kissmy...

konto dla rolnika

Polecane posty

kissmy...    67

jestem bardzo ciekawy z usług których banków korzystacie

 

moim zdaniem obsługa ROR`ów w bankach spółdzielczych jest bardzo droga jedyną zaletą tych banków jest niestwarzanie problemów przy udzielaniu kredytów ale w dzisiejszych czasach konkurencja na tym rynku jest olbrzymia a i oszczędności, które mogą płynąć z tytułu wyboru odpowiedniego banku są niemałe

 

dlatego proszę Was abyście podzielili się uwagami na temat banków, z których usług korzystacie, co się Wam w nich podoba a co nie, jakich usług Wam brakuje, które są za drogie a które możecie śmiało polecić

 

bardzo proszę o opinie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

ja korzystam z 3 bankow:)

 

glowne konto to mBank tu mam wszystko co tylko mozna sobie wyobrazic:

-ror, karty platnicze, kredytowke, kredyt odnawialny, fundusze inwestycyjne i tez usługe maklerska,

 

PKOBP - zmusili mnie bo brałem tutaj kredyt na mieszkanie

BZWBK bo mialem konto studenckie i jakies tam pierdoly się za mna ciągną.

 

ogólnie z tych różnych to najlepiej dla mnie działa mBank i najtanszy z tych wszystkich,

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

konto dla rolnika dobre pytanie. to musi być takie konto jak dla innego przedsiębiorcy najlepiej niskie opłaty dostępność kredytów i kilka innych ale jest to sprawa indywidualna. np ja mam w bph, ojciec w spółdzielczym i bph, brat w bph i w bgż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

konto gospodarcze mam w malym banku - taki regionalny i naprawde jest fajnie - ostanio np kredyt suszowy - malo papierkow i zalatwione szybko - a u kumpla w bgz sa to jak zobaczylem co on ma wypelniac to myslalem ze spadne z krzesla a o ten sam kredyt się stara (i na podobną kwotę a ziemi chlopak ma więcej niz ja). u mnie wsio zalatwione a u niego jeszcze sprawa lezy.

 

co indywidualnego konta to:

bgz sa - jak u yacentego - czasy studenckie itp

wbk bo mają allekarte a to zdatne do moich zakupow oraz walutowki w roznych walutach :huh:


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli już wspominacie o kredytach to jak sprawa wygląda z prowizjami od np. kredytów suszowych u mnie w banku spółdzielczym prowizja wynosi 2% orientujecie się jak to wygląda w innych bankach (może BGŻ wymaga większego zabezpieczenia i lepszej dokumentacji ale dzięki temu udziela tylko pewnych kredytów i może zadowolić się niższą prowizją) jestem ciekaw jak wygląda to w rzeczywistości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Bank Spółdzieczy oraz WBK

 

 

o temat świeżynka aktualnie najlepsze konto oferuje Toyota Bank (oczywiście jeśli założymy, iż średnie miesięczne saldo wyniesie co najmniej 5000zł) bezpłatne przelewy i użytkowanie, 30 zł za kartę (4 bezpłatne wypłaty z dowolnego bankomatu w miesiącu) i 5 zł bonusu miesięcznie za saldo > 4000zł, no i oprocentowanie rachunku oszczędnościowego wynosi 5,3% (już od 20000zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konto w mBank, i naprawdę chwale sobie ten bank, jestem w nim od dwóch lat. Wszytko idzie załatwić w bardzo szybki sposób, a co najważniejsze prowadzenie jest za darmo, i można wszystko załatwić przez internet:D


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

konto mam w bs bezplatne tylko prowizja od wyplaty.a od kart kredytowych i internetu trzymam sie z daleka


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

ja mam w BS i nie narzekam.

 

przedtem miałem w BPH i STANOWCZO odradzam ten bank obsługa chamska, kredyty oferują takie że na waciki nie starczy, a odsetki kosmiczne, poza tym chamska obsługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

U mnie gospodarstwo jest w Banku Spółdzielczym, a ja mam kase z wypłat (bo dorabiam jako kierownik powiatowego biura Wojewódzkiej Izby Rolniczej) w WBK- jest super. Pozostałość po koncie studenckim to Kredyt Bank ale musze sie wybrać do nich i zlikwidować to konto bo są beznadziejni. W maju bankomat w Olsztynie (a jestem z Wielkopolski) pożarł mi karte i zostałem prawie bez kasy-gdy poszedłem do głównego oddziału KB w Olsztynie to pani mi uprzejmie wyjaśniła że w grudniu o 2 dni spóźniłem sie z wpłatą na konto i o 2 dni miałem za długo debet na koncie. Wyobrażacie sobie? Normalnie myślałem że ich tam pozabijam. Po 5 miesiącach aktywnego wpłacania kasy i wypłacania przez bankomat, płacenia w sklepach itd oni mi blokują karte. Bankomat karte zniszczył i oczywiście na wydanie nowej musiałbym czekać. Już nie czekałem. Teraz w WBK nie mam zadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy istnieje jakiś bank oferujący bezpłatne konto dla rolników (poza mBankiem)? najbardziej pasuje mi właśnie mBank (który jednak uważa, iż prowadzenie gospodarstwa nie jest działalnością gospodarczą); konto na gospodarstwo jest mi potrzebne tylko do rozliczania z US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Tylko Bank Spółdzielczy. Ludziska ;) popierajcie rodzimy kapitał! Popierajcie to co swoje!

 

Acha, w temacie poprzedniego posta - BS na pewno nie ma bezpłatnego konta dla rolników. Przynajmniej ostatnio nie miał.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie mam nic przeciwko BS`om ale nie zamierzam płacić 10 złotych miesięcznie za rachunek, dzięki któremu będę rozliczał się tylko z US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

od 3 lat BS nie należą wyłącznie do kapitału polskiego jak się nie mylę to pakiet większościowy należy do jakiegoś banku zahodniego , ja mam konto w BGŻ i nie narzekam niska opłata , darmowe przelewy, wysoki limit kredytowy na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

struktura akcjonariatu nie ma dla mnie najmniejszego wpływu na wybór banku, również US nie wymaga ode mnie rachunku na gospodarstwo, więc chwilowo decyduję się na eurobank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie ja polecam bgż ja mam i chwale obsługa za***ista dostepnosc do kredytów duza mozliwos negocjacj wszelkich spraw dotego przelewy przez internet po 0,50gr


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszczecin    0
przedtem miałem w BPH i STANOWCZO odradzam ten bank obsługa chamska, kredyty oferują takie że na waciki nie starczy, a odsetki kosmiczne, poza tym chamska obsługa.

Hehe

Też mam kunto w BePeHa

ostatnio chciałem kredyt na zakup ziemii (pierwszy kredyt w tym banku chciałem) i powiedzieli mi że ROLNIKÓW NIE OBSŁUGUJEMY, więc drogi BPH niedługo sie rozstaniemy !!!

niedawno dostałem oferte zPremiumclub-Statoil- ze dostanę karte dla wybranych klientów Premiumcluba w ERŁOBANKU, idę do banku a oni mi tekst: NIE MAMY OFERTY DLA ROLNIKÓW

jak przypomnę sobie co sie dzieje w BeGieŻecie z papierami to masakra

spóldzielczego nie chcę

Kredytbank odpada

w moim regionie ostał mi sie tylko Bałtycki Bank Spółdzielczy. Tylko oni chcieli rozmawiać, że coś wymyślimy bo w innych sprawiali wrażenie ze nie chcą mnie itp. Miałem wrażenie ze w czasie rozmowy i gdy przedstawiałem dokumenty szukali pretekstu tylko żeby sie pozbyć natręta

Może to nie wina banków, tylko zarządzających nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
aktualnie najlepsze konto oferuje Toyota Bank

Tak samo jest na dzień dzisiejszy? Ma ktoś u nich konto? Swego czasu panowie z Toyoty namawiali mnie na założenie u nich konta, jednak wtedy była to jeszcze świeżynka i nie miałem od kogo zasięgnąć opinii jak działają w praktyce więc odpuściłem sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach założyć sobie drugie oprócz rolniczego konto. Będzie na nie spływała wypłata. Chciałbym wszelkie przelewy obsługiwać przez internet, płacić kartą w sklepach itd, kupować przez internet. Oczywiście ma być jak najtaniej, jaki bank mi polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli chcesz tylko obracać niewielką ilością środków to najlepszym rozwiązaniem będzie Alior Bank, jest to jedna z najlepszych a na pewno najtańszych ofert, jeśli natomiast chce się zarabiać na rachunkach oszczędnościowych bądź lokatach należy rozejrzeć się za jakimś Eurobankiem (jedna z najlepszych krótkoterminowych ofert, wysokie odsetki oraz możliwość uniknięcia opodatkowania odsetek podatkiem Belki)lub udać się do doradcy w celu znalezienia korzystnej lokaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Witam 

odświeżam temat, w najbliższym czasie muszę założyć konto. Orientuje się ktoś który bank obecnie ma najlepsze warunki dla rolników ? ( dostęp do kredytów i najlepiej darmowe prowadzenie konta )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj