kaczorek

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie???

Polecane posty

wojtek3222    3

Nom ,ale w mniejszych Tytanach masz resorowany dyszel i jest zaczepiany na górny zaczep ( nie wiem jak w większych ) co poprawia zachowanie podczas jazdy ,a Tytan 14 chyba nie jest robiony na jednej osii przynajmniej o takim nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A widzieliście Mengele na tandemie ?-sprzedaje je np.Agroma w Grajewie-naprawdę super sprzęt-super wykonanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a tak przy temacie to ile złacz hydrauliki potrzebuje rozrzutnik który ma napędzaną hydraulicznie podłogę i zasówę z tyłu? 3 czy 4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

polecam ci na tandemie bo w tym roku chociaż mam t-088 na tandemie to i tak go wyciągaliśmy z 8 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Proponuje wziasc na tandemie ale zalezy z jakim ciagnikiem ma on chodzic.


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

nieważne z jakim ciągnikiem ma pracować i tak polecam na tandemie. rozrzutnik jest dużo stabilniejszy na nierównościach niż jednoosiowy, ma mniejszy jednostkowy nacisk na glebę i dociąża tył ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korks    5

tandem jest lepszy swojego fortschritta ciagałem U 912 chodził bez problemu naprawde dobra maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dziwią mnie wypowiedzi że rozrzutnik na tandemie nie dociąża ciągnika, chyba że nie taki jak myśle (z kołami na samym tyle). W gospodarstwie użytkujemy właśnie tandema, zalety to proste manwerowanie, mniejszy nacisk na podłoże, dobre dociążenie ciągnika, lepiej 'resoruje' i nie telepie traktorem jak jednoosiówka. Przy zakrętach nie ryje podłoża (zostawia tylko wyraźniejszy ślad :o )

 

@Pavel

Ta zasuwa z tyłu to z siłownikiem jedo- czy dwustronnego działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a sa dwa rodzaje tej zasuwy? moze i sama opada nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
a sa dwa rodzaje tej zasuwy? moze i sama opada nie wiem...

Ja tam nie wiem, ale raczej powinna być na siłowniku dwustronnego działania, więc potrzeba 4 wyjścia... Tak tylko teoretyzuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Tylko i wyłącznie tandem - ma te same zalety co jednoosiówka (trochę gorzej ze zwrotnoscią) a ugniatanie gleby mniejsze - poza tym to nacisk na zaczep nie zależy od typu zawieszenia tylo od odległości osi od zaczepu i sposobu załadowania (jak załadujesz w jednoosiówce wszystko na adapter to tez bedziesz miał mniejszy nacisk) - my stosujem y rozrzutniki T-088 Fortschritt-a i nie narzekamy - no powoli jednak przydałaby się zmiana na nowsze bo te juz swoje w życiu przeszły :o


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jedno i drugie ma wady i zalety:

Pojedyńcza oś: zaletą jest zwrotność a wadą większe ugniatanie gleby

Tandem: zaletą jest mniejsze ugniatanie gleby ale za to gorsza jest zwrotność.

Najlepszym rozwiązaniem jest tandem ze skrętną 1-osią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

o Jedym wariancie nikt nie wspomnial...pracuje w gospodarze gdzie lata 10t na jednej osi tylko ze kola ma jak od duzego ursusa ktore sa poza skrzynia ladunkowa, laki sa szerokie, rozrzutnik jest nisko polozony(nie resorowany) cholernie stabilny i zostawia tak samo glebokie slady ja ciagnik, czesc ciezaru opiera sie na ciagniku czesc na kolach, uwazam ze wlasnie taki rozrzutnik to mistrzostwo, tym cofa sie bajecznie wszedzie wejdzie, maszyna jest prosta i nie zniszczalna co jest bardziej awaryjne tandem czy jedna os? ja widzialem pogiete tandemy tak jak kazdy a pelna os nigdy sie nie zegnie, nizszy zawsze latwiej mozna zaladowac jak dla mnie zame plusy pozdro


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
pelna os nigdy sie nie zegnie

Zdziwiłbyś sie :D

Wysokość załadunku to nie problem, chyba ze ktoś widłami wyrzuca :P Ładowność... żeby jakiś jednoosiowy wytrzymał tyle ile mój tandem... choć tu dużo zależy od konstrukcji ale co słabsze belki zaczepowe w traktorach nie wytrzymywały więc raczej tył ciągnika troche dociąża :P I jak każdy wie zawsze lepiej jak ciężar rozkłada się na więcej kół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek19992    0

mam pytanko kto ma tytana 10 plus (tandem)

ile porzeba wyjść hydrauliki z zasówą i jaki ma rozmiar kół??planuje go kupić i potrzebuje tych informacj...


Sprzedam cyklopa UNHZ-500
i Pług 2 skibowy info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek19992    0

I co myślisz ze ja nie wiem o tej stronie?!! <_< EppS znajdz mi te informacje tam to pogadamy... :lol: prosze o podanie mi rozmiaru felgi u tytana 10 plus i ile potrzeba wyjść hudrauliki z zasówą.


Sprzedam cyklopa UNHZ-500
i Pług 2 skibowy info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek19992    0

I co myślisz ze ja nie wiem o tej stronie?!! <_< EppS znajdz mi te informacje tam to pogadamy... :lol: prosze o podanie mi rozmiaru felgi u tytana 10 plus i ile potrzeba wyjść hudrauliki z zasówą. Bo nie wiem czy bede potrzebował roździelacza RBS (900zł)


Sprzedam cyklopa UNHZ-500
i Pług 2 skibowy info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Wiesz o tej stronce ale nie czytasz, dla ułatwienia dodam że rozmiar felg można znaleźć we fragmencie o zestawie kłowym ^_^ . Widać również ile potrzeba wyjść hydrauliki jeszcze lepiej widać to na tym zdjęciu http://www.agrofoto.pl/forum/Tytan-10-image108767.html jeszcze jasniej jest to opisane tutaj http://www.korbanek.pl/domhandlowy/ws/pl/u...ustytan_10.html.

P.S

Dla opon 19.0/45 jedynym rozmiarem felgi jest 17-sto calowa.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

jako wielki plus tandema można dodać jego stabilność przy wjeździe na kopiec chociaż raz już przewróciłem ale to był przypadek. tandem jest równie zwrotny jak jednoosiowy. ja swojego 6tonowego ciągam czasami ursusem c 4011 i powiem że nie ma z nim problemów. jedyny problem jaki mi doskwierał ale to podczas transportu zielonki ze słonecznika (wiadomo że było tam ponad 6t bo rozrzutnik posiada oryginalne nadstawki) to jak nie mam z przodu obciążników to na drodze trochę przodem rzucało ale za to w polu to wszędzie przeszedł nie tak jak miałem problemy np z przyczepami. fakt do takiego rozrzutnika potrzeba mocny zaczep przy ciągniku bo od c385 gnie sie jak głupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

ja mam rozrzutnik na tandemie i sprawdza się idealnie. Najlepiej jest jak coś sie wozi na wybojach nawet nie podskoczy a kiedys ciągnąłem jednoosiowy to non stop huk szedł jak tylko dam gazu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Mnie się podobają zachodnie rozrzutniki co mają jedną oś ale koła jak w ciągniku. A u nas co to wybór 2 koła albo 4 ale takie same i przy porównywalnej ładowności to wiadomo że 4 będą lepszym wyborem. Co innego jak by porównać te 4 koła z 2 ale większymi (jak wcześniej wspomniałem jak w ciągniku) czyli o porównywalnej nośności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj