Zenek714

Fendt 714 jaki obciążnik?

Polecane posty

Zenek714    0

Witam. Posiadam 714 i za kilka miesięcy z mr będę kupować 2 maszyny tz agregat uprawowo-siewny unia plus 700/3 na talerzówce i agregat ścierniskowy unia kos premium. Moje pytanie brzmi jaki obciążnik na przedni tuz założyć aby był odpowiedni do tych maszyn i do mocy ciągnika? Widziałem kiedyś jak gościu 716 miał chyba z 1000kg i wydaje mi się że to zbyt dużo. Ogólnie ziemie mam średnie z kilkoma plamkami cięższej gliny. Zestaw uprawowo-siewny z pełnym zasypem będzie miał około 2500kg. Moim zdaniem 500kg mi wystarczy ale nie mam doświadczenia z przednim tuz. Wcześniej w zetorze 16145 był komplet i nawet jak chciałem to koła nie oderwałem od pola:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    166

przynajmniej 1500kg musisz mieć ja w 718 mam 1800kg i jest super a w 415 mam 890kg i jest za mało:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

potwierdzam 1000 kg minimalnie i zarazem optymalnie a jak super ciezkie maszyny to i 1200kg będzie na styk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Oryginalny obciążniki do tego ciągnika ma 780kg i tyle do niego zwykle wystarcza. Więcej potrzeba do ciężkiego pług lub innego ciężkiego sprzętu.
Ja mam w 716 teraz 900kg i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cehes    627

Według mnie 1t będzie ok, kupisz jakiś ciężki pług czy coś i będziesz sobie pluł w brodę ;) Sąsiad w M610 ma 1t i ogólnie wystarcza, ale po kupnie nowego pługa jeszcze ze 100-200kg by się przydało chociaż. W Aresie 816 też było koło 1t, tylko nie na TUZie to też się czasami mało robiło ;) Także śmiało możesz 1t brać ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

tez uwazam ze min 900 kg powinno byc


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

ja do swojego będę 1200 kg zakładał i do 185 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie w valtrze T173(z oprogramowaniem od T213, czyli 220 km), jak uczepiam 1100 kg to do beczki na dolny zaczep(16tys) jest idealnie ale do przyczepy do trawy czy do agregatu 5m(nie jakiś mocno ciężki), pług mam pół-zawieszany więc nie stwarza dużego oporu na podnośnik i do nich jest zdecydowanie za dużo i czepiam 850 kg i jest idealnie, tyle że ta valtra jest bardzo długa i obciążnik jest na pewno dużo dalej niż w tym fendzie, więc moim zdaniem kup sobie w granicach 700- 900 i będziesz miał idealnie

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6
ja mam 500kg sam robiłem i jest ok ale też mam tylko plug 4 skibowy 110,talerzowke 3metry i agregat uprawowo siewny 3 metry i przy nim również ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik2002a
      Witam wszystkich. Niedawno na podwórku zawitał fendt 720 z 2011roku. Wszystko super ale wczoraj przy próbie przestawienia na podwórku po przekręceniu zapłonu wyrzucił błąd 00.0.01 i amen żadnej reakcji ciągnik pali ale nie jedzie. Gdzie można szukać przyczyny i jak ją naprawić. Jeśli ktoś miał taki przypadek prosze o podpowiedź.
      To mój pierwszy post więc jeśli coś pomyliłem proszę o poprawe
      Kamil
    • Przez BELLAAGRO
      Dzień dobry wszystkim. 
      czy może ktoś podpowiedzieć jak ustawić w fendt 716 com2 na terminalu żeby po przyciśnięciu przycisku  GO aktywowało mi blokadę mostu a przy END wyłączyło?  Prawdopodobnie trzeba ustawić to w sekwencjach ale czytając instrukcje obsługi nie mogę tego rozpracować.
    • Przez piotrrek02
      Witam forumowiczów i proszę o pomoc.
      Pacjent Fendt 714 z 2002r.
      Podczas rozładunku przyczepy zapalił się błąd hydrauliki i zablokował pracę siłownika. Od tamtej pory po odpaleniu ciągnika wyświetla się błąd A.1.2C (według książki "Zawór elektryczny nr.2. Uruchamianie ręczne"). Nie da się odblokować szybkozłączy hydrauliki. Kolejna rzecz to zaznaczona sekcja rozdzielacza świeci się na czerwono.
      Co może być nie tak? Gdzie zacząć szukać przyczyny?
      Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.
      Pozdrawiam 

    • Przez Kqcper
      Witam problem jest z fendt 720 2012 r. Ciągnik niechce zbytnio pompowac powietrza do  przyczep z wężem jednoobwodowym mianowicie jak spuszczę ręczny ciagnik schodzi z 7/8 kwadratów do 3 i zaczyna samemu hamować przyczepy mozna tak stac nawet cały dzień a ciagnik nie napomuje powietrza do przyczep można to ominąć przez zaciągania ręcznego przed zahamowanie przyczep i zaciągnięcie gdy zejdzie 4 kwadratów tą czynność trzeba powtórzyć około 5 do 8 razy  aby byłoby można ruszyć z miejsca  . A na dwuobwodomym działa wszystko ok 
    • Przez jaroslaw85
      Witam. W fendzie 716 vario 2002r słabo pracuje miękka oś. Czy ktoś wie który hydroakumulator jest od miękkiej osi. Z tego co wiem to tam może być przyczyna. Po wężach widzę że powinien być to któryś z tych nad akumulatorem. Tylko nie wiem czy to ten mniejszy czy większy. Kiedy popuszczam śrubę na imbus to z większego cieknie olej a z mniejszego jest cisza jakby nie było gazu.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj