Polecane posty

michal1111    2

Witam wykręciłem ten cylinderek z tyłu co był bo mam w nim gwint zrypany tylko gdzie mogę taki dostać i co jeszcze mogło się stać że hamulce nie działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Ja mam troche inny problem w swoim 7011, trzeba dwa trzy razy podpompować pedałem żeby był twardy, gubi gdzieś ciśnienie. Co to może być?


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teoretycznie może byc wszystko od zapowietrzenia, mogą byc padnięte cylinderki lub pompki, napisz czy płynu ci ubywa albo też walnięty już jest wyrównywacz ciśnienia, naszczęscie nie jest drogi, orginał cos koło 140zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Płynu nie ubywa, układ jest odpowietrzony. Zaraz ide zobaczyć ten wyrównywacz ciśnienia.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84
albo też walnięty już jest wyrównywacz ciśnienia, naszczęscie nie jest drogi, orginał cos koło 140zł

U mnie ten ten wyrownywacz nie wypycha dzwigienki hamulca do przyczep i tak zawsze sie zbieram to to wymienic...

A nie da sie tego rozebrac i uszczelnien wymienic?


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jest tańszy niż myślałem nowy na allegro kosztuje 92 zł, niestety nie wiem czy są jakieś zestawy naprawcze, pamiętam jak w 7211 też mi się tak działo to wymieniłem cylinderki, co prawda jeden ciekł, wyregulowałem hamulce były ale dwa razy pedałem i robił się miękki, padły gumki w wyrównywaczu i samiast wypychać ten trzepień to robiło się tak żę płyn był w nim, i albo wracał drugim przewodem albo się wylewał, po wymianie jak ręka odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

No to trzeba sie szarpnąć ;)


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

W końcu się zebrałem i rozkręciłem wyrównywacz ciśnienia. Okazało się że tłoczek jest zapieczony. Nasmarowałem i wszystko chodzi jak należy. Dzięki @zetorlublin7341 za podpowiedzi.

Na przyszłość jakby ktoś miał obiawy podobne jak u mnie tzn ok trzy razy naciskać pedał aby zaczął hamować, to niech zobaczy ten wyrównywacz.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po to jest forum żeby sobie pomagać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

może ktoś i mi pomoże,a mianowicie gdy naciskam pedał hamulca[hamulce tarczowe 7745] to długo nic aż raptownie blokuje koła.co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

a jaka temperatura byla w nocy ,jesli ponizej -10 to gdy sie ociepli przejdzie mu B) -sam tak mialem niedawno.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

w moim przypadku temperatura nie ma wpływu, już go z tym kupiłem, jak bym wiedział co to jest to bym wolnym czasem zabrał się za to.Sugestie mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpfd    0

jak pedał ucieka spod nogi albo trzeba ''gibnąć'' kilka razy to cylinderki mogą już puszczać ja w 7011 wymieniłem cylinderki i pompki koszt nie jest duży,a hamulce chodzą jak trzeba:) w 6340 mam tarczowe i jest głupia sprawa bo jak wciskam pedał to długo nie ma nic a potem blokuje koła nie wiem o co w tym chodzi bo jeszcze nie rozbierałem tego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

może ktoś i mi pomoże,a mianowicie gdy naciskam pedał hamulca[hamulce tarczowe 7745] to długo nic aż raptownie blokuje koła.co to może być?

Sprężyny nie odciągają takie małe po 4 na jeden chamulec tylko trzeba zwolnice zdjąć tu masz cześci do tego zetor 5340 i 8011 ma takie same bo to robiłem http://moto.allegro.pl/sprezyna-hamulca-zetor-5211-7211-7711-pochodne-i1425157556.html miałem ten sam problem ale u mnie jak zaciągło to nie chciało puścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

no to czeka mnie mała robota.Dzięki :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Witam jeśli jest podobny temat to proszse o przeniesienie. Otóż mam taki problem - pedały wpadają w podłoge, nie idzie odpowietrzyc hamulca - wogóle nie robi się ciśnienie (no może minimalne na lewym) płynu ze zbiorniczka nie ubywa.

Odkręciłem dzisiaj osłone tam przy pompkach i się zastanawiam czy dobrze to wszystko jest podpięte. Gdzie ma być wężyk od zasilania ? na końcu pompki czy tak z góry? Bo tak na chlopski rozum to powinno być z góry, ale jest odwrotnie.

A z drógiej strony przy sprzegle jest tak samo i działa.

Poradzicie coś? Ciągnik kupiłem i hamulca nie było.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Wężyk powinien być z tyłu pompki na końcu. Jak nie wytwarza ciśnienia to pewnie pompki przepuszczają.Lub też może cylinderki w kołach,przyczyn może być wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Ale jakby cylinderki puszczały to płyn by ubywał ze zbiorniczka. A tu nic. wogóle go nie pobiera.

 

Aha na koniec pompek u mnie są założone takie rurki z takim bączkiem. a od góry wychodzą przewody do wyrównywacza tego za zbiornikiem paliwa.

Edytowano przez DUCH1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

panowie a u mnie w 6340 jest taki problem że podczas zimy stracilem hamulce ciągnik był codziennie uzywany podczas tych mrózów i to sie stalo z dnia na dzień otóż pedały obydwa wogule nie reagują jak nawet kilka razy je nacisne a jak puszczam to do zbiorniczka z płynem powietrze się cofa. Co mogło się stac? mógl się zwazyc płyn hamulcowy albo cos w tym stylu bo tylko to mi przychodzi do głowy że z płynem może być coś nie tak :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorSerwis    0

JESTEM Z SERWISU ZETORA IWYDAJE MI SIĘ ŻE MÓGŁ POPUŚCIĆ WĘRZYK BO INNE PRZYCZYNY SOM MAŁO PRAWDOPODOBNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jak pedał leci w dół i płynu nie ubywa, to przyczyny szukaj w pompkach hamulcowych. Za parę zł kupisz zestawy naprawcze, wymienisz, zalejesz płyn i odpowietrzysz z pomocnikiem - samemu się nie da. Jest jeszcze wyrównywacz do sprawdzenia.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pompki najprędzej poszły, jeżeli mówisz ze cylinderki dobre.Chociaz jak je sprawdziłeś jak 7211 ma je w zwolnicach a nie na wierzchu tak jak mają nowsze modele.Przewody myśle,że dobre skoro płynu nie ubywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margiel    0

podpowiedzcie co może być przyczyną tego że hamulce w zetorze 5321 nie chcą odbić zblokowały się i hamują ciągnik ??? z góry dziękuje

Tematy połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj