Zaloguj się, aby obserwować  
typoli1

Blokowanie biegów w zetorze 5211

Polecane posty

typoli1    0

Witam

Potrzebuje pomocy ostatnio często blokują mi się biegi w zetorze 5211, dokładnie bieg nr 1. Proszę o pomoc jaka może być tego przyczyna. Jaki jest koszt tej naprawy, oraz co trzeba wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorex    1

Szczerze mówiąc to mi jeszcze ani razu nie zablokowały się biegi i nie wiem jaka może być tago przyczyna... A jak wogóle w zetorze odblokowuje się biegi bo w C-360 to jest latwe, a w zetorze to nie mam pojęcia...Z tego co wiem z 2 na 1 nie powinno się przełączać, ale tak jest na bank w samochodach a w traktorach to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

W zetorze jest glupie odblokowywanie :D tacie sie raz 7745zablokowal to wiem...nie ma jak to c360, 10min i jedziemy dalej ;)

Moze dlatego ze zle wysprzeglasz, nie wciskasz sprzegla do konca albo sprzeglo musisz troch podciagnac bo sie poluzowalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no jak biegi w zetorze zablokuja to troche dudłania jest trzeba liwarek odkrecic pozniej dekel no i wtedy grzebiesz u mnie bylo cos takiego ze byly dwa biegi wrzucone chyba wsteczny i trojka i nie bylo mozna ciagnikiem ruszyc a przyczyna tego bylo ze wyszly takie bolce tam w skrzyni i one blokowaly i biegi nie chcialy wyjsc kosztow naprwy nie bylo tylko strasznie duzo dudłania sie z tym =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co odkręcacie cała dźwignie przecierz Zetora można odkleszczyć na tej samej zasadzie co C-360 czyli przy tych srubkach co są bliżej tyniego mostu tylko trzeba odpowiednia odkręcić tą która trzyma odpowiedni wodzik od zakleszczonego biegu i przesunąć śrubokrętem w odpowiednią pozycję, i tyle roboty, ja jeszcze mam tą blache z wyciszeniem przeciętą w poprzegh tak abym nie musiał odkręcac tych osłon po kierownicą. A musiałem to wszytko zrobić bo jak kupiliśmy Zetora to co ojciec siadł to zakleszcony ale wkońcu doszliśmy czemu, w Zetorze trzeba pewnie biegi wbijać i wybijać tak aby dzwignia wychodziłaa prosto a nie zeby ta sprężyna wyciągała ją po skosie bo wtedy wodzi wróci na bieg i mamy zakleszczoną skrzynie.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no właśnie marcin z małopolski dobrze mówi trzeba prowadzić dżwignię prosto czyli prosto ,w bok i znów prosto ,nie wolno iść na skróty czyli z ukosa czasami ktoś zrobi to nawet nieświadomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

marcin zgadzam sie z tobą w zetorze z biegami trzeba spokojnie nie tak jak w c330 ;)

u mnie w zetorze to jest wyciety taki maly kawalek podlogi tam gdzie sa te sruby, ale on jest tak od nowosci wiec nic nie musze przerabiac aby klucz "17" nasadowy srubokret i biegi odblokowane

 

p.s to nie sa wodziki to tylko sruby wodziki sa w skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorex    1

Tą blachę macie wycięta koło lewarka od strony fotela tak?? są tam u mnie takie dwa nacięcia i blachę razem z wyciszeniem da się odgiąć do góry, o tą blachę wam chodzi?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a może poprostu wybierak jest już wyrobiony ,ja tak mam w ciapku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Michal3512
      Witam
      Od niedawna stałem się właścicielem zeotra 6245 sprowadzonego ze Finlandi.
      Przy oglądaniu katalogu części okazało się że brakuje w nim cięgna(nr kat. 70112724) hamulca sprzęgłowego.
      Zamontowałem go w miarę sztywno naciągnąłem nakrętką m8, dzwignia z okiem przy skrzyni ustawiłem do oporu czyli przodu w pozycji pionowej  ale wbijanie biegów jest beż żadnych efektów czyli czasem jest zgrzyt czasem nie.
       
      Czy ktoś wie jak prawidłowo wyregulować ten hamulec ? Dodam że ta dźwignia co siedzi przy skrzyni(nr. kat.57112705) bez żadnych oporów ręką  chodzi do tyłu(jest w poziomie) i do przodu(jest w pionie). . Może to ona nie działa, może jest już wyrobiona szczęka(nr. kat.57112714 ?


    • Przez janusz14
      mam problem ze sprzęgłem w moim ciągniku a konkretnie w ciągu ostatnich 2 lat wymieniałem 3 razy tarcze sprzęgłowe i raz mi pęknoł na pół cały docisk . teraz narazie jest spokój ale coś mi nie chce do konca wysprzęglać pompke sprzęgłową wymieniłem. jaki może być problem ?
    • Przez centier
      Dzień dobry,
      Rozpoławiałem ciągnik i siłą rzeczy rozbierałem na części pierwsze sprzęgło, wymieniłem tarcze oryginalne czeskie. Złożyłem wszystko jak było (ktoś składał tak na yt) ustawiłem dźwigienki sprzęgła w odległościach 25mm i 37mm od tarczy. Po połączeniu silnika ze skrzynią okazało się że łapkom brakuje ok 10mm żeby te dostały do łożysk oporowych. (kilka lat temu mechanik robił mi sprzęgło i koło zamachowe było mocno przetaczane czy to może być tego wina?) Czy jeśli łapki przestawię bliżej łożyska i zmienią się odległości między łapkami a tarczą znaczy będą większe niż te 25 i 37mm to sprzęgło będzie pracowało poprawnie ? Czy wymienić koło lub dospawać coś do łapek ?
    • Przez Bartek1231
      Witam mam pytanie z racji że w moim zetorze czeka mnie generalny remont skrzyni biegów pomyślałem czy dałoby radę włożyć skrzynie od zetora Proximy 90. Z wyglądu są takie same a ta z Proximy ma dodatkowo rewers. Czy jest to wgl możliwe i czy będzie wszystko pasować? Dzięki za odpowiedź 
    • Przez massey3085
      Witam  mam taki problem  z moim zetorem gdy pracuje z opryskiwaczem rozlancza mi wom zatrzask sprawdzony  na wodziku rowki pod zatrzask  też ok  
      Czy wymienię ta przesowke która łączy  walki beż wyciągania  kosza  salelit  bo to jest dosyć  długa tuleja  i niewiem czy taka operacja jest możliwa beż dużego rozbierania  ciagnika 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj