kpiotr

Stosowanie glifosatu (roundup)

Polecane posty

kpiotr    16

witam.mam pytanie odnośnie pryskania perzu roundup-em.chodzi mi o czas jaki musz eodczekac przed orka bo chce opryskac teraz i zasiac na zime pszenice.i na jaka głegokosć orac to ściernisko...czy płytko jak podkładka czy głęboko???prosze o pomoc.pozdrawiam


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

no to raczej sam bedziesz wiedzial kiedy mozesz orac bo nie zawsze dziala dokladnie co do dnia ale u nas bylo pryskane i za mniejwiecej 2-3 tygodnie orane. a orka lepiej zeby byla troche glebsza, w koncu to orka zimowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Po paru dniach bedzie widać efekty oprysku, tak ok 2 tyg po nim już chwasty są uschnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ja też zamierzam pryskać pola rundupem, bo zamiast mieszanek u nas rósł sam perz :D;)

 

Mam pytanie, czy pryskanie rundupem może w jakiś sposób obniżyć plon na następny rok??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Roundap Energy działa bardzo szybko, w/g producenta, po 5 można uprawiac pole - patrz link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

aaaa zapomnialem zwrócic uwage na dzial..sorki. nom mja mam roundup energy wlaśnie..... no nic to dam mu tyle czasu ile bedzie trzeba.

mam jeszcze jedno pytanie mianowicie chodzi mi o wapnowanie tego samego pola.chyba dobrze bedzie jak przed sama orka powapnuje i zaorze wszystko naraz, prawda????


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

no moim zdaniem nie musisz dawac wapna przed orka. ja zawsze pod kuku daje po orce a potem tylko agregatem uprawowym wjade albo chociaz bronami i jest super. wapno jest po to aby odkwasic glebe wiec nie musisz tego dawac przed orka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

aha.bede wapnowal 1 raz w zyciu wiec pytam....czyli zaorac potem troche poczekac i przed sianiem agregatem wpadne i moge siac..dzieki


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

niepowino sie dawać dużej dawki wapna pzed siewem lepiej dać pod skibe zależy jeszcze jakie wapno a co do orania to pod pszenice powinno sie orać płycej


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roundup Energy działa po około 10 dniach (pod warunkiem, ze chwasty mają wysokość 10-15 cm). Zwykły roundup działa po upływie około 3 tygodni, zależy jakie chwasty, bo np mlecz i inne chwasty o długich korzeniach mogą by jeszcze żółtawe po 3 tygodniach, dlatego najlepiej samemu obserwować pole.


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

no to dam na sciernisko i to przyorze.a przed siewem agregatem pojezdze i powinno byc dobrze..


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

chciałęm wczoraj kupic i wszedzie pustki bo ma byc podwyżka pred podwyzką 20 l energika kosztowało 900zł a litr zwykłego 48zł a ile po podwyżce nikt nie wie>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

U nas 20 l okolo 800 zł kosztuje 1l chyba 42 zł. i to juz jest po podwyzkach. w tamtym roku bylo stanowczo taniej! No chyba ze mają być kolejne wzrosty cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

agregatu uprawowo siewnego niestety nie posiadam. ja za litr placilem 54zl. ale to jest roundup energy i kipilem go 2 litry na hektar.głownie to chodzi mi o zwalczenie perzu.na allegro widzialem nie dawno 5l roundup-u energy za 299zl


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki że nie w temacie ale ile teraz znowu podrozał roudup?

 

Mi wujek opowiadał, ze w tamtym roku mniej więcej o tej porze kupował 20 l Roundup'u energy to płacił 300 zł a teraz ostatnio ponad 800 zł ;)


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

w tamtym tygodniu za 5 l raundapu zwykłego dalem 195 zł...mam zamiar te 5 l dać na 3 hektary...pole i tak będzie późno orane ponieważ bedą tam mieszanki mi się wydaje że powinien dobrze zadziałać w takiej dawce ponieważ zachwaszczenie nie jest aż tak duże


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

przy takiej cenie roudupu panowie to tylko kilkakrotne bronowania i bardzo głęboka orka i też zadziała na perz

 

ps, tak jak w temacie to tydzień temu prysnołem 2 ha na 4tej kl czy mozna już talerzowac czy jeszcze poczekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj