osmy888

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;)

Polecane posty

andrzej612b    227

Rozumiem - to trochę roboty , moje może ten rok wytrzyma , a w przyszły nie dam zarobić cwaniakom w końcu to tylko trochę inny wymiar a reszta to samo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

panowie, mam dziwny problem z odpowietrzeniem ukladu hamulcowego :blink: odpowietrzamy az z odpowietrzników nie bedzie lecial sam płyn, a mimo to pedał hamulca nie rośnie.. Dodam że wymieniliśmy odpowietrzniki, pompe hamulcową, ktoś wie co moze byc przyczyna?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

panowie, mam dziwny problem z odpowietrzeniem ukladu hamulcowego :blink: odpowietrzamy az z odpowietrzników nie bedzie lecial sam płyn, a mimo to pedał hamulca nie rośnie.. Dodam że wymieniliśmy odpowietrzniki, pompe hamulcową, ktoś wie co moze byc przyczyna?

Czy popychacz starej i nowej pompy jest identyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

tak, identyczny. Na nowej pompce pedał hamulca ladnie rosl do pewnego momentu, potem nagle spadał i totalny brak cisnienia w ukladzie

 

po 5 godzinach grzebania, sprawdzeniu trzech innych pomp kombajn hamuje, co prawda na jedno koło ale zawsze cos (rurka od rozdzielacza zostala odlaczona i w to miejsce podlaczona rurka od jednego koła)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel36    8

Aja mam taki problem w 512 ze jest słaby,pod górki musze młucicz bez przyspieszacza a z gorki idzie jak glupi i w tęgim zbozu jest bardzo mułowaty i trzeba wolno jezdzic, zchowuje sie tak jakby brakowało mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel36    8

Odstojnik paliwa przy pompce zasilającej, a raczej sitko w nim, przytkany daje takie właśnie objawy.

pompka zasilająca jest nowa, wczoraj pozakładalem nowe opaski na przwód paliwowy ktury idzie od zbiornika do pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Ja miałem jakieś paprochy pod zaworkiem w pompce , nie zauważyłem i wyjeździłem zbiornik do końca , pewnie coś w ciągnęło , kombajn raz szedł dobrze raz stawał , pomogła dopiero wymiana pompki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

Witam panowie mam do kupienia taki kombajn Fortschritt E 512 ale cena strasznie tania i nie wiem czy to będzie dobry zakup mamy ogółem 30 ha cena ponad 16 tyś opłaca się go wziąść? heder 4,20 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Jak na 512 to cena w normie, pod warunkiem że jest w dobrym stanie. Za więcej niż 20 tyś. to już się 514 zaczynają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartFord    0

Opłaca się kupić fortschritt E 512 za 5 tyś

Silnik jest uszkodzony (najprawdopodobniej zatarty)

Dodam ze kombajn jest garażowany i nie używany od ponad 6 lat

Co o tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Ten forsz waży prawie siedem ton a siedem razy osiemset zł. ? ważne mieć (znać ) dobrego fachowca od silnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

no nareszcie mi sie udało kupiłem forszaja e-514 z sieczkarnią z 1988r . sprowadziłem go z czech za nie uwierzycie ile

15 tyś. zł z transportem :) dodam że w jedną strone było 300km transport wyszedł 3000zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

niebieski

 

powiem tak ten kombajn znalazł handlarz który ściąga jakieś droższe maszyny. Znalazł go przypatkowo tzn. nie znalazł tylko czech kazał mu go zabierać bo inaczej nie sprzeda mu tam jakiejś maszyny. On go nie sprowadzał tylko wystawił ogłoszenie do gazety AutoGiełda. pisało tak E-514 1988r sieczkarnia stan bdb 12.000tyś ,pomyślałem że sie to E-512 ale nie. zadzwoniłem i w ciemno kupiłem i nie żałuje :) opłacało sie za takie pieniądze :D to nawet E-512 z sieczkarnią cieżko dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter25    0

witam kupilem e512 powiem wam ze stan mega idealny sam jestem w szoku tylko problem nie daje paliwa na wtryskiwacze jak mozecie to napiszcie troche otym stworzeniu wczesiej kosilem zo56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

witam kupilem e512 powiem wam ze stan mega idealny sam jestem w szoku tylko problem nie daje paliwa na wtryskiwacze jak mozecie to napiszcie troche otym stworzeniu wczesiej kosilem zo56

 

 

ogólnie to w tym kombajnie jest problem z pompka podającą można go zgasić i nie zapalić na polu bo sie zapowietrzy :( ja tam mam czasami a mój sąsiad to wo gólę pół żniw stał na polu i chciał go wnet podpalić ;/ nowa pompka podająca a paliwa nie podaje ;/ a co do twojego problemu to jeśli pompka podaje do pompy wtryskowej a dalej już nie to zobacz końcówki wtryskiwaczy a jak są dobre to może sekcje w pompie padły i do regeneracji trzeba dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj