kpiotr

Stosowanie glifosatu (roundup)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Roundup PowerMax 720

szopen    29

Dodatek Asa 500 poprawia szybkość działania. ja uprawiam jak liście zaczynają blednąć, nawet po tygodniu. Blednięcie oznacza że system korzeniowy przestał działać. Glifosat jest środkiem systemicznym przemieszczającym się w całej roślinie od góry do korzenia i nie powoduje samoczynnie uszkodzenia liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Na etykiecie jest napisane, że trzeba czekać 3 tygodnie. To co opryskałem to już dość dawno wyschło, ale jeszcze wolę poczekać zanim wjadę z pługiem. Tak dla pewności. Wcześniej czekałem po oprysku jakieś 6 tygodni. Teraz jest już drugi tydzień po bronowaniu i ani jednego zielonego kiełka nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Witam.

 

Mam dylemat, nie pryskałem jeszcze ściernisk, oczywiście od perzu. Kupiłem Glifosat i chciał bym tto popryskać, no ale jak sami widzicie, zrobiło się trochę zimno i nie wiem czy taki zabieg poskutkuję. Nie wiem kiedy wegetacja roślin staje i nie pobierają pokarmu, teraz u mnie jest około 0 st pryskać po południu , kiedy jest około 8 st, czy czekać ocieplenia, co byście doradzili? czy ktoś z was tak kiedyś pryskał, w takie chłody?


 

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

Kolego, nie ma problemu możesz pryskać ja u siebie pryskam pod krzakami na plantacji w listopadzie. Warunek żeby deszcz nie spłukał i żeby był było delikatnie na plusie. Miałem dwa lata temu że miałem dorobiony środek w beczce i coś mi pilnego wypadło, zostało się tego ok 60l a nadawali spory przymrozek postanowiłem to mimo wszystko wypryskać, co ciekawe wchodził już szron jak pryskałem. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu środek normalnie za działał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Czy do działania glifosatu potrzebna jest wilgoć w glebie? Można pryskać na perz w takiej suszy jak teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
horseseller    0

Witam Koledzy

w zeszłym roku zasiałem groch na 10 ha, niestety nie dopilnowałem go i posłuchałem "doświadczonych" którzy twierdzili że "groch sobie sam poradzi z zielskiem" ..... no i sobie nie poradził :(. Miałem na polu chyba wszystkie rodzaje zielska z perzem i głuchym owsem  w roli głównej. Zmarnowałem uprawę  :(  :(  Poczekałem aż wszystko uschnie i w listopadzie puściłem talerzówkę. Chciałbym zasiać jęczmień jary (PH powyżej 6) i teraz pytanie:

1. pryskać w połowie marca (Helosate plus 450SL- bańka 20 litrów 325 zł x 2) czekać 2 tygodnie, talerzówka, nawóz i siew?

2. głęboka orka i walka z zielskiem po wschodach?

będę wdzięczny za radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Pryskaj Glifosatem a potem za 3-5 dni możesz orac i jak najszybciej siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Tak jak zodiak radzi. Glifosat najlepiej zastosuj Roundap Flex lub Max original  ale zdecydowanie szybciej działają w porównaniu do innych generyków. Potem uprawka, nie koniecznie orka, głębsza uprawa agregatem wystarczy,  tak czy siak będziesz musiał walczyć później z zachwaszczeniem ale wiosną w jęczmieniu to nie problem.

A tego kto ci tak świetnie doradził w sprawie ochrony grochu zbesztać to za mało. A szkoda bo ochrona grochu przed chwastami wbrew pozorom nie jest mocno  skomplikowana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
horseseller    0

Koledzy

Dziękuję za pomoc. Będę walczył, muszę się jeszcze uzbroić w cierpliwość, bo w nocy spadł śnieg :o i trochę ostudził zapał :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Widzieliście liste substancji aktywnych środków ochrony w nowym top agrar jakie UNIA chce wycofać ,jest tam też glifosat .Z drugiej strony jak to się ma do sprowadzanego zboża choćby z Ukrainy produkowanego w wolnej amerykance i chronionego czym popadnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam,

 

rozrobiłem dzisiaj roundup w beczce, niestety przyszła burza i nici z pryskania... ile może postać w beczce ? po 2 dniach nie straci swoich wartości?? i jak jest ze stosowaniem na mokre rośliny ? bo podobno nie można ?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Nie straci swojej wartości tylko tak 2 razy dziennie go przemieszaj. Stosowanie na mokrą roślinę osłabi jego działanie. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Glifosatu nie ma potrzeby mieszać, to nie formulacja WG, WP czy SC po których wytrąca się na dnie twarda skorupka, którą bardzo ciężko jest później rozpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

czy istnieje prawdopodobieństwo ze jakieś pozostałości po glifosacie roślina pobierze odglebowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Glifosat jest pobierany przez zielone części roślin, tj liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Kiedy moge opryskac mienszanke jeczmień pszenica , niektore kłosy pszenicy są jeszcze zielone musze pryskać teraz jest sporo chwastu w tym perzu ,i znowu , bedzie marudził ten co kosi , bardzo prosze o rady
U

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Instrukcja Agrosar podaje: 

 Środka nie stosować:

− przed wschodami chwastów,

− na rośliny chore, wylęgnięte i uszkodzone,

− w okresie nadmiernej suszy lub zbliżających się deszczów,

− w okresie gdy temperatura nocą jest niższa niż 5oC,

− podczas wiatru stwarzającego możliwość znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie rośliny uprawne. 

 

Zatem ile czasu przed nadchodzącym deszczem należy zastosować środek ?

I jak ma się temperatura nocna poniżej 5 stopni do jesiennego stosowania w okresie październik/listopad ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Przed deszczem ze 3-4h by pasowało choć pryskałem sam ze 2 tyg temu sobie i znajomemu i zaraz po oprysku poszła mżawka. Mimo to wszystko robi się żółte więc działa ;) A w niskiej temp po prostu będzie dłużej się wchłaniał i działał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Dodajecie przy oprysku na perz siarczan amonu czy jest zbędny? drugie pytanie jaka ilość minimalna wody wystarczy aby oprysk był skuteczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

200 litrów będzie spoko, wszelakie dodatki moim zdaniem mijają sie z celem. Likwidowalem perzowiska jak łąki, po dawce 4l na nastepny rok juz czysto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Im mniej wody tym lepiej niektórzy dają po 80l wody. Dodaj coś na obniżenie ph od siarczanu lepszy jest kwasek cytrynowy lub ocet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ile tego kwasku bądź octu na 100 l wody czy na ha? Każdy doradzał zawsze siarczan amonu ale patrze ze niektorzy z tego rezygnuja czemu tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ja daje 150 l wody na ha. Przy wyjściowym ph 7 jak daje 5kg siarczanu to ph 6.5. Przy 0.5 l octu ph 6. Przy 75g kwasku ph ph 5.5. Kwasek kupiłem 25 kg za 250 zł. Czyli koszt 75gr na ha a efekt lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35

Zgłaszam się z takim pytaniem ... Czy glifosat wchłania się przez korę drzewek, części zdrewniałe ? Chodzi mi o taką sytuację, że mam posadzone trochę krzaków owocowych, nie dużych i w miejscach gdzie były wycięte w wlókninie kwadraty, żeby posadzić sadzonkę jest dużo chwastu. Chciałbym teraz lekko osłonić łodygę i liście jakimś kartonem i ręcznie jakoś popsikac chwasty. Myślicie że łodyga pobierze oprysk jakby coś zaleciało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj