sambao

Uprawa bezorkowa

Polecane posty

Ogon988    22

Mam pytanie do posiadaczy maszyn do ST, (mzuri, Czajkowski lub takich jak duro france albo kuhn) Jakiej szerokości jest sama słupica uprawowa? (Grubość/szerokosc slupicy bez redliczki/dłuta/zeba). Kiedyś miałem 20mm, teraz mam 25mm i się zastanawiam czy dobrze zrobiłem bo jednak większą szczelinę robi 

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

25 x 100 ale stal jest konkretna żeby nie zostawiało szczeliny -od tego są talerze po bokach pomiędzy nimi poderwana ziemia się kotłuje i rozdrabnia -musi być prędkość 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Niby 0,5 cm ale kuń musi mieć więcej dechu bo jednak opór bedzie większy a w tym kraju wszystko na styk. Znajomy ma durofrance i pierwotnie posadził to na Fendt 515 nie poszło, kupił jd6930 podniósł na 190km i szło ale cieżko, dopiero jak posadził na 7930 podniesionym do 260km to idzie. Waga i moc musi być odpowiednia. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Do 8 rzędów  pod QQ starcza z górką 150kw i na glinach i rędzinach i piaskach .Kiedyś orałem zawsze z pogłębiaczem na 35cm więc może to dziś procentuje . Nie idę w wagę a przyczepność -na bliźniakach -przejazdy to utrapienie fakt ale staram się nie demontować (szerokość jak mniejszy kombajn z hederem)  .A redlice napawane węglikami bo prędkość potęguje zużycie 

 

IMG_20230319_114535_710.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Poplon nie dał rady samosiewom i trzeba było talerzówką co by się nie zrosło   

B1216CF0-5ECB-4B97-BFE3-5020F40DA485.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5008

Dziś ostatnie wywożenie i mieszanie obornika. Bez pługa i chyba w miarę przykryty.

IMG_20230322_173351.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
notkiz    38

Zakupiłem w tym tygodniu kolejną zabawkę pod kątem bezorki, czyli siewnik zbożowy na redlicy talerzowej. Teraz pozostał mi zakup agregatu talerzowego, i tu moje pytanie. Trafia się w okolicy agro-lift, z tym że mam wątpliwości co do talerzy, Są one typu z wytłoczeniem i ząb w kształcie V. Ogólnie zawsze myslałem o talerzach C, nie miałem styczności z innymi. W starych talerzówkach zawsze były C i ładnie wszystko cięły. Co mi podpowiecie na ten temat?

Edytowano przez notkiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    119

Składał ktoś już o dodatkowe pieniądze w ramach ekoschematu pt. Uproszczone systemy uprawy? Czy jak bym uprawiał zamiast pługa kultywatorem to by było przeszło? Czy jak teraz zaorałem i zasiałem zboże i na jesieni będę już uprawiał kultywatorem to mogę składać wniosek? Ktoś coś wie?

Edytowano przez maniekc360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Jeszcze chyba nie ma nawet rozporządzenia co do tych ekoschematow wiec i skladac na to pewnie jeszcze nie mozna. Barany nakrecili kit ile to pieniędzy dadza(finalnie wyjdzie pewnie mniej niz wczesniej ;) ) a nawet ku*wa przepisow jeszcze nie ma 😂

Edytowano przez kamil800
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Mogę być w błędzie ale nastawiacie się na tę bezorkę jak w jakimś amoku dla 4 stów obyście się nie zdziwili wynikami .Tak robię ST ale od 5 lat pomału wprowadzam kawałek po kawałku -ale nigdy z dnia na dzień 100% .Do tego trzeba zmienić myślenie zabiegi żeby nie było strat .Gdyby orkę można było zastąpić gruberem to dawno nikt by nie orał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Nie wiem. Ja tam wjechalem w ciagu dwoch lat 100% w bezorke i jakos sie udaje, spadkow nie ma. Co do tych doplat to zapomnijcie o 400zl do ha za bezorke. Jak zostanie z tych 400zl 100 to bedzie dobrze 😂  bo na kazdy schemat macie okreslone pule ktore sa smieszne.. Ale w tv wyglada pieknie. Juz miastowi tupia jak to rolnik bedzie teraz bral 2 tys zl doplaty. A w rzeczywistości dostaniemy szereg nowych norm z d*py do wypelniania a kasa bedzie ta sama albo mniejsza. 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5008
2 godziny temu, v11 napisał:

Gdyby orkę można było zastąpić gruberem to dawno nikt by nie orał 

W zbożu łatwiej niż w kukurydzy. Tak mi się wydaje. 

Zobaczę jaki będzie efekt w kukurydzy przy samym zastąpieniu pługa trzybelkowym gruberem i uprawa przed siewem agregatem uprawowym, z wałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54
13 godzin temu, notkiz napisał:

Zakupiłem w tym tygodniu kolejną zabawkę pod kątem bezorki, czyli siewnik zbożowy na redlicy talerzowej. Teraz pozostał mi zakup agregatu talerzowego, i tu moje pytanie. Trafia się w okolicy agro-lift, z tym że mam wątpliwości co do talerzy, Są one typu z wytłoczeniem i ząb w kształcie V. Ogólnie zawsze myslałem o talerzach C, nie miałem styczności z innymi. W starych talerzówkach zawsze były C i ładnie wszystko cięły. Co mi podpowiecie na ten temat?

Jaki siewnik kupiłeś? Jeśli myślisz o tych talerzach co ja to mój kolega ma te talerze i śmiem twierdzić że do siewu są lepsze niż te c. Są mniej wypukłe i nie wyrzucają resztek spod warstwy uprawionej. 

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
8 godzin temu, Leszy napisał:

W zbożu łatwiej niż w kukurydzy. Tak mi się wydaje. 

Zobaczę jaki będzie efekt w kukurydzy przy samym zastąpieniu pługa trzybelkowym gruberem i uprawa przed siewem agregatem uprawowym, z wałem. 

A dla mnie odwrotnie (może to kwestia podejście Q po Q -nie ruszane do wiosny później porządnie mulczerem ewentualnie w przypadku kolein (mokre żniwa) lekko talerzówka w celu wyrównania Naciągnięcie rzędów ST początek kwietnia  jak się ogrzeje to siew .Na ciężkich jesieniom naciągam rzędy wiosną  siew 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
notkiz    38
10 godzin temu, KRISS75 napisał:

Jaki siewnik kupiłeś? Jeśli myślisz o tych talerzach co ja to mój kolega ma te talerze i śmiem twierdzić że do siewu są lepsze niż te c. Są mniej wypukłe i nie wyrzucają resztek spod warstwy uprawionej. 

Siewnik Poznaniak z 2013 roku na redlicy dwutalerzowej. No właśnie te talerze wydają się byc bardziej do uprawy przedsiewnej a dla mnie ta maszyna mam spełniać podwójna funkcję. Chce ja łączyć z siewnikiem jako zestaw, ale tez bez siewnika uprawiac ścierniska po kukurydzy, rzepaku  czy też niszczenie poplonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

siewnik nawiedzany na agregat czy na hydropaku na kołach? czy te talerze to aż taka wielka różnica? tak jak u nas widzę, to wszyscy mają z tymi normalnymi wycięciami, a służy im do wszystkiego. ważny jest wal, teraz żałuję że nie kupiłem z kołowym na którym można jeździć po drogach. powiesiłbym siewnik , nie musiałbym kabinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
notkiz    38

O to właśnie mi chodzi. Chcę kupić maszynę półzawieszaną. A pisząc o wycięciach "normalnych" masz pewnie na myśli typu C czyli takie jak zawsze były w talerzówkach. Ja też tylo z takimi miałem do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Według dealera talerze typu C mogą pracować głębiej a te drugie bardziej proste są do płytkiej uprawy. Nie wiem jaka jest różnica bo sam na własne oczy nie widziałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Chce być gotowy na 20 kwietnia, ale to pogoda powie kiedy siać.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie mam porównania czy lżej czy ciężej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

zdecydowałem, że po kukurydzy. przejadę bezorkowcem, a za tyłkiem będę siał soję. miałem to robić talerzowka,ale może ciut głębiej to wymiesza. a po poplonie już wymieszalem bezorkowcem, to pewnie pójdzie talerzowka, a za nią siewnik. zasieje w wilgotną glebę, to skroce czas kiełkowania o połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54
13 godzin temu, v11 napisał:

A dla mnie odwrotnie (może to kwestia podejście Q po Q -nie ruszane do wiosny później porządnie mulczerem ewentualnie w przypadku kolein (mokre żniwa) lekko talerzówka w celu wyrównania Naciągnięcie rzędów ST początek kwietnia  jak się ogrzeje to siew .Na ciężkich jesieniom naciągam rzędy wiosną  siew 

Bez urazy ale jak widzę pole po qq nie ruszone to mnie trzęsie. Później przez takich jak ty wszyscy mamy problemy z omacnicą. Mulczer zaraz po skoszeniu i talerzówka lub na wiosnę.

11 godzin temu, notkiz napisał:

Siewnik Poznaniak z 2013 roku na redlicy dwutalerzowej. No właśnie te talerze wydają się byc bardziej do uprawy przedsiewnej a dla mnie ta maszyna mam spełniać podwójna funkcję. Chce ja łączyć z siewnikiem jako zestaw, ale tez bez siewnika uprawiac ścierniska po kukurydzy, rzepaku  czy też niszczenie poplonu.

Też mam w planie takiego kupić tylko boję się że na lekkiej glebie redlice pójdą za głęboko. Na razie szukam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj