dzik82lysy

DF 4.85 90-95 KM -Czy to dobry wybór na główny ciągnik ?

Polecane posty

dzik82lysy    0

Słyszałem ze DF należą do lekkich ciągniczków(bynajmniej te modele)i nie wiem czy taki DF byłby dobry jako ciągnik główny?3czy 4 skiby obrotowe???Kverneland na resorach (używany) czy nowa unia na zabezp. kołkowym???Czy ok.90 konny agrotron jest w stanie unieść agr up siewny 3 metrowy zestaw famarolu???Oczywiście nie na przekaźnik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Mysle ze do tego agregatu moze miec troche za lekki przod, a co do plugu to radzilbym 3 skibowy, bo i tak bedzie mial przy nim roboty,a po co go katowac 4??

Jakie masz ziemie?? piaski czy glinki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzik82lysy    0
Mysle ze do tego agregatu moze miec troche za lekki przod, a co do plugu to radzilbym 3 skibowy, bo i tak bedzie mial przy nim roboty,a po co go katowac 4??

Jakie masz ziemie?? piaski czy glinki??

glinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

No to do takiego ciagnika radze trojke....a kołkowe pługi sa do niczego na gliny no io na pola na ktorych sa duze kamienie...U mnie jak oralem kolkowym overum to na 12ha gliny poszlo ze 2kg srub....a tak resor i jak tafi na pożądną gline to tylko sie odegnie i jest git ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzik82lysy    0
No to do takiego ciagnika radze trojke....a kołkowe pługi sa do niczego na gliny no io na pola na ktorych sa duze kamienie...U mnie jak oralem kolkowym overum to na 12ha gliny poszlo ze 2kg srub....a tak resor i jak tafi na pożądną gline to tylko sie odegnie i jest git ;)

Aktualnie mam 3 skiby rabe werka na kołku (tylko że małe te skiby 30 cm)i w poniedziałek zaorałem 7 ha pod rzeoak i poszły 3 kołki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

a ten twoj plug to obrotowka??

widac nie masz takich ciezkich ziem jak ja....ale to tez zalezy jaka twardosc i grubosc sruby ;)

a i na przyszlosc to nie cytuj powyzszego posta

pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzik82lysy    0

Idzie aż za dobrze hehe.Pod górkę jak jedzę odpowiednim biegiem (a góry mam solidne)to MTZ nawet nie zakopci.Sądzę że ten pług może chodzić w czymś bez przodka np U 912. Żałuję tego zakupu ;) Bałem się że z większą 3jką miałby ciężko a jednak terz chciałbym UNI 3+ 32/36/42.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

no fakt...najlepiej pozyczyc od kogos taki plug albo wziasc na wyprubowanie co sie chce kupic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Jeśli będzie to lekka orotówka na kołki to dasz rade 4 skiby. Na gline bez kamieni najlepszy pług będzie na kołki a jeśli masz kamienie weź na zabezpieczeniu hydraulicznym 3 korpusy. Jak jest sucho to resor sie ugina przez co zwiększa opory, a kołek nie ustąpi natomiast w suchym roku w zabezpieczeniu hydraulicznym podniesiesz ciśnienie i będzie oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelkam    0

Mam agrotrona 4.85 i ciągnę nim 3 metrowy agregat uprawowo-siewny i pług obrotowy 3x40. Czteroskibowy nie radzę, bo jest za długi i moze traktorem bujać na drodze. Agregat musi być ze wciągarką, bo bez nie da rady jechać po drodze. Traktor jest krótki, więc z przodu musi być odpowiednio obciążony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miCho    0

do deutz f 4.85 na pewno pług 3 skibowy. ciagnik jest b dobry- pompa jest niesamowicie wydajna - na małych obrotach bez problemu podnosi overuma 4 kibowego na zabezp olejowym. jednak t jest za mały ciągnik do pługa 4 skib. najlepszym roziązaniem jest pług 3 skibowy z kambelą. uzyskasz w tedy odpowiednia predkość pracy , bedziesz miał zapas mocy, a kambela która przejdzie po świeżej orce super doprawia ziemie. mam jeszcze fendta 148 konnego podchaczam do niego pług 4 skibowy z ciężka 2 m podwójną kambelą - powiem ci że to jest akurat. a na ciężkich kawałkach ciągnik ma pełną d.pę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Rewers w tym deutzu jest mechaniczny (czerwona dźwignia po prawej stronie którą "machasz" albo w przód albo tył) :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Dawno tu nie zaglądałem...

Ale w tej serii chyba były też elektro-hydrauliczne rewersy, po lewej stronie kierownicy. Ile jest przełożeń pod obciążeniem???


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj