Matey

Konflikt Rosja - Gruzja i tarcza antyrakietowa w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor    4

jarek mógłbym sie podpisać pod twoim postem. Gruzji kaczor bedzie bronił ale o tych co im całe domy zbużyło na ślasku to sie już zapomniało. Ochojska samolotami pomoc wysyła do gruzji a jakby wysłała na śląsk to by było dużo większy pożytek. a jak ruscy w końcu zakręcą gaz i rope to bedziemy im do du*y wchodzić albo płacić 2 albo 3 razy wiecej jak teraz


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Wiecie, mnie to sie wydaje tak. Tu nie ma konfliktu Rosja-Gruzja tylko USA-Rosja. Już mówie dlaczego. Zbiegiem okoliczności konflikt w Gruzji zbiegł sie z podpisaniem umowy o tarcze. Jeszcze na igrzyskach olimpijskich Putin powiedzial do Busha ''Wojna sie rozpoczela'' (wiadome z gazety bodajże The Times). I teraz tak: kaczor do Gruzji latal non stop, zeby uknuwać z Sakaszwilim plan jak tu by Rosje podnerwic. Rosji nasz idiota prezydent nawinał sie jak makaron na widelec,Sakaszwili ich rozdrażnił, a Rosjanie zaatakowali Gruzinów i z pewną miną pokazali USA co potrafią. No to USA znowu użyli nas jako pionka i łupneli nam tarcze. I tutaj oni pokazali swój pazur. To dzieje sie w wyższych sferach, Polska to taki mały pionek którego w swojej grze używają inni. To takie rozumowanie od str polit. Cóż, kaczor przez swoje uprzedzenia rozwala nam stosunki polit. i rynek. Bo jak już wspomnieliście na Rosje jest największy zbyt mięsa, owoców, warzyw itd Nie mówie już o surowcach, które nam dostarczają. A co do tarczy... To pic na wode. Medialne zamieszanie, uściski dłoni, podpisanie i inne duperele ale żadnej gwarancji że tarcza nas obroni. Patriot to nieduży wysiłek ze strony USA. Może sie okazać, że przysporzy nam więcej kłopotów niż pożytku. Troche długawo ale inaczej sie nie dało ;)


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

zachód bierze od Rosji wszelkie surowce poza tym Rosja nie ma nic do zaoferowania kupuje wszystko samochody żarcie nowoczesną technikę i zdechnie z głodu jak będzie się stawiać Zachodni politycy nie mają dość jaj aby utemperować bezczelność Rosji. Rosja postawiła na konfrontację z zachodem wyraźnie stara sie udaremnić wejście Gruzji i Ukrainy do NATO, co będzie po 2017 roku gdy skończy się umowa dzierżawy bazy morskiej w Sewastopolu na krymie? Putin już dawno powiedział ze rosyjskie statki nie zmienią portu... wyobraźcie to sobie Ukraina za którą nikt prócz polski i paru krajów po sowieckich się nie wstawi, Niemcy to dziś pierwsze skrzypce- sprzedają Rosji ogromną cześć swoich produktów ile mercedesów i za jaką kasę tam jedzie! rzeź Ukrainy jest realna! Ukraina militarnie polegnie jak kawka nie wspominając o wojnie domowej bo przecież wschodnie prowincje tego kraju wprost marzą by "było jak dawniej" koszmar!! nasze społeczeństwo jest zupełnie nie świadome chcą mieć czysto i palca w gówno nie wsadzić!! poznaniacy narzekają że samoloty im hałasują a co mają grać -czerwone gitary- mamy samoloty które są marzeniem każdego lotnika na świecie najbardziej wypasioną wersję po izraelskiej i greckiej a tu takie pieprzenie o hałasie pewnie wolą wybuchy bomb... zobaczcie jak szybko przyspieszyły negocjacje w sprawie tarczy po agresji Rosji to był prawdziwy ekspres!!! integracja z zachodem daje nam większe szanse na obronę stajemy się częścią amerykańskiej i NATOwskiej polityki obronnej każdy papier to tylko papier ale to jest większa szansa na bezpieczeństwo Rosja atakuje wszystko czego się boi -agresja na tarczę- bo wie że jest bezsilna i że może nam skoczyć, Rosja wybrała drogę przemocy myślę że nas to ominie ale Ukraina zdechnie na naszych rękach a my nic nie zrobimy bo za mali jesteśmy a zachód uskuteczniający politykę ustępstw wobec "smoka na glinianych nogach" przytaknie i zamknie oczy w imię ropy gazu i wymiany handlowej... nie ma też co pokładać za duże nadzieje że Amerykę siedzą w Iraku i Afganistanie wydają tam ogromne pieniądze i uszczuplają swoje siły zbrojne Europę zostawmy Europie NATO to głównie Niemcy, Francja, i UK i to z nimi musimy gadać. Fajnie że można liczyć na amerykanów- ten kraj- jest gwarantem bezpieczeństwa ale jego rola maleje coraz bardziej Niemcy to oni muszą być instruowani to tam musimy być obecni!! nie osiągniemy sukcesów jeżeli Europa sie na nas wypnie dlatego jestem krytykiem Kaczyńskiego nie ma szans na realny sojusz z USA za mali jesteśmy przyjaciół musimy szukać za płotem a nie daleko daleko od domu, mówię wam że nadchodzą niebezpieczne czasy im dalej mamy do Rosji tym lepiej dla nas bufor z innych krajów jest idealnym rozwiązaniem dlatego musimy torpedować zbliżenia niemiecko rosyjskie i wspierać naszych wschodnich sąsiadów.... cieszę sie za to pogarszającymi się stosunkami Rosji z Chinami to jest jakaś przeciwwaga...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

bo po co sie oddzywać, siedzieć cicho i tyle. ta tarcza to nam jest potrzebna jak odcisk na palcu bedzie tylko przeszkadzać. nic nam to nie daje tylko te patrioty.rosja ma tyle rakiet róznego typu że jak sie komuś ubzudura to tą tarcze w sumie mogą rozwalić w moment choćby w fazie budowy bo pozniej to ona sie ma sama bronic ;) jesteśmy stasznymi sojusznikami z USA ale niestety dzieli nas z nimi ocean i gdybyśmy byli od nich oddaleni tak jak od rosji to byłoby to dużo bardziej owocne partnerstwo....chociaż nie bo my zawsze sie dajemy "wyrolować"


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

dlatego każdy papier jest dobry ale i tak trzeba liczyć na własne mięśnie a nasze mięśnie to rozwijająca się gospodarka. wraz ze wzrostem gospodarczym będziemy bogatsi i śmiało będziemy mogli pozwolić sobie na znakomitą broń, nie oszukujmy sie na szkoleniu wojskowym poznałem stan naszej armii i przy zachodzie wyglądamy śmiesznie ale przy Rosji to oni wyglądają zmieszanie, im więcej powiązań z zachodem tym lepiej dla nas zachód powinien Polskę uważać za "swój" ale oto trzeba sie starać nie w USA ale w wielkiej trójce europejskiej Niemcy Francja UK a fory u Wujka Sama też jest mieć dobrze. Ta tarcza nie gwarantuje sukcesu ale zwielokrotnia szanse na sukces to był bardzo dobry krok a dzięki Tuskowi mamy jeszcze obronę przeciw rakietową, możliwość zakupu tanich rakiet, gwarancje bezpieczeństwa od Wuja Sama jednym słowem milion razy lepiej niż kaczki chciały i zapewne inne tajne korzyści ...przypominam że kaczki za wszelką cenę chciały być częścią amerykańskiego systemu obrony bez żadnych dodatkowych profitów dla polski....żenada


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

tylko apetyt rośnie w miarę jedzenia ,albo jak nie dostaniesz po łapach to dalej będziesz ja wyciągał

Wiec jeśli nikt Rosji (z Gruzji) nie pogoni to ruszy na Ukrainę ,A UE ma to w du.. nie ich ziemie ,nie ich problemy .Z tego sojuszu z USA też nic nie będzie oni też mają nas w du.. jesteśmy tylko pionkiem w ich polityce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Fenol bardzo słuszna w/g mnie ocena sytuacji. Jedyne z czym bym dyskutował to że " dzięki Tuskowi mamy jeszcze obronę przeciw rakietową" co to za obrona- jedna bateria Partiotów, do obrony samej Warszawy potrzebne były by z 3-4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ja też bym dyskutował, że mamy coś dzięki Tuskowi. Donek już od roku prowadzi kampanię prezydencką i mnie osobiście bardzo to wkurza!!! Bo każda decyzja premiera podejmowana jest na podstawie "słupków poparcia", a nie logicznego myślenia. Jak na początku lipca media ogłosiły, że Tusk jako warunek stawia zainstalowanie jedej baterii rakiet, to i tak było wiadomo, że to podpisze. A zrobione to było tylko po to, aby ogłupiały naród zobaczył jaki to Donek jest waleczny oraz żeby "przysłonic" udział L. Kaczyńskiego. Dla mnie jest to obrzydliwe.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Chyba III wojna światowa nam się szykuje...


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Ponieważ w Afryce murzyni od dawien dawna się tłuką Usa w iraku siedzi z całym nato teraz jeszcze rosja z gruzja chiny z tybetem wojuja itp. więc niedługo jesze

australi i ameryka południowa zaczna się mieszcać to skutki będą... w takiej bostaci jak napisałem wcześniej

BOŻE UCHOWAJ


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

Wystarczy że będzie jakiś incydent i sie zacznie. Pytanie tylko kiedy? Swoją drogą dlaczego tak Donka chwalicie? Jak jest taki cudowny to mogł nie zaakceptowac tarczy, a na kaczora najeżdżacie. Pomyślcie co by było gdyby się nie zgodzili na tą tarcze. Ruski by zrozumieli że się ich boimy i dopiero wtedy by się wojna polityczna zaczęła. Moim skromnym zdaniem tarcza to dobry pomysł. Obawiam się tylko tego żeby z tymi gwarancjami nie było tak jak w ''39 co nam alianci gwaratwowali obrone kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238

Ruscy sprzedają nam ropę i gaz po cenach rynkowych ustalanych według notowań giełdy w Londynie. Zakręcenie kurka jest tylko problemem technicznym bo można ropę dostarczać tankowcami, pozatym duża część gotowego paliwa w Polsce pochodzi z importu.PRZYPOMINAM że Rosja od 3 lat oficjalnie nie kupuje od nas towarów pochodzenia roślinnego (łącznie z wyrobami z drewna). Rosji potrzebne są wojny bo śnią o imperium. Rozmawiałem kiedyś z ukraińcem który sądził żę ZSRR to było najbogatsze państwo na świecie. Co do wojskowej techniki rosyjskiej to dużo o niej myślę zawsze kiedy pracuję na koparce marki JUMZ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

kolego zauważ że ruscy wkurzyli chińczyków zaakceptowaniem niepodległości tych krajów chiny mają problem z tybetem i nie chcą tworzyć mezaliansu, kluczem może być postawa chin wobec Rosji...mam nadzieje że odpowiednia.....hihihihihii jak w tym kawale gdy zamrożono Clintona i Gorbaczowa i po 50 latach rozmrożono i dano gazety codzienne do przeczytania, nagle Gorbaczow wybucha śmiechem

-hahahahahhaaa komuniści wygrali wybory w USA!!!

Clinton nic nie powiedział tylko czytał dale aż w końcu parsknął śmiechem

-hahahahahha zamieszki na granicy Chińsko-Polskiej!!!

;)


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeBBrokers    1

popatrzcie sobie na pania Merkel jakie ma stosunki z prezydentem Rosji gdyby mogla to by w (...) wiecie co ;) Niemcy dobrze gospodaruja Fent, Mercedes i dlugo by tu wymieniac, a teraz jeszcze chce zarabiac na gazie, najlepsze bylo jej oswiadczenie "ze nie ma zamiaru przejmowac roli mediatora w konflikcie" - WOLNOŚĆ TOMKU W SWOIM DOMKU !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

kolego jak zaczniesz się wypowiadać to najpierw zobacz jak sie pisze słowo FENDT ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

ja osobiscie sie boje ze pewnego dnia przez tarcze anty rakietowa obudze sie ze zejde na doł włacze tvn 24 a tutaj głowny napis wojna z Rosją a jak by chcieli zareagowac Usa to w tym czasie zanim do Polski przybedą to bedzie po Polsce

 

Zainwestuj w słownik ortograficzny bo robisz masakryczne błędy...

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Co do Hitlera..... wojna była nieunikniona i czy sprzymierzyli byśmy się z Hitlerem czy nie to i tak Hitler miał plany zagarnięcia i podboju całej Europy. Następna sprawa, nawet gdyby Francja i Anglia wkroczyły na tereny Niemiec zaraz na początku wojny nie miały by szans w konfrontacji z niemiecka armią ponieważ strategia i wyposażenie aliantów zachodnich odbiegało znacznie od niemieckiego do tego nie wspomnę o morale żołnierzy alianckich..... Nie da się ukryć.... Niemiecka armia była najlepiej wyposażoną, wyszkoloną, o świetnym morale i do tego doskonale dowodzoną armią i praktycznie do 1942r nikt nie był w stanie jej dorównać i się przeciwstawić. Dopiero później utrata przez nią dojścia do surowców naturalnych, straty w liczebności wojska i odbudowująca się potęga ZSRR i Stanów Zjednoczonych wyrównały szanse i przechyliły szale wojny.... (dzięki Bogu... ) :) bo byśmy dzisiaj wszyscy szwargotali, ale tez jeździli byśmy mercami i innymi BMW :) A co do tego czy Polska się musi wpierd.... Musi i nie musi.... Z jednej strony te ciągle wojny które zawsze przelewały się przez nasz kraj biorą się z położenia geopolitycznego, a mianowicie jesteśmy miedzy młotem a kowadłem czyli dwoma potęgami z militarystycznym zacięciem i zachciankami czyli Rosją i Niemcami. Nawet dziś gdy jesteśmy w Unii i niby jest spokój i ok. to w obu tych krajach non stop słychać głosy(dobrze, że marginalne) o rewizji granic i mesjanistycznej roli tych państw w świecie.... A co do Iraku czy Afganistanu.... Irak według mnie był błędem, choć nie możemy zapominać o tym ile Husajn wymordował (zagazował, rozstrzelał) tysięcy jak i nie milionów niewinnych ludzi tylko po to aby utrzymać władzę. Afganistan? To kraj który nigdy nie był samodzielny, który zawsze był wylęgarnią terrorystów, watażków i morderców różnorakiej maści. Mam kolegę który był w Afganistanie i co opowiadał..... wygląda to tak wyobraź sobie że mieszkasz że chcesz żyć, ale pojawiają się bandyci którzy pod imieniem Allacha, choć wszystko interpretują według siebie narzucają ci daniny, terroryzują porywają ludzi do swoich oddziałów. Ich dowódcy robią na wojnie olbrzymi biznes, a w większości islamskich bojowników walczą Syryjczycy, Pakistańczycy, Irańczycy i inni wyrzutkowie , dla nich to jest zarobek niby pod sztandarami Allacha, ale dziwne bo wbrew tej wierze.... zwykli Afgańczycy mają dość wojen tylko co z tego kiedy w dzień są u nich amerykanie a w nocy różnoraka hałastra.... do póki nie będzie tam silnej państwowości tak nie zapanuje tam spokój ale jeśli chodzi o to to ja w cuda nie wierze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj