Polecane posty

Kanuni5125    0

Ty no ja właśnie mam ten sam problem w zetorze 7011, pedał jest miękki, wciskam do końca i nic, ale jak ty tam odpowietrzałeś bo ja nie wiem jak. Ostatnio mi sie chamulce zablokowały to mechanik mi pospuszczał ciśnienie ale odkręcał takie mały śróbki w pochwach? czy one też są do odpowietrzania?


URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

witam ja wczoraj odpowietrzałem i odpowietrzałem lecz wydaje mi się że trzeba odpowietrzać na spiętych pedałach, i resztę wyregulować śrubami przy pedałach hamulców aby sworznie do pompek wchodziły ani za dużo ani za mało, ja u siebie miałem tak że jeden hamulec hamował a drugi nic i tymi śrubami w wysokim odkręciłem a w niskim dokręciłem i na razie ok.

 

jeszcze mam problem z paliwem bo schodzi do zbiornika, a mam założone dwa zaworki zwrotne. moja pompa jest z przyśpieszaczem zapłonu. pozdrawiam


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

na odpowietrzacze trzeba zalozyc cienka rurke,drugi koniec do butelki z plynem odkrecic odpowietrznik jeden pompuje hamulec a drugi patrzy kiedy babelki powietrza przestana isc i wtedy zakreca i po robocie.przy pedalach hamulca nie ma odpowietrznikow przynajmniej u mnie bo mam tarczowe hamulce


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Trzeba ustawić luz między bolcem pedała a cylinderkiem pompki tak żeby nie był on wciskany przy puszczonych pedałach... milimetr dwa wystarczy. Odpowietrzasz przy cylinderkach na rozpiętych pedałach zaczynając od najdalej położonego koła czyli od lewego. czasem trzeba to robić kilka razy jak wyrównywacz ciśnienia jest rozklekotany.

Sprawdz wszystkie gumowe węże czy nie mają pęknięć i korek paliwa. Te korki to lekki niewypał zdarza się że nie wpuszcza powietrza do baku, robi się podciśnienie i na postoju przez najmniejszą nieszczelność na przewodach zaciąga powietrze. Popuść go i zobaczysz czy się poprawi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1111    2

Witam

Posiadam zetorka 5320 i mam problem z hamulcami.

Zaczeło sie od tego że hamulce działały coraz słabiej aż w końcy przestały działać całkiem, gdy odpowietrzyłem pochodziły trochę i znowu przestawały działać zaznaczam nie ma żadnych wycieków płynu nie ubywało wymieniłem wyrównywacz i dalej to samo dokreciłem srube od regulacji z tyłu pod tłoczkiem i jakoś niby działają ale sie teraz koło blokuje cały czas a gdy popyszcze to nie działają i trzeba co troche odpowietrzać

PROSZĘ wszystkich o pomoc

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

a możesz napisać jak odpowietrzałeś ?krok po kroku?




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1111    2

tak jak sie powinno jesli chodzi ci o to że węzyk musi być zanużony w sklance z płynem narpierw odrecam pokrywke płynu sprawdzam stan nakladam wezyk na odpowietrznik a z drugiej strony do szklanki z płynem naciskam pedał i w tedy poluzywowuje srubke spadają babelki zakrecam i puszczam pedał i tak pare razy dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

no dobra to ja ci powiem jak mnie dziadek{mechanik }uczył-najpierw nalewasz płynu {pod korek }potem os. 1 wciska pedał{lekko}druga wtedy luzuje zaworek {bez wężyka-nie wiem jak ty ten wężyk tam zakładasz -oczywiście oryginalnym kluczem to robimy :D {pedał wtedy opada os.1 trzyma go tak }os. nr 2 zakręca zaworek ,potem os nr.1 puszcza pedał -cała ta akcja 3 razy i nie ma ch*ja we wsi żeby się nie odpowietrzył ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

michal1111 właśnie że powinno zakładać się przezroczysty wężyk na odpowietrznik a drugi jego koniec zanurzyć z słoiczku z niewielką ilością płynu. Przy odpowietrzaniu Twoim sposobem istnieje możliwość, że powietrze ponownie dostanie się do układu a metoda ze słoiczkiem nie pozwoli na to ponieważ wężyk cały czas będzie zanurzony w płynie hamulcowym. Przezroczysty wężyk też ma swoje "+" ponieważ widzisz w nim wylatujące bąbelki powietrza.

 

To że tą czynność należy wykonywać w dwie osoby to nie podlega dyskusji.

A to że ponownie sie zapowietrzyły...

- za mało razy powtórzyłeś czynność odpowietrzania

- nieszczelne cylinderki i przez nie do układu dostaje się powietrze (płynu nie ubywa??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1111    2

ja własnie odpowietrzałem z wezykiem to kolega na forum mi taki pomysł podsunoł (nie obrażajac nikogo)chyba cylinderki mam nie szczelne gdzie moge takie kupić bo nie moge ich znajsc nigdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Co do wężyka zgoda ,ale w motorze lub samochodzie ;) widziałeś kiedyś klucz od odpowietrzania hamulców w zetorze, masz tam wężyk ?nie :D w fiacie też nie ma i nie da się założyć wężyka :) jak masz oryginalny klucz to nie trzeba wężyka trzeba tylko zakręcać zanim pedał opadnie do końca i oczywiście cała czynność co najmniej 3x,




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

[quote name='michal1111' a jaki orginalny

taki o..

03339110980126333668.jpg

wiem że słabe zdjęcie :ten klucz to taka blaszana nasadowa 9




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

a bo ja wiem u mnie był razem z ciągnikiem "fabryczny"




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1111    2

ale jak dokładnie musiałbym go dokładnie obejzec jak go zrobić czy mugłbys mi przesłać jeszcze inne zdjecia a co do tych cylinderków z tyłu to gdzie je dostane jak to sie fachowo nazywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

70213200654499474820.jpgpowinno ci starczyć ,klucz jest z blachy

/edytuj to zdjęcie, zajmuje za dużo miejsca/

Edytowano przez SZYMANOX



Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1111    2

ok dzięki jutro sie pobawie nad nim troche a co jeszcze moge zrobić bo mam chyba gwint lichy na tym odpowietrzniku bo niechcacy przekreciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1111    2

tam gdzie sie odkreca ten odpowietrznik przy odpowietrzaniu po prostu gdy odpowetrzałem chciałem mocniej dociągnoś by nie uciekał płyn ale przekreciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj