News
wojtal82

farmtrac 690 awaria łożyska w skrzyni

Polecane posty

semyutah    0
14 minut temu, Ursusc385 napisał:

Było nie szarpać na chama za rewers 😂 z tego co słyszałem od mechanikow trzeba skrzynie rozbierać ;)

Zabezpieczenie tylko 1.80 zl a robocizna sporo wiecej

zkordalski    371

haha JA to zaspawałem na amen  bo mi to normalnie się ścieło była wada widac było jak juz ucieło że puste w środku nawierciliśmy nabiliśmy klina i w koło to obspawaliśmy  trzyma już z 10 lat :)  faktycznie zapomniałem  o tym gównie 

Edytowano przez zkordalski

Wiadomość z agroFakt.pl

kiler1982    2

Nie trzeba rozbierać skrzyni wystarczy odkręcić dekiel na skrzyni i spuścić trochę oleju...przytrzymać wałek i założyć zabezpieczenie... Trochę gimnastyki z tym jest ale do zrobienia 

Dawid690dt    0
Dnia 16.11.2016 o 21:53, wojtal82 napisał:

witam wszystkich użytkowników farmtraca lub ewentualnie mechaników tych ciągników.

mam problem z modelem 690 ma ok 3 lata i ok 300mth.

dochodzą niepokojące odgłosy skrzypienia ze skrzyni biegów i nie wiem jak to "ugryźć"

podobno wyszła jakaś trefna seria któregoś łożyska na jakimś wałku w skrzyni...

może ktoś miał taki problem albo naprawiał coś podobnego to proszę o podpowiedź...

dodam jeszcze że to skrzypienie pojawia się podczas jazdy i do przodu i do tyłu..

Mam teraz taki sam problem w Farmtrac 690 przy jeździe do przodu  lub do tyłu słychać dziwne odgłosy z tyłu I do tego wyskakuje rewers. Panowie pomożecie?

tracker    103
Napisano (edytowany)

Nie mam tego sprzętu, ale czytałem na tym forum. Poszukaj wąta na formum. Była wypuszczona seria ciagników ze żle wyskalowanym poziomem oleju w skrzyni i po ok 200 - 300 mth rozsypywały się łożyska górnego wałka w skrzyni biegów. Trzeba spóścić olej i zobaczyć czy nie ma w nim opiłków, jak są to rozbierać skrzynię.

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

Dawid690dt    0
Dnia 7.03.2020 o 09:12, tracker napisał:

Nie mam tego sprzętu, ale czytałem na tym forum. Poszukaj wąta na formum. Była wypuszczona seria ciagników ze żle wyskalowanym poziomem oleju w skrzyni i po ok 200 - 300 mth rozsypywały się łożyska górnego wałka w skrzyni biegów. Trzeba spóścić olej i zobaczyć czy nie ma w nim opiłków, jak są to rozbierać skrzynię.

Mój ma akurat 3000 mtg prawie ale słychać stukanie gdy cisgnik jedzie i wyskakuje rewers

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartek1994
      Chcę kupić Farmtraca 675 DT.Chciałbym aby właściciele tego ciągnika podzielili się swoją opinia o nim.Z góry dziekuję.
    • Przez areqo
      Witam. Mam problem z wyciekiem oleju z przedniego napędu, zwolnicy (zdjęcie niżej). Czy da rade zrobić to samemu, nigdy wcześniej nie miałem z tym styczności dlatego trochę się obawiam, i co tam mogło puścić uszczelnienie czy coś innego? ciągnik farmtrac 675

• Przez Adam2940
      Mam Farmtraca 555DT i jestem ciekaw czy ja mam tylko pecha czy te traktory troche sie psują. Stan licznika 330MTG, traktor jest z marca br.

1. wymiana pompy wtryskowej ponieważ ciągnik jak był zimny chodził ładnie a jak sie rozgrzał to robił się głośniejszy - nie pomogło. Pompa fabrycznie uszkodzona. Ciągnik nie zbiera sie na obroty
      2. Druga wymiana pompy. Ciągnik ładnie pracuje ale dalej zmienia głos.
      3. kierownica ciężko się kreci. Wymiana pompy wspomagania. Nie pomogło. Źle przykręcony orbutrol. podkładki załatwiły sprawę.
      4. Pękła guma koło drążka od hamulca. Wylał się olej. Awaria osunięta bez problemu.
      5. Odpadło koło pasowe z silnika. Ścięło śruby. Na szczęście udało się wykręcić. Awaria usunięta.
      6. Obrotościomierz.
      7. Ciekną szybko złączki hydrauliczne
      8 Siedzenie skrzypi jak szalone... Pomimo dwukrotnego smarowania przez mechanika
      9 No i jeszcze się drzwi zacięły...

Jak na nowy traktor to wydaje się trochę dużo tego... Serwis też pozostawia sporo do życzenia ze swoją opieszałością.

W codziennie pracy ciągnik sprawuje sie super.
    • Przez tomek926
      Witam mam problem z ciągnikiem Farmtrac 70 4WD drastycznie spadła w nim moc. W zeszłym roku na jesień pracował normalnie a od wiosny brakuje mu mocy ciągnik ma 2100 mth. Ciężko wkręca się na obroty nie mówiąc już o orce. Starą c-360 lepiej idzie. Proszę o pomoc bo za nie długo żniwa a ciągnik ledwo jedzie. Ciągnik dyma nie puści filtry paliwa wymienione.
    • Przez Matz
      No jest problem (teraz jest nie potrzebna) ale cieknie mi z klimy, po porostu po ściance w kabinie. Co zrobić? Oraz ostatnio jest problem z ogrzewaniem, daje mniej ciepła
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj