pawlus224

Przednie opony do c-330/c-360/pochodnych

Polecane posty

pawlus224    2624

Opony w 330 zaczynają pękać chce je wymienic i nie wiem jakie najlepiej zastosować ,w cienkie paski,grube,od żuka czy w jodełkę? przy których ciagnik lepiej się prowadzi ? Dodam że ciapek malo jeżdzi po szosie . Mam nadzieje ,że ten temat pomoże także innym przy wyborze zakupu nowych opon. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Kup w jodełkę lub weź je od kosiarki listowej. Myślę że te na pole będzie dobre.Sam myślę takie założyć.I ładnie się prezentuje jakbyś miał 4x4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nie bierz samochodowych bo tam nie ma bieżnika (no jest ale ile, max 1 cm) i na błocie lub mokrej trawie zapomnij że będzie skręcać lub nawet trzymać się toru jazdy jak ty chcesz. A czy jodełka czy rowki to nie wiem które są lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja mam taki bieżnik jak był oryginalnie i nie narzekam. W jodełkę ładnie wygląda ale one najszybciej będą łyse


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Jodełka jest do napędu albo bo maszyn typu KOS. Oryginałki kup.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kup nowe np. Dębica ANP 13, są droższe ale lepiej się prowadzi po drogach a w terenie ma lepsze zaparcie przy skręcaniu. Są wytrzymalsze od modelu ANP 7 i troche dłużej na nich pojedziesz. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@coolman - oferta interesująca ;) , ale ja tez mam rozsiewacz kos wiec założyłbym od niego ;) jakby sie okazalo że są najlepsze. Żeczywiście macie rację tych od żuka to nie założe bo mają mały bieżnik. Napewno tęż nie kupie chinskich czy tajwańskich -w 360 3p takie mam rok i pół bieżnika już nie ma ;) A czy na oponach 750-16 czy coś(zetorowskich) ursusem dużo cieżej by się kręcilo,ma ktoś takie w swoim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

A ja polecam rosyjskie opony, ''kama" zdaję się nazywają. Są bardzo solidne, mają grube ścianki i solidny bieżnik. Założyłem je u siebie w tym roku do 30-ki z turem i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A nie parcieją ci, bo ja mam rosyjską przyczepe i opony w niej,a tagże rosyjskie opony w bizonie i bardzo szybko się posiekły. ;) A te o których mówisz wyglądają może jak orginalme od T-25? bo widziałem takie nowe na targu ,ale koleś coś dużo krzyczał za nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3
A nie parcieją ci, bo ja mam rosyjską przyczepe i opony w niej,a tagże rosyjskie opony w bizonie i bardzo szybko się posiekły. ;) A te o których mówisz wyglądają może jak orginalme od T-25? bo widziałem takie nowe na targu ,ale koleś coś dużo krzyczał za nie.

Dokładnie, takie jak we władku. Mam je dopiero 4 miesiące więc trudno, żeby parciały. Są naprawdę solidne, zresztą widziałem w ponad 20-sto letnim t-25 takie opony nie wymieniane od nowości. U mnie przy turze pewnie nie wytrzymają tyle, ale jestem zadowolony. Chińskie nie mają przy nich szans. Zresztą te polskie z dębicy też są delikatne, kiedyś były lepsze, ale to chyba olsztyn je produkował (teraz ponoć nie robią). Oglądałem też czeskie, tureckie i indyjskie, jednak te rosyjskie wygrały. Ponadto były tylko nieznacznie droższe od chińskich, kosztowały w granicach 130-140PLN za sztukę bez dętki. Ja polecam, to fergusona też chyba je zakupię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

ja mam w c360 felga 16 a oponki od zetora 7211 więc wykościowo wychodzą jak oryginalne 18. ja mam je przy turze i są szersze od oryginalnych i bierznik mają lepsze wiec nie narzekam na nie dobrze się sprawują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

....i napewno wyglądaja efektowniej te od ZETORa , pewnie jak dobrze napompowac to lekko by było kręcic kierownica no i w polu by sie tak nie zapadały. Chyba rozejże sie wlaśnie za takimi ,no chyba że mi nawali wcześniej to wezmę od kosa na próbę te w jodełkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Mam takie opony na sprzedaż, może Cię to zainteresuje: http://www.agrofoto.pl/forum/Sprzedam-komp...lgi-t11517.html . Znawcy tematu powiedzieli, że felgi nie pasują do C 330, ale nie ma problemu, mogę sprzedać same opony. Oczywiście cena wtedy mniejsza ;) .

 

takich felg to mam chyba 5 sztuk oraz 5 13 calowych (takiego samego typu i z takim rozstawem śrub) Mi so potrzebne takie jak so przy ciapku z przodu dwie sztuki ale na złomie nie było ;) chyba przerobie te co mam... (jedno 13 tak przerobiłem)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

Ja wczoraj kupowałem jedną oponę na przód bo mi wystrzelila, kupiłem polską za 160 zł + 19zł za dętkę... protektor hmm 4 paski wzdłuż ;) chińskie były po 120 zł z dętką ale podobno po roku połowy bieżnika nie ma ;)


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Najlepiej w wąskie paski ;) Ja tak mam i bardzo dobrze mi się jeździ i kieruje, już się przekonałem że wystarczy trochę smaru i już sie lekko kręci ;) , a poza tym w jodełkę jak kupisz się szybciej zedrą ;)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Z wąskimi paskami o ile się nie myle były dawane fabrycznie więc nie takie głowy nad tym myślały żeby było dobrze ;)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja mam po 4,5 atmosfery w ciapku ;) ale to ze względu na tura. w 3512 mam mało bo inaczej nie da sie jechać szybko (kolumna kierownicy jest do wymiany od paru lat ;))

 

 

 

 

 

<----2000 ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53
Z wąskimi paskami o ile się nie myle były dawane fabrycznie więc nie takie głowy nad tym myślały żeby było dobrze ;)

ta co mi strzelila wytrzymała od 84 roku wiec juz 24 lata i bieżnik był nawet nawet tylko że się posiekła na boku i klapa- wystrzelila ;) a druga wymienialem 2 lata temu bo stara tez strzelila ;)


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2

nie kupuj żadnych chińskich, tajwańskich czy innych azjatyckich opon, nadają się tylko do wyrzucenia, są tanie, ale po roku będziesz musiał je wymienić! najlepiej kup polskie kormorana czy dębicy, są lepsze, droższe ale dużo dłużej wytrzymają - choć teraz też niezbyt je robią kiedyś były dużo lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ja mam w ciapku z przodu opony BKT i innych nie chce nie do zdarcia... mają z 3 lata i zero śladów zużycia z tyłu mam opony firmy TRAYAL te to jakiś fenomen jest mają jeszcze takie frędzelki na karbach a ciapek sporawo jeździ po asfalcie ;)

 

W zetorze z przodu mam Barumki po 7 latach nadają się do wymiany... wściekły jestem jak diabli na nie.... z tyłu 3 letnie kormorany i też już znaczne zużycie na nich widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja mam chyba 3ci rok już DĘBICE z przodu i ślady zużycia są znikome a zaryzykuje powiedzieć nawet żadne. ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj