kaczorek

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie???

Polecane posty

kaczorek    5

tak się teoretycznie zastanawiam jaki rozrzutnik byłby lepszy

np. zakładając do ciągnika ok. 80km warfama 6t (tandem) czy tytan8 (jedna oś)


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jeżeli tytan8 jest 8 tonowy to będzie ciężko na podmokłym terenie a tak to uważam że powinieneś poszukać coś 8t na tandemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

nie tytan8 ma 6,5 t ładowności, mysle że 8 t to troche przy duzo jak na 80 km


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dużo nie dużo jak rusinkiem ok30km ciągają 4t a jak taka mała rużnica to ja bym wolał na tandemie i jeszcze jedno jakie są wymiary kuł w obu sprzętach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Doże koła to podstawa.Ps.mam rozrzutnik na 1 osi 3,5t,kiedyś zważyłem go pełnego to było na nim niecałe 5t.Jak kupisz rozrzutnik 8t to z pełnym 80km ma co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ja mam ruski 1 osiowy 4 czy 4.5t i koła ma 12/16 i jest spoko trochę przymały do 60 przydał by się 5.5-6t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pomykam z 3,5 t. rozrzutnikem 1 osiowy, i nie zamienił bym go napewno no dwuosiowy. Po pierwsze łatwiej się nim cofa i mogą szię przebić tylko 2 koła a nie 4 :huh: a po drugie daje duży nacisk na tył ciągnika co powoduje lepszy uciąg.

 

P.S. ciągne ten rozrzutnik C-355


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mouser    8

Ja mam od roku rozrzutnik na tandemie PRT - 11 produkcji rosyjskiej o ładowności 11 ton (jak wiadomo wchodzi więcej) i mam również rozrzutnik na 3,5 tony 1 osiowy tak więc mam jako takie porównanie i różnica polega chyba tylko na tym, że tandem jest wytrzymalszy i nie siada tak na podmokłym terenie jak jedno osiowy, ale potrzebuje więcej mocy(zwłaszcza przy cofaniu po łuku)

 

P.S.: Jeden sezon z tandem śmigał zetor 7211 i nie miał z nim dużych problemów - no wiadomo, że po równinie oczywiście

P.S. 2: To nie żart naprawdę tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

tandem ma plusy mniejsze ugniatanie gleby, zwrotność "prawie" jak jednoosiowym (szczególnie przy cofaniu) ale minusem tandemu jest mniejsze dociążenie ciągnika.

ja latałem jesienią u912 z rozrzutnikiem MF na jednej osi (było sucho) ładowność 5 ton (z nadstawami wchodziło ok 7...) i miał co robić... na płaskim ok ale jak sie zaczeły górki (w szczególności na podjazdach na pole) były problemy.

dużo zależy od terenu na jakim pracujesz, czasami lepiej mieć troche większy a nie ładować na full (ale kto tak robi... ładuje sie zawsze tyle ile przez adapter przejdzie...)

wydaje mi się że tandem jest lepsza alternatywą.


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A mi w tamtym roku raz 7211 obsiadł z RT 5 (no może był zdeczka przeładowany):huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
, czasami lepiej mieć troche większy a nie ładować na full (ale kto tak robi... ładuje sie zawsze tyle ile przez adapter przejdzie...)

wydaje mi się że tandem jest lepsza alternatywą.

a ja znam gościa który kładzie trochę więcej jak połowa i się chwali że to dziś 50 wywiózł(ma 2 osiowy 3.5 tony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja mam N 218 6 ton tandem i on tak samo naciska na zaczep jak 1 osiowy a nawet więcej bo w 360 mam wsunięty zaczep i po szosie jak jadę to przód podrywa bo on nie ma 2 osi tylko każda strona jest na wachaczach a oś jest 1 dużo lepeiej zachowuje sie przy przejeżdżaniu nierówności , bruzd

 

w sąsiedniej miejscowości kupił z cynkometu 8 t na tandemie , taśma hydrauliczna , pionowy adapter i nawet nieźle wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja kiedyś na wystawie w minikowie widzałem 12t rozrzutnik tandem z brzegu i wogóle nie naciskał na zaczep bo stał bez podpory :huh:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Wywozi tylko na scierniska i na polu jedzie 4 polową bo na sosowych nie daje rady.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

u nmnie ma jeden forschrita i ciagnie go ursusem 6014 83km turbo i idzie ładnie bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronar5135    1

wojek ma tytan 14 i zapina go za fenda 309ci. :rolleyes:

cieszył by się wujek z tego rozrzutnika ale jest jedno osiowy i rzuca trochę ciągnikiem :blink:


nie mam za wiele czasu na forum ale jak znajduje to już z fociami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

Tytan 14 jest jednoosiowy? a takie w ogóle sa? do tytana 10 to sa jednoosiowe ale w zwyz to juz tandem lub resorowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ciągam 2 rozrzutniki dwoma c360-3p jeden 6t tandem n218 z warfamy i drugi nieznanego pochodzenia 3 tonowy i łatwiej jest się zakopać z tym 3 tonowym niż z warfamą


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Ja też się zastanawiam nad rozrzutnikiem i podopba mi się Tytan 10 ale na tandemie. Pola mam wokól domu i nie muszę jeździć daleko z obornikiem, a wiadomo że tandem na drodzę idzie ciężej niż jedno osiowy ale za to w polu tandem na pewno tak nie będzie siadal jak jednoosiowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ja tam wybrałem Tytana 8 na jednej osi bo uważam ,że ciągnik będzie mniał w nim lżej niż w dwuosiowym , a pola mam tak do 10 km od domu więc na drodze będzie sie lepiej spisywał i nie będzie rył kolein przy nawrotach na podwórku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

zgodze sie z wami ale mnie dziwi ze tytan 14 moze byc na jednej osi?! poważnie?! moim zdaniem na wyboistej drodze tandem lepiej sie spisuje nie telepie tak ciagnikiem, resorowane osie też sa dobre tylko wachnięcie tam jest sporo mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
    • Przez redbull
      Stoję przed wyborem rozrzutnika 10-12 ton , raczej stawiam na polskie maszyny bo ceny i tak zwalają z nóg Unia , Euromilk a może coś takiego jak Roltrans czy coś jeszcze innego polecacie, są tu użytkownicy tych marek rozrzutników jakieś wady zalety w porównaniu z konkurencją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj