AdrianFanDeutz

Jak jechać ciągnikiem wzdłuż lini prostej

Polecane posty

Chciałbym abyście w tym temacie odpowiadali jakie macie sposoby na jazdę prosto ciągnikiem. Patrząc w galerie widać ze niektórzy z was potrafią zrobić naprawdę idealna prosta linie (np. orząc ) dzięki czemu tak ładnie to wychodzi ? czy to układ kierowniczy waszego ciągnika, a może wyczucie czy tez coś innego ? Ps. Mi osobiście niezbyt to wychodzi ;/ ale myślę że kiedyś sie nauczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Ja sam sie nauczyłem prosto orać ;) jeszcze z rok temu to podczas orki robiłem "zygzaki" :D Teraz podczas orki to juz naprawde mi wychodzi równiutka bruzda :) Mama więcej wyczucią w łapie i jade równiutko :D a latam 360 :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Jak zaczynasz orac to upatrujesz sobie jakis punkt i jedziesz prosto na niego. Jak ci sie troche skrzywi to najezdzasz nastepnym razem na orane i masz znowu prosto....zadna filozofia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

@Talek chciałem tak samo napisać. Jest to najłatwiejszy sposób.. Gorzej jak są górki


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

No piotrus to super zrobil ;) profesionalista :D

Rafal jak sa gorki to nie ma bata zeby prosto zaorac. Zawsze sciagnie siagnik, zreszta nie tylko przy oraniu ale przy kazdej wykonywanej czynnosci...

pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Mi jakoś nigdy idealnie prosta bruzda nie wyjdzie, jednak za małe doświadczenie, a jak chce wyprostować przy następnym przejeżdzie to jeszcze bardziej zakręca :D;) jedynie przy podorywce, ale tam mam trochę technikę, szybciej jadę i jakoś nie wychodzą mi zygzaki :D

 

Wiele zależy tez od ustawienia pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ja jestem ciekawy jak mi w tym roku wyjdzie bruzda zestawem ursus C-4011 i pługiem 2*35 ;):D:)

Jutro wrzucę fotki z podorywki zestawem c-385 o pługiem 5*25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Na górkach to zawsze ściągnie bo jest glina a wtedy jedyny ratunek to sprostowanie bruzdy.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

glina albo piasek ;)

a nawet jak wyprostujesz bruzde to i tak za 3 przejazdy znowu sie zkrzywi i to nie wazne jak dobrym sprzetem bedzie sie robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to nieszczęście że większość pól to ma stromych, pochyło, glina, no i na zmianę z jednej strony mokro z drugiej sucho, ale przynajmniej klasa botaniczna jest dobra 2-4 klasa. A co do równości np. bruzdy to zależy od warunków najbardziej, ale też od doświadczenia kierowcy. Mi jeszcze zygzaki wychodza ale ni takie jak parę lat temu.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
glina albo piasek ;)

a nawet jak wyprostujesz bruzde to i tak za 3 przejazdy znowu sie zkrzywi i to nie wazne jak dobrym sprzetem bedzie sie robic...

No zle na to już nic nie poradzimy. Jak się skrzywi to się prostuje tak w kółko... :D


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3
No piotrus to super zrobil ;) profesionalista :D

 

Heh, profesjonalista... dzieki za ocene, ale ja robie najmniej ciagnikiem w gospodarstwie :D Po prostu trzeba prosto trzymac kierownice i delikatnie korygowac, np Tutaj

już tak prosto nie wyszło, dlatego że praktycznie caly czas mialem odwrocona głowe do tyłu bo śledziałem poczynania brony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Mi jakoś nigdy idealnie prosta bruzda nie wyjdzie, jednak za małe doświadczenie, a jak chce wyprostować przy następnym przejeżdzie to jeszcze bardziej zakręca :);) jedynie przy podorywce, ale tam mam trochę technikę, szybciej jadę i jakoś nie wychodzą mi zygzaki :D

 

Wiele zależy tez od ustawienia pługa

Pamietaj ze zawsze jak chcesz wyrównac to nie ,,na raz" tylko z kazdym przejadem po troszku, a jak chcesz za pierwszym razem idealnie zrobić to tylko pokrzywisz jeszcze bardziej... przy wyrównywaniu zawsze trzeba wykonywac delikatne ruchy kierownicą, przy dobrym ukladzie kierowniczym to naprawdę minimalne :)

 

 

Heh -dodam ze MTZ'y nie słyną z dobrych układów kierowniczych :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Ale są przypadki, gdy żadna metoda się nie sprawdza - szkoda, że nie zrobiłem zdjęć podczas wczorajszej uprawy kartofliska Tz4k-14 z kultywatorem (traktorek ma 3/4 obrotu kierownicy luzu ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie wiecie czasami czy są produkowanie ciągniki z takim układem kierowniczym jak w samochodach ? [tam kierownica odbija sama na sam środek(myślę ze w ciągnikach dobrze zdało by to egzamin)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

W samochodzie kierownica wraca spowrotem bo odpowiednia geometria zwrotnic ją prostuje. Po drugie większość ciągników ma skręt na orbitrol gdzie siły od kół praktycznie nie są przenoszone na kierownice.

 

Mi paradoksalnie jazda ciągnikiem wychodzi najprościej gdy nie przykładam zbyt dużej uwagi do prostoliniowości. Jak zaczynam od miedzy i bardzo chce żeby było prosto, mocno sie skupiam, wybałuszam gały, zgryzam język i zawsze gdzieś skrzywie :D Także więcej luzu polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

na pokazch widziałem NH który mniał blokadę kierownicy i operator wysiadł z ciągnika wszedł na maskę a ciągnik jechał prosto


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
glina albo piasek ;)

a nawet jak wyprostujesz bruzde to i tak za 3 przejazdy znowu sie zkrzywi i to nie wazne jak dobrym sprzetem bedzie sie robic...

 

jezeli masz plug polzawieszany na kolku to Ci sie nigdy nie skrzywi bruzda a powiem ze bedzie sie sama prostowala jezeli w ogole bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

prostolinijność zależy głównie od rodzaju gleby u mnie na polach zawsze znajdzie się kawałek gliny i tam od razu się krzywi - dlatego wziąłem pług ze zmienną szerokością orki - trochę manipulacji hydrauliką i bruzda prosta - polecam


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzi22    1

do dobrej orki wystarczy: równo zacząć i jechać powoli co jakiś czas patrząc czy ci równo wychodzi (staraj się to dokładnie robić)


^^^^^^^^^^||..|""""\
| ...............||...||""|___
| ______________ |||I__|__I___|)
|(@)|(@) """**|(@)(@)***** |(@)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam niejednokrotnie problem z rowna orka a i tak na koncu mi wyjdzie ze jest rowno chcociaz w trakcie jazdy wyjdzie inaczej neiraz ale na koncu dobrze;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

zazwyczaj orka mi wychodziła super,zawsze było równiutko prawie jak pod linijke :) Ale orka która wykonywałem wiosną to po kilku pierwszych przejazdach to zygzaki straszne ;) dopiero pod koniec przypomniało mi się jak prosto orać :):P


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj