sambao

Uprawa bezorkowa

Polecane posty

Gość   
Gość

Ten agregat ST (zielony) chyba był tu na AF. Ale po tych zmianach weź cokolwiek znajdź... :S

 

Może ktoś kojarzy którego użytkownika to jest gospodarstwo? Albo sam właściciel przegląda ten temat. Bo było by kilka pytań odnośnie aplikowanego nawozu, oraz czy rządki po których koło ciągnika siejącego przejechało, czy te rządki się odróżniały od reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajgor94    9
jeżeli chcecie już dawać jakiś nawóz pod korzeń to tylko fosfor. Azot dawać tak jest bez sensu bo roślina będzie miała płytko papu i nie będzie szukać korzeniem tego fosforu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

chyba najlepiej mix nawozow w warstwie 0-20

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

chyba najlepiej mix nawozow w warstwie 0-20

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5r    18

Chyba lepiej od razu zrobić sprężynowe i mieć problem z głowy, niż się potem denerwować i przerabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

A ta sprężyna wytrzyma opór w cięższej suchej ziemi? Nie wiem jak ona dokładnie wyglada ale opór 70kg to jest nic przy pracy na 20-30 cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

No hehe 70kg to na redlice w siewniku nacisk jest. Tylko zabezpiecznie na kołek, no chyba że hydrauliczne to wtedy sobie wyregulujesz opór? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

testowalem sprezyny i byly do niczego dlatego wsadze srube m10 5.8 , wytrzymuje 24 kN na scinanie wiec jakies 2 tony. dam blisko osi mocowania i powinno grac. 

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy uprawia ktoś z forumowiczów rzepak w technologii uproszczonej bezorkowej (chodzi mi o uprawę agregatem bezorkowym) ? Jak to wygląda,w porównaniu z uprawą tradycyjną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Tak po w skrócie to głeboko spulchnić i pilnować jednoliściennych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Koledzy mam pytanie odnośnie siewu mieszanki traw z koniczyną na użytku ornym bez orania .Tydzień wstecz pole było potalerzowane .Teraz mam zamiar wysypać npk i jeszcze raz pole potalerzować głęboko ,jak się da najlepiej na 12-15cm .Przedplonem było pszenżyto jare .Słoma zebrana i pole jest bardzo czyste bez chwastów wygląda po pierwszym talerzowaniu ,jak zaorane .Agregat to brona ciężka talerzowa z wałem packera  z zestawu SN 300 .Spora część tej działki to mocne góry i glina .Mam cykora ,ze jak zaoram  i zasieję to górki mogą mi spłynąć z trawą .A tak zawsze jest trochę resztek pożniwnych na powierzchni .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Chcę spróbować uprawy bezorkowej na kolejnych działkach. Jak uprawić po pszenicy jarej pod pszenicę ozimą?

Po kombajnie poszła talerzówka, teraz puścić gruber i siać? Czy samosiewy jarki w ozimej będą problemem?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Teoretycznie po talerzówce samosiewy powschodziły i teraz zniszczysz je gruberem.  Teoretycznie też jeśli cześć przetrwa to zima się z nimi rozprawi. W praktyce może być inaczej. Osobiście nie obawiam się samosiewów owsa w życie (przenicy nie uprawiam) ale ja przeznaczam wszystko na paszę. 


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Ja wszystko sprzedaję. W tym roku akurat wyszło że po jarej muszę zasiac ozima. Generalnie to qq, pszenica jara, rzepak, pszenica ozima. Przy takim zmianowaniu chyba nie powinienem mieć problemów z samosiewami w uprawie bezorkowej.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Ja w wolnym czasie będę robić bronę mulczową, tani sposób na samosiewy i chwasty ogólnie to płytko ruszyć ściernię i rośnie dla pewności drugi przejazd a potem głębiej spulchnić i siać. 


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Ja od kilku lat trenuje nie oranie w tym roku było już 100% powierzchni. 

Więc zakończyłem żniwa o około 2 tyg wcześniej tj 2 sierpnia

Do tej pory mam 2 razy talerzówkę. Wychodzą kolejne samosiewy. Można by je olać bo ale samosiewy wyciągają wodę a jej mamy mało więc związku z tym że pod pszenicę będę rył głęboko dopiero po 20 września być może pójdzie jeszcze zwykła brona.

A co do tej  ozimej po jarej. To się nie ma co martwić. Jak możesz to z 2 tygodnie przed gruberem rusz to czymś płytko by nie było aż tak dużo samosiewów.  Jak jakieś plagi nie ma to gruber. Jak coś zostanie to i tak zima zrobi swoje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

KrzysiekFM zamiast 2 razy talerzówka myślę że lepiej byłoby drugi przejazd broną mulczującą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Ja w tym roku pierwszy raz pszenice bezorkowo po przedplonie zbożowym. Słoma pocięta, kreda, smaragd płytko po skosie, teraz npk, pinochio po przeciwskosie, siew na wirniku 1000 obr. Gleba od czerwonej gliny po piach na wydmach. 

Wcześniej miałem owies bezorkowo po pszenżycie ozimym, smaragd, koniec października pinochio na głęboko. Wiosna smaragd i siew na wirniku. Plon pod 5t gdzie w okolicy mogli pomarzyć. 

Po rzepaku czy strączkach nie ma co pisać bo tam mietłą się uprawia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

W temacie "czy talerzówką da się zastąpić orkę" dyskutuję na temat zakupu grubera.

Ale już jakiś czas temu zastanawiałem się również nad pługiem dłutowym. Ale niestety ciągnik mnie ogranicza (95KM).

Dzisiaj widziałem jak robił koleś Bednarem, super sprawa. Niestety mi zostaje tylko jakiś gruber.

Powiedzcie czy szukać czegoś 3-4 belki czy może być również 2 belkowy.

Zastanawiam się nad tym

https://www.olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-gruber-agregat-do-uprawy-bezorkowej-lemken-CID757-IDvdmIr.html#720aee70c3


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

sprawdź Mandam TOP 2,5S. całkiem lekka maszyna ale zapomnij o robocie na 30 cm ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

95km i mandam 3belkowy? w życiu nie da rady a do samej podorywki szkoda kasy moim zdaniem


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

No właśnie, chłopaki z wątku równoległego to samo powiedzieli. I polecili szukać zachodniej używki.

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

kupić można jak na jakąś dotacje i niech czeka jak Pan kupi większego konia. 

do takiego TOP'a myślę, że z te 140 km powinno być ok


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja mam gruber 2 belkowy i będziemy dokładać jeszcze jedną łapę, po rzepaku itp w sam raz


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj