kalispo16

Prasa Vicon czy Krone???

Polecane posty

robertbara    75

Jeśli nawet Krone byłaby lepsza to porównując ceny już nie jest taka lepsza. Krone trzymało się łańcuchów w zmiennokomorowych prasach, teraz na boku stosują pas z prętami bo jest dużo ciszej.

 

Myślę że Krone chętnie by przeszło na pełne pasy ale trochę głupio tak od razu i powoli to wprowadzają.

 

Belujecie pod włos czy z włosem pokos? Bo jeśli ktoś ma problem z zapychaniem to niech jeżdzi pod włos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

w sumie jak masz zagięte zęby od podbieracza to nie robi różnicy ale na przyczu trochę pomaga nie powiem.a co to krone to @robertbara bardzo spostrzegawcza ocena sytuacji i pewny kompromis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

a powie mi ktoś ile kosztuję wszystkie pasy w prasie zmiennkomorowej np . Vicon a ile łańcuchy w Krone bo mi się wydaje że jednak wymiana pasów jest tańsza niż wymiana całego łańcucha .

 

Mam przykład ze znajomego który żałuje że kupił krone powiedział że wolał by jakoś prasę JD lub Vicon pasowo ponieważ robi co roku ponad 10 tyś beli ( niewiem dokładnie ile w tym sezonie zrobił ) i ta prasa tego nie wytrzymuje powiedział że żeby to prase przygotować na następny sezon to musi dać z własnej kieszeni 40 tyś oby przechodziła następny sezon mniał 2 lata gwarancji chyba i przez te 2 lata było z nią dobrze a teraz po gwarancji zaczyna sie sypać . bardzo narzekał też na serwis z tako wielką łasko przyjeżdżali że szok

 

aha i Krone nie zbijają od samego środka bynajmniej ta jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może trafną sztukę kupił ;) Bywa i tak, sam osobiście wolę Vicon-a jedną widziałem ładnie prasuje i ogólnie super jak dla mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

mój sąsiad ma też problem że na początku nie chce mu sie słoma w komorze kręcić i miał z tym wielkie problemy w tym roku, co byście powiedzieli na Krone KR 130 w porównaniu z sipmą Farmą II, Krone nie bedzie dużo droższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

nówka vico tzn baloty do 180 cm rotor noże i takie tam bajerki tzn full servis kosztuje 98 tyś zł netto + vat - zniżka krone nie wiem.przy pasówce trzeba co ok 1500 balotów zmieniać ten drut co łączy skówki koszt jedo wynosi 2,5 euro a co 10 000 trzeba skrócić pas tzn kupic nowe skówki koszt ok 100 zł to jest napisane w instrukcji obsługi więc te okresy oczywiście można wydłużyć ile kto uzna za stosowne a niestety jak się pas wydiera z skówki to trzeba go zakuć i różnica pomiędzy najdłuższym pasem a najkrutszym nie moża przekraczać 5 cm a w łańcuchowej to nie wiem jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25
Ja w swojej mam 14 tys balotow i zadnych skowek nie wymienialem :lol:

 

przecież napisałem że tak jest napisane w instrukcji obsługi prasy.Najważniejsze by wymieniac te druty pomiędzy skówkami bo jak one się łamię najczęściej na 3 części to później przez to wyrywają sie skówki a skówki ja będe wymieniał tylko jak się wydrze jakaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Troche odswieze temat bo własnie stoje nad podobnym problemem. Jaka prase kupic ??? Podoba mi sie KRONE 1250 na full opcji 25tys Euro netto co teraz daje 115tys PLN + 22% :P - kosmos, KR130 17tys Euro to sa prasy juz na full wypasie, kolejna CASE RBX 344 z rotorem full wypas 80brutto ( brzydal :) na ta mnie namawia dealer bo planuje tez ciagnik case )

 

Nie znam aktualnej ceny vicona.

 

Jestem przekonany raczej do łąncuchowej, nie wiem czego pasówka i walcowa mi sie nie widzi :)

 

Musze na cos sie zdecydowac bo to idzie na PROW.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

To ja mam taki sam problem, też biorę ciągnik case i dealer namawia mnie na prasę case, a ja na razie wybrałem vicona RV 2160 tylko, że case jest sporo tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ile ten vicon co piszesz to jest pasówka z jakim wypasem ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

5 pasowa, zmiennokomorowa, bele o srednicy 80-160cm, większy model RV2190 bele o średnicy 80-185cm. Siatka, sznurek, szerokie ogumienie, rotor, noże. Cena to coś ok 90000-100000 tyś zł, zależy ile da się utargować, a co do case to chyba to samo co new holland, ale na ich temat to nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
5 pasowa, zmiennokomorowa, bele o srednicy 80-160cm, większy model RV2190 bele o średnicy 80-185cm. Siatka, sznurek, szerokie ogumienie, rotor, noże. Cena to coś ok 90000-100000 tyś zł, zależy ile da się utargować, a co do case to chyba to samo co new holland, ale na ich temat to nic nie wiem.

targowac to sie można przy podpisanej umowie prow :P teraz to tylko oferty:) z tego co dzis dzwoniłem to 110 netto mi powiedzł za rv 2160 to podobnie jak krone 1250 tylko krone stłokomorowa


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

No ja właśnie tą 2160 chcę wziąć, na razie mam zaklepaną cenę 95 tyś, potem zobaczymy, a zmiennokomorówkę biorę bo mam do prasowania sianokiszonkę, słomę i siano to zawsze można z siana i słomy zrobić większe bele to oszczędność czasu i paliwa przy zwożeniu. A jeśli można wiedzieć to jaki ciągnik z case masz zamiar wziąć?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

No jesli teraz kupisz to taka cene masz ale jak ja dopiero skłądam wniosek to można smiało przyjac że koniec roku to bedzie super jak podpisze umowe :P Wiec zakup praktycznie za rok i mam tylko nadzieje że euro troche poleci w dół to bedzie inna gatka z delerami :) Chce kupic MX 115 multicontrolera. Masz cene 95 netto za rv2160 to wydaje mi sie dobra cena ciekawe ile kosztuje krone zminnokomorowa ta 1500 z rotorem. No ja tez bede nia robił słome, siano i kiszonke. przy zwożeniu wiekszych bel bardzo nie zaoszczedzisz bo mniej ich włożysz :) ale napewno bedzie róznica w wadze i troche mniej latania po polu żeby zbierac :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Ja też biorę multicontrolera tylko, że 110, z racji tego, że ma 4 cylindry jest trochę krótszy i zwrotniejszy od 115 a u mnie ma on być z turem. A co myślisz o tej prasie case, cena jest fajna tylko jak ona będzie się sprawowała na polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

No włąsnie ta cena kuci bo za róznice w cenie można jeszcze jakiegos grata wziasc. druga sprawa jest taka ze mój dealer ma krone a nie ma vicona i musiłbym u drugiego znowu brac oferte. a przy okazji chce zakombinowac i ukryc rozrzutnik w innych maszynach :P wiec wolałbym wszystko u jednego brac :) jaka masz cene na 110 taka oststeczna ?? ja chce 115 bo ma byc do ciezszych prac pługi, agregat, 7341 mam z turem, i taki ciagnik 80km do turo jak dla mnie to idealne połczenie :) Ty masz juz podpisana umowe czy tez bedziesz składał dopiero ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Dopiero składam, ale dogadałem się z dealerem, że po losowaniu kolejności rozpatrywania wniosków mogę brać sprzęt, a kasa dopiero po podpisaniu umowy z agencją. A cena na tą 110 to na razie 185 tyś netto, ale wiem, że coś jeszcze da się wydusić, albo jakieś lepsze wyposażenie np amortyzowana oś przednia. Jeśli chodzi o te prasy to najgorsze jest to że u nikogo nie widziałem prasy case, wiem tylko, że to to samo co new holland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja bym nie ryzykował z braniem sprzetu po losowaniu :P JAk masz umowe to tak bo róznie to może byc :) JA o cenach konkretnie nie gadałęm bo narazie to tylko oferta a konkretne ceny to jak bede miał umowe i wtedy bede dusił jednego czy drugiego :) 115 z srodkowym wypasem 220netto cennikowo ( skrzynia 17x16, amortyzowana kabina, przednia os, opony srodkowe tył 600 ( nie pamietam przednich) a do oferty wpisał mi 250netto. No włąsnie prase NH ma mój znajomy musze go podpytac jak mu to chodzi brał na SPO.

jescze zastanawiam sie czy nie wpisac silosów tylko nie iwem co lepsze bin czy lejowy ??? przydałby sie ze 2szt 30t


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja mialem podobny dylemat wzialem jednak vicona 2160 OC, pasy to przyszlosc, sa po prostu szybsze w pracy chociaz krone tez jest dobra prasa. VarioPack 1500 to cena 29tys euro netto

co do brania maszyn przed podpisanie to nigdy bym tego nie zrobic, trzeba miec naprawde mocne nerwy przy robieniu poprawek. trzeba tez zalozyc ze kasy zabraknie dla ostatnich w losowaniu i przezuca Cie na nastepny rok, wtedy bedzie problem z wystawieniem faktury


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jaka masz oferte na tego vicona i jakis wypas ?? U mnie cały problem to to że musiłbym ja brac od innego dealera ;) może wiesz czy jak wpisze w opisie R-F dostawce ( danr firmy) to moge pózniej to zminic i powiedzmy kupic u innego dealera podobnego sprzetu ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

mozesz bez problemu, ja mialem wpisane w umowie "prasa zmiennokomorowa 1,6m pasowa" oferta na vicona to 105 netto 14 nozy, siatka podwojna, sznurek, komputer focus, centralne smarowanie, zlacze isobus, rotor. W sumie chyba wiecej mozna tylko zrobic w niej 23 noze i komputer tellus. W viconie jest o tyle dobrze ze jest w zlotowkach, a jak bym krone bral to bym mial po jakims kursie i bym w plecy dostal.

Termin dostawy to 6 maja:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no ja tez nie wpisuje konkretnej marki prasy tylko zwijajaca wpisałem 120x120 bo mam oferty na takie ale jescze mam czas żeby załtwic inna oferte ;) Chodzi mi o ten załcznik do R-f gdzie wpiusujesz dane dostwcy. Ta cena to juz po nego ?? czy wstepna cennikowa?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

wstepna do negocjacji to 112tys zl netto. W olsztynie w agromie 108tys zl. Tak mozesz to potem zmienic, aby maszyna sie nie zmienila. Ja nie patrzylem gdzie tylko aby bylo taniej


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj