azifelek115622

orbitrol danfoss c 80 ls do ostrówka - potrzebna pomoc

Polecane posty

witajcie, mam taki orbitrol LS ma on 5 wyjść lecz wychodzą one z kostki dokręconej do orbitrola , myślałem, że jak odkręcę tą kostkę i podłącze mu olej bez tej kostki to będzie działał jak zwykły, bo nawet na orbitrolu schemat jest bez tej kostki rozpisany , bez piątego wyjścia. , ale gdy zapodałem mu ciśnienie to blokuje gdzieś to ciśnienie, jedynie tak słabiutko wyciska przez taką malutką dziurkę. da się to w ogóle jakoś do ostrówka wmontować? czytałem też że przeznaczone są te orbitrole do współpracy z jedną pompą "orbitrol-pozostała hydraulika"

może wyrzucić tą pompę od wspomagania i podłączyć go pod tą dużą pompę od hydrauliki? chyba, że da się to jakoś zmajstrować na osobnej pompie :) załączam także zdjęcia orbitrola

post-19528-0-41250000-1479413483_thumb.jpg

post-19528-0-00490400-1479413489_thumb.jpg

post-19528-0-59853000-1479413499_thumb.jpg

post-19528-0-19172200-1479413504_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

Możesz napisać jakie są oznaczenia na wyjściach tej kości przykręconej do orbitrola? tak jak podłączyłeś nie będzie działać bo to jest orbitrol z LS. to na górze to zawór priorytetowy i on musi być przy tym orbitrolu.  Jak masz oznaczenia P, T, L, R, EF to podłącz tak:

P - pompa

T - zbiornik

L, R - siłownik

EF - zbiornik lub zawór jedno kierunkowy i dalej w zasilanie rozdzielaczy, zależnie czy chcesz mieć łączenie pomp na hydraulice.

P. S. ile dałeś za ten orbitrol z zaworem? Potrzebuje taki tylko 120.

Edytowano przez zbozowy

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

opisałem powyżej.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

250zl z sztycą i kierownicą 


pompa w ostrówku do wspomagania ma zaledwie 10l/min, jak sądzisz będzie lepiej się pobawić i je połączyć w jedną? tzn żeby obie pompy napędzały hydraulikę i dopiero z tego zaworu na rozdzielacze czy 10 litrów/min wystarczy temu układowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

pompę od wspomagania musisz podłączyć do tego zaworu. innej opcji nie ma. dopiero wyjście EF możesz wpiąć w hydraulikę lub do zbiornika. To już zależy czy masz zawór jednokierunkowy i chce Ci się pobawić w przeróbkę układu. Ale jak pompa od wspomagania ma tylko 10 litrów to mi by się nie chciało bo i tak mało co przyspieszysz hydraulikę. Oryginalny orbitrol też był 80?


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

To będzie wszystko dobrze działać, będziesz miał tylko więcej obrotów kierownicą od końca do końca. EF puść na zbiornik.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem to jak opisałeś, dzięki, działa wszystko, ale mam problem z kierownicą na wolnych obr. czyli problem jest dalej taki jak był, pompa wspomagania nowa, ale czy czasem nie jest za mało te 10l/min? bo na 1800 obr. działa wspomaganie ładnie, ale chce żeby na wolnych obrotach też można było bez dojenia kierownicy skręcać ,  i mam takie pytanie , są mocniejsze pompy które by pasowały zamiast tej malutkiej? albo dołożyć jeszcze jedną pompę tzn 2 pompy na wspomaganie? co o tym sądzisz? i jakby to ewentualnie rozwiązać?
znalazłęm takie coś na allegro http://allegro.pl/naped-lozyskowany-kpl-pompa-hydrauliczna-nsz-24l-i6599524231.html zdało by to egzamin? 

Edytowano przez azifelek115622

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

Z tego co piszesz można wywnioskować, że przepływ masz za mały. Podobno do orbitrola 80 jest zalecana pompa o wydatku 16 litrów, ale nie znalazłem nigdzie potwierdzenia. Ta z linku ma 24 litry przy 1500 obr/min więc powinno być ok. Chłopaki z Lubienia kujawskiego są w miarę kumaci i jak zadzwonisz do nich to dobiorą Ci pompę do orbitrola.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 proponuję zajrzeć do siłownika 

 pompę mogłeś kupić 12 l/min 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podniosę przód do góry i jest tak samo bez obciążenia też ciężko na wolnych obr skręca , w siłowniku wymieniłem uszczelnienia choć nie były jeszcze zniszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

a na wolnych obrotach czuć jak by kierownica tak trochę skokowo działała?


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie, kierownica nie działa skokowo na wolnych obr , ale tak jakby zamula na wolnych obrotach , chodzi płynnie, ale zamula i nie można szybko kierownicą skręcić. nagrałem taki filmik , powinno bys coś widać jak kierownica działa na wolnych i na wysokich obrotach  https://youtu.be/oRRvhUbyjb0

Edytowano przez azifelek115622

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

czego Ty wymagasz od takiego sprzętu  ?

myślisz że to będzie chodzić jak w samochodzie albo zachodnim ciągniku  ze nie ma różnicy w działaniu na wolnych i większych obrotach 

to jest sprzęt do kopania a nie do jazdy i swoje lata świetności ma już za sobą

  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

coś mi to nie pasuje  ;)

mam ten sprzęt i tam nie ma możliwości przytkania bo olej bierze z góry zbiornika  a nie z dołu 

myślałem  kiedyś o zrobieniu oddzielnego zbiornika jak w zetorze bo tak to pompa ciągnie pod górę 

 

 

no chyba że miałeś tam naprawdę syf 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj