osmy888

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bartas616    9

dziekuje

 

ale troche dziwne po samostarcie nawet nic

 

jesli pompa nie daje to samostart nic nie pomoze. Jak kolega wyzej pisze moze sekcje padly. Podobno pompka zasilająca pasuje od DT-75 i niby jest nawet lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogzo    0

Witam!

Sprzedam kombajn Forschnit E-512 w całości na części.

Rozsądna cena - 501070332 /zachodniopomorskie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje pomocy, nasz E512 się popsuł jest problem z przekazaniem napędu z silnka. zlokalizowaliśmy problem z tym że nie wiem jak nazwac część która się rospadła niby jak sprzęgło przeciązeniowe na wale napędowym z silnka proszę o pomoc.

 

https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=ca107619d6&view=att&th=13f1b2a0917afa4d&attid=0.1&disp=thd&realattid=f_hhme95ex0&zw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Witam Panowie. Mam taki oto problem : zapinalismy heder i wszytsko elegancko dzodziło przejechałem 50 metrów pod garaż i nie mogłem opuścić już hedra :( Jaka może być przyczyna ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas616    9

między siłownikami jest taka rurka teleskopowa i moze tam cos sie przyklinowało. mozesz lekko opuscic lub podnieść ? czy kompletnie nic się nie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

witam jak wykonać taki odrzutnik plew przy chłodnicy ? wiele 512 stek ma takie coś jak sie włacza młucarnie to i ten pas zaczyna sie krecić i plewy nie przyklejają sie do sita chłodnicy . można to kupić ? a jak nie to jak to wykonać ?

macie jakieś patęty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

do nakrętki (x2) spawasz kawałki blachy wiercisz w nich dziury i jak masz np jakiś stary pas od dmuchawy albo czegoś to ucinasz na kawałki przykręcasz do tych kawałków blach ,i wkręcasz na ośke. Miałem to nawet u siebie w 514 ale tylko tłukło i brzydko wyglądało ,teraz leży na strychu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

no ja myślałem nad prentem jakimś 20 cm na jednym końcu przyspawać dwa płaskowniki z dziurami i do każdego z nich przykrecić po kawałku paska albo gumy z płutnem tylko nie mam pomysłu ja to do tej ośki stabilnie zamątować przyspawać preta z pasem raczej nie powinien być przykrecony tylko gwint musi być w przeciwną strone co sie kreci ośka żeby sie nie odkręcało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

u mnie sie nie odkręcało. Ośka kręci sie chyba tak że bedzie dokręcać ,zgodnie wskazówkami zegara,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawk88    0

Witam

Moze ktos pomoze? mam 512 i poszukuje reduktor obrotów bebna do niej. nigdzie nie moge tego znalesc moze ktos z forumowiczów ma na zbyciu ten reduktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Witam

 

Mam problem z cieknącym olejem z silnika od strony napędu młocarni. Dobrałem się już do koła zamachowego, odkręciłem (ledwo) wszytskie śruby mocujące koło zamachowe, ale może ktoś wie jak zdjąć koło zamachowe. Siedzi sztywno na wale, a nie widać gdzie można by zamocować jakiś ściagacz. Proszę o podpowiedź na ten temat - użyć brutalnej siły czy jest jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Sprawa rozwiązana. Należy użyć młotka, a potem dwóch łapek. Wcześniej dobrze jest podwiesić koło, bo trochę waży, a po odkręceniu śrub wisi już tylko na jednym kołku i jest przyklejone siłą starości do wału korbowego.

Edytowano przez Geo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osmy888    1

Sprawa rozwiązana. Należy użyć młotka, a potem dwóch łapek. Wcześniej dobrze jest podwiesić koło, bo trochę waży, a po odkręceniu śrub wisi już tylko na jednym kołku i jest przyklejone siłą starości do wału korbowego.

Jak już miałeś na wierzchu to trzeba było wymienić dla sprzęgło i gwiazdę napędu silnika :)


a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj