego kupić do mf 255 i bym chciał dokupić sobie od razu rozdzielacz 3 sekcyjny żeby pod piąć sobie krokodyla i mam pytanie czy to na turze bedzie trzeba przeprowadzić dodatkowy wąż czy to juz bedzie zamontowany ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Trzeba będzie poprowadzić węże pod 3 sekcję hydrauliki.

 

Może też nie kombinować i kupić odrazu TUR 2A w wersji 3 sekcyjnej i wszystko będzie ładnie skompletowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubamaz    0

No moze i dobry pomysł zeby od razu kupic z 3 sekcjami. A moze wiesz gdzie maja dobre tury i tanie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

http://roltech.eu/index.php?shop_item&dep=1&id=83&cat=13 myślę że tutaj będzie najtaniej. Ale to jest cena za 2 sekcje pewnie.

3 sekcyjny z krokodylem może nawet 2,5tys więcej. To jest Hydramet 3A [to samo co 2A z Warfamy]

 

Jest jeszcze jakiś Rol-TUR za ok. 6600 w wersji 3 sekcyjnej. http://roltech.eu/index.php?shop_item&dep=1&id=1092&cat=257

 

Zadzwoń do nich po ofertę to Ci wszystko wyliczą tak jak chcesz- ja u nich kupowałem TUR 3B i w porównaniu z innymi firmami w mojej okolicy to ok. 20% taniej mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Sam myśle nad turem 2A trzysekcyjnym. Zaletą jest to że ma dłuższą ramę niż tur 3b. Na allegro jest sporo producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Witam, temat jest może i nie najnowszy ale nie znalazłem nic innego to  odświeżymy trochę. Mianowicie mam problem z hydrauliką a zwłaszcza z rozdzielaczem fabrycznym w mf 255, wczoraj woziłem ziemie przyczepą d47 i po wykiprowaniu siłownik nie chciał opaść niekiedy się zdarzało że się przyciął jak był na maxa wysunięty ale lekkie szarpnięcie i opadało. Wczoraj zajechałem w pole na podniesionej pace po dziurach i nic ani nie drgnął  więc trochę poruszałem koparkom te pakę i zauważyłem że siłownik lekko chodzi czyli pod naciskiem  chowa się z 3 cm.Oczywiście powrót oleju cały czas właczony był bo mam taką blaszke do blokady, Zajechałem do domu i po odpięciu węża od ciągnika wcisnołem kulkę na złączce ii trysneło olejem i siłownik trochę opadł  to zapiąłem znów do ciągnika i nic ani nie drgnie to odpiołem i  tak do bańki spuściłem olej siłownik opadł bez problemu. a co się stało w rozdzielaczu że nie przepuszcza oleju do skrzyni nie wiem, może ktoś z was miał podobny problem to z góry dzięki za odp, dodam że wywiozłem z 60 przyczep i problemu nie było a tu wczoraj z rana 1 przyczepa i fall start,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

    • Przez Kerson
      Witam mam MF 5430 dyna4 2011r i mam problem tego typu że odpalę wszystko git pochodzi wyskakuje błąd na skrzyni świeci 1 plus miga 4 lub śweci 3 miga 1 stan oleju jest aczkolwiek zauważyłem że czasem pokazuje za mało dolalem raz chodziło dobrze wszystko dzień potem pokazywało że oleju za dużo według miarki z tyłu ktoś miał podobnie ?
      Może przycina jakie zawór albo nie wiem czujnik poziomu oleju?
       
      Dodatkowo zauważyłem ostatnia po przekręceniu kluczyka w miejscu gdzie pokazuje prędkość wyświetla się R8 znika i pokazuje prędkość potem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj