pawel

Odmiany żyta

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TurekR    6

Właśnie niemam żadnych prób, bedę robił ale dopiero po żniwach.Sąsiad też mi mówił o braku magnezu, to może rozsiać kizeryt tylko kiedy i ile.Co proponujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Kizeryt raczej pogłównie stosuje się na zboża ozime wiosną przed ruszeniem wegetacji. Teraz to już widocznych efektów nie spowodujesz. Ale wiosną jeśli jest to niedobór mg to efekt będzie widoczny. Dodatkowo gdy temperatura pozwoli dobrze by było przelecieć dolistnie siarczanem magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

A w jakiej temperaturze można pryskać dolistnie siarczanem magnezu, chodzi mi czy po przejściu przymrozków można by było ma to jeszcze sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Żyto ogólnie bardzo ładnie sobie radzi na niższym pH, więc sobie spokojnie poradzi.

 

a jaka odmiana najlepiej znosi zakwaszenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Praktycznie każda dobrze znosi. Na podstawie własnych doświadczeń to ciężko powiedzieć bo na swoich polach mam pH od 5,4 do 6,8.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Niekoniecznie, lepiej przeanalizować odmiany do których masz dostęp. Jest szereg ważnych parametrów, które się składają na końcowy efekt, nie tylko ph.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

nigdy nie interesowała mnie uprawa żyta,wiec temat odmian jest mi obcy ale tam gzie kupuje materiał kwalifikowany mieli w ofercie jesiennej takie odm.jak Dank.Amber, Diament,Opal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ja bardzo chwałę sobie Amber, no ale ja jestem z kuj-pom, a Ty z Podkarpacia, więc zupełnie inne odmiany mogą się u Cb udawać. Może ktoś z Podkarpacia się wypowie co sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Ja z czystym sumieniem mogę polecić Rubin. Przy ph i nawożeniu jakie mam plon był w mojej ocenie bardzo dobry. Po żniwach wystawiłem trochę na olx i szybko sprzedałem zazwyczaj po 70 zł za metr podczas gdy w młynie dawali po 45 zł. Byłe w centrali i widziałem Opal to strasznie drobne ziarno było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ja jeszcze nigdy nie trafiłem biorąc kwalifikat żyta aby ładne ziarno było. Nie wiem jak oni to robią, ale zawsze to wygląda jak poślad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

zgadzam się z tobą,ja też jak kupuje materiał kwalifikowany to czasem też tak jest ze ziarno które można kupić nie wygląda jak powinno tym bardziej ze to kwalifikat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Ja sieje Dańkowskie Diament i na 5 i 6 klasie dobrze plonuje dobrze zimuje na grzyba jeden oprysk zapobiegawczo na mączniaka . No i jak ktoś ma dużo zwierzaków to i słomy w bród .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek7211    0

witam w zeszłym roku posialem hektar żyta populacyjnego dankowskie agat dwie jednostki siewne ok 88 kg na hektar jak dobrze pamiętam zebrałem nawet przyzwoity plon jak na suszę która panowała na jesieni. w tym roku mam 4 hektary do posiania zytem. i mam dwa pytania 1. na jeden hektar chce świerza odmianę jaka polecacie ? stanowisko po owsie na oborniku teraz pójdzie Wapno a klasa ziemi to pół V a pół VI. 2. na pozostałych trzech hektarach chce zasiac te żyto co zebrałem i pytanie ile mam go wysiać żeby było ok ? jaka normę obrać dla żyta populacyjnego dankowskie agat w siewie rok po centrali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Drodzy użytkownicy,

na najbliższy sezon polecamy następujące odmiany żyta populacyjnego:

oraz żyto hybrydowe SU Performer F1 w cenie 235 zł z VAT!

 

Materiał siewny zaprawiony, dostępny w opakowaniach 25-50 kg (worki) lub 500 kg (big-bag).

 

Pozostałą ofertę zbóż ozimych na najbliższy sezon znajdziecie tutaj: http://big-agro.pl/kategoria-produktu/nasiona/zboza/

 

Oferta głównie skierowana jest do osób z okolic Kętrzyna (w całym powiecie kętrzyńskim i ościennych dostawa gratis przy zakupie minimum 3 tony nasion). Oczywiście zamawiać można w całym kraju - koszt dostawy w całym kraju to 170 zł brutto/paleta do 1000 kg. Płatność gotówką przy dostawie lub przedpłata (dla stałych klientów termin płatności 30 dni).

 

Zamówienia realizujemy od 2 do 7 dni roboczych.

 

Jeżeli chodzi o większe zamówienia bądź inne odmiany, prosimy kontaktować się bezpośrednio ze sklepem (telefonicznie lub e-mailowo).

 

Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Drodzy rolnicy,

zapraszamy do zapoznania się z aktualizowaną ofertą zbóż ozimych:

 

ZbozaOzime_AF.png

 

Sprawdź ofertę na big-agro.pl


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
    • Przez Sylwester1708
      Witam pierwszy raz uprawiam żyto na VI klasie i potrzebuje informacji jaki nawóz w jakiej dawce i kiedy zastosować aby uzyskać ok 5 ton z ha. Żyto pierwszy rok po centrali. Z góry dziękuję za informację 
    • Przez kingway
      Witam , ile wysiać kg na ha zyta populacyjnego Dragon - żyto dańkowskie - 2 odsiew - rok temu brane z centrali ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj