oFsik

Słoma nawóz czy szkodnik

Polecane posty

gwozd    104

Odpowiednie pH również przyspiesza rozkład materi organicznej. Nawet nie wspomnę o zmianowaniu, bo jak same zboża po sobie to cieniutko będzie. Wążne są dobre noże w sieczkarni w kombajnie, żeby dobrze rozdrobniły słome. Rozsiać mocznik i od razu orać, ewentualnie jakieś mikroorganizmy można spróbować. W zeszłym roku pryskałem czymś z intermagu. Bactrim słoma czy coś takiego. Efekt ocenię po żniwach czy brak pozostałości po słomie

garu    6

Mam pytanie odnośnie wyorywanej słomy w zeszłym roku była na tym polu pszenica z której była zebrana słoma a teraz wyorał się ten ścierń co może być przyczyną.

KlimekPL    392

Może niskie pH, które ogranicza poziom życia mikrobiologicznego w glebie? Robiłeś badania gleby? Wapnujesz swoje pola?

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    372

Przede wszystkim to czy padasz glebę wtedy można ocenić jej stan i stwierdzić przyczynę tego co się dzieje. 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

master20002    222

A ja zamiast azotu na sciernie polecam wapno. Kiedys czytałem o rozleniwianiu bakterii tym azotem podanym z mocznika, nawet tu o tym pisałem ale nie umiał nikt mi odpowiedzieć czy to prawda. Po kilkuletniej praktyce wiem, że wapno robi robotę w słomie.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Taurus83    457

Wapno to raczej zabije bakterie szczególnie tlenkowe. Nawet te turbo super extra preparaty z bakteriami na rozpracowanie słomy mają napisane na etykiecie żeby nie stosować z wapnem

master20002    222

Zależy co, kto i dla kogo pisze. Próbuj, sam też nie bardzo się chciałem nad tym pochylić. A miałem problem ze słoma jak kolega wyżej. W tym roku to tylko kaczany po zeszłorocznej kukurydzu się pokazały tam gdzie zatrzymał się kombajn. A słomy w opór było.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

corrado    372

Powiem Wam że ziemia ziemi nie równa sam z kolegą taki temat przerabiałem. Badania, uprawa, nawożeni i klasa ziemi ta sama u jednego rosło lepiej u drugiego gorzej. Tak samo z tą słomą.

KRISS75    40

A ja zamiast azotu na sciernie polecam wapno. Kiedys czytałem o rozleniwianiu bakterii tym azotem podanym z mocznika, nawet tu o tym pisałem ale nie umiał nikt mi odpowiedzieć czy to prawda. Po kilkuletniej praktyce wiem, że wapno robi robotę w słomie.

Myślę że kolega ma rację.Gdzieś czytałem artykuł z zaleceniem stosowania wapna na resztki po kukurydzy na ziarno gdzie zostaje sporo masy.

master20002    222

Powiem Wam że ziemia ziemi nie równa sam z kolegą taki temat przerabiałem. Badania, uprawa, nawożeni i klasa ziemi ta sama u jednego rosło lepiej u drugiego gorzej. Tak samo z tą słomą.

To prawda, dlatego trzeba u siebie przetestowac kilka rzeczy i wybrać to co jest skuteczne i w miarę relatywnie ekonomiczne.

corrado    372

Jak wszędzie, teoria i praktyka daje większe efekty niż sama sucha teoria. 

corrado    372

Co masz na myśli pytając jakie wapno? 

Taurus83    457

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/azot-czy-wapno-na-slome,66861.html

https://www.agrofoto.pl/articles/top-uprawa/wapno-na-sciernisko/

Edytowano przez Taurus83

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Janek54321
      Posiadam gleby lekkie 5-6 klasa. Zawsze po zbożach robiłem uprawę gruberem a po 2 tygodniach orka siewna pod zboże. Co jesli zamiast grubera zrobię odrazu orke siewna?  Jakie bedą plusy a jakie minusy. 
    • Przez hary884
      witam,jaki płodozmian stosujecie w zbożach;nie interesuje mnie teoria tylko praktyka i jaki był efekt w plonach patrzac na kondycje gleby.....proszę o płodozmian tylkon w zbożach bez motylkowych i okopowych.....
      to ca ja wiem;
      owies odchwaszcza pole po jęczmieniu
      po życie owies plon wiekszy o 25 %
    • Przez tom1989
      Witam ktoś z forumowiczów sprzedawał zboże dla firmy Orlik trans Hlebowicz z Suwałk? Jak u niego płatnością bo przez telefon wszystko pięknie ładnie. Proszę o jakieś opinie.
    • Przez
      Kiedy zaczynacie wielkie żniwa ja myślę wjechać w żyto w następnym tygodniu. A wy?
    • Przez buszek
      Witam , od kilka lat męczę się  z likwidacją rdestowca na polu który się  rozrasta 
      Prosiłbym o pomoc w zwalczeniu jak działać  

z góry dziękuję za informacje. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj