Polecane posty

marcin1994    0

Witam !!!

Wczoraj kupiłem Zetora 5211 i jestem jak na razie mocno rozczarowany bo w drodze do domu raczej zablokowały mi hamulce i w kabinie pojawił się niebieski dymek i nie wiem co jest przyczyną.Proszę o pomoc.

Ps. Dodam że pedał hamulca jest twardy.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

Hamulce są za mocno dociśnięte u mnie było to samo po naprawie hamulców. Musisz poluzować hamulce robi się to tymi dwoma śrubami co są nad pedałami hamulców (takie dwie każda od jednego pedała) najpierw musisz je poluzować śrubokrętem śrubka jest w środku tych dwóch śrub a potem kluczem.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

odłącz hamulce, spuść powietrze z opon a w razie hamowania wkładaj nogę w felgie (od tylniego koła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Albo sa zapowietrzone. Wtedy tez pedal zrobi sie twardy, hamulce zaczna hamowac i bedzie czuc specyficzny zapach.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palczak    0

Albo sa zapowietrzone. Wtedy tez pedał zrobi się twardy, hamulce zaczyna hamować i będzie czuć specyficzny zapach.

Raczej miękki!! Zapowietrzony dopiero po kilku naciśnięciach w miarę stwardnieje i nigdy nie daje takiego efektu hamowania jak prawidłowo zalany płynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

albo ktoś podkręcił hamulce przed sprzedaniem i przesadził troche i w czasie jazdy się blokują ewentualnie śruby koło pedała są za mocno skręcone raczej chyba na raz oba cylinderki się nie zapiekły ale jak ktoś jeździł długo tak to piernik wie niestety hamulce to bardzo słaba strona tych ciągników nie są złe ale w porównaniu z tarczowymi od 7711 to niebo a ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Raczej miękki!! Zapowietrzony dopiero po kilku naciśnięciach w miarę stwardnieje i nigdy nie daje takiego efektu hamowania jak prawidłowo zalany płynem.

U mnie bylo jak pisalem. Pedał spuchł i prawe koło hamowało. Kuzyn wówczas orał i aby czuł ze coś dziwnie śmierdzi, ale go to nie ruszylo.

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

R3 lub DOT3 lub DOT4. Doty mozna mieszac.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartmk    0

Witam mam problem z hamulcami otóż gdy zacząłem wozić buraki po pewnym czasie poczułem że pali mi się hamulec lecz później przestało.Na drugi dzień problem powrócił tzn dojechałem do celu zaczęło się kopcić z hamulców mocniej z lewej strony.Z związku z tym że miesiąc wcześniej były robione hamulce (szczęki, cylinderki,) przez fachowców nie wiem co jest grane postanowiłem popuścić ręczny a tu okazuje się że lewy nawet nie reaguje na zaciąganie dźwigni tylko prawa strona hamuje ręcznym.Ogólnie nożny jest bdb.Jeżeli ktoś może niech mi coś podpowie.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK5211    0

W temacie hamulców to tu już było napisane dosłownie wszystko . Może warto troszkę poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartmk    0

Okazało się że wyskoczył tłoczek z cylinderka który rozparł szczękę i tak się spaliła .Widocznie Ci co mi robili hamulce nie mieli pojęcia co robią.Albo sam nie wiem może mam takiego pecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartmk    0

Witam mam pytanie do tych osób które wymieniały pompkę hamulcową w zetorze 7211.Nie wiem czy trzeba odkręcać tą całą obudowę górną czy coś innego proszę o odpowiedź.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Tydzień temu wymieniałem przy swoim 5211 pompkę sprzęgła. To będzie tak samo jak z hamulcową. Wystarczy że odkręcisz pedały hamulca na czterech śrubach 13. i już wymieniasz.

ps. tam jest mało miejsca i musiasz mieć sprawne ręce :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Odkręć sobie tę blachę co jest za silnikiem przy kabinie (4 śruby M8) wyciągasz ją i widzisz wszystko i masz eleganckie dojście do pompek.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Witam po przeszukaniu tematów i braku odpowiedzi zakładam własny, a mianowicie mam problem z hamulcami po odpowietrzeniu działają super ale trwa to nie zbyt długo potem hamulec znowu staje się miękki i go brak dodam że płynu jest stan-nie ubywa, a hamulce mam tarczowe-jeśli ma to jakieś znaczenie! Proszę o pomoc,bo bez hamulców to nie robota!!!

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huta64    3

na co ci hamulce ja nie pamietam zeby przy moim 7711 kiedys działały ważne ze reczny działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

hahah aleś chłopie teraz walnoł bez kitu...

Kolego płynu może nie ubywać ale gdzieś powietrze zasysa, prawdopodobnie będzie to gdzieś przy siłownikach tych pod pedałami no labo z tyłu przy cylinderkach choć tam to bardziej by ciekło no ale akurat w 77 jest tam wszystko na wierzchu to zobacz bo tylko te platiki odkręcisz, ogólnie przpatrz cały ukłąd od zbiorniczka do siłowniczków i do tyłu, ale dziwne że nie ubywa płynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj