osmy888

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PrzemoO    29

Mój przeszedł niemal bez awaryjnie,oberwane mocowanie napędu kosy oraz zgubiona stalka.Raz mi się zapchał że musiałem cały przód z ciągnąć (1,5 godz roboty).Musiałem też wymienić łożyska na sprzęgle i pas napędu sprzęgła na szczęście popadało i był czas na na prawe.Objechał ok 80-90 ha większość na usługach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Kurcze zapomniałem napisac jak to u nas było, a więc tak. Głównie problemy z hydrauliką, węże, rurki, siłowniki motowideł, jeszcze remont przyśpieszacza przed żniwami, żyletek, bagnetów, nitów nie liczę. Teraz przed sezonem trzeba przerobic napęd kosy, bo wymiana elementów na nowe nie poskutkowała i zrobic sprzęgiełko ślimaka w hederze.

 

Panowie mam takie pytanie czy ktoś kupował do swojej 512 farbe oryginalną? Nie ukrywam, że by się przydała, a nie wiem czy te z allegro są takie same jak oryginał..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Matey napisałem Ci na FF od 514 jest grubszy nie włożysz go w igiełki i tego wichajstra co macha kosą też nie włożysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Zgadza się,514 ma większą średnicę.

Przerabiasz napęd czy zostajesz przy starym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Chcieliśmy przerobic, ale targaniec wsadzaliśmy nowy dwa lata temu, także się nie napracował. Myślałem, że są takie same, no ale jak nie to koszty idą mocno w górę ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Matey zadzwoń tu 602643423 gość ma targańce takie jak do 514 tylko średnicą dopasowane do wałka z 512 , na ta żniwa będę zakładał taki do swojej 512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Tak? To dobrze że idzie to zrobic, bo tak to koszty poszłyby o połowę w górę. Dzięki za pomoc panowie, jak będziemy przerabiac to będę pytał ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Planuje na wiosne zakup E 512 ale nigdzie nie moge znaleś wymiarów tego kombajnu, nie jestem pewien czy zmieści mi się pod wiatę. Jeżeli mógłby mi ktoś podać wysokość całkowitą razem z kabiną, wysokość do zbiornika zboża, długość bez hedra i szerokość w miejscu przednich kół to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Z kabiną ma 3,92m, bez kabiny 3,35m, dlugi jest na 8,15m, szeroki na 4,69, z tym że to nie jest rozstaw przedniej osi tylko szerokosc ogólna kombajnu.

 

Dla porównania masz naszą wiatę, dodam że tylko cofajac z hederem trzeba uważac, ale tragedii nie ma:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/186035-wiata/

 

dane brane z :

http://www.konedata.net/fortschrittE512.htm


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

W tą szerokość ogólną 4,69 metra nie chce mi się za bardzo wierzyć, patrząc na e-512 z hedrem 4,2 wyraźnie widać że heder wystaje poza obrys kombajnu więc analogicznie sam kombajn musi mieć mniej. Mierzyłem wiate i ma 3,10 szerokości więc mam cichą nadzieje że się zmmieści chociaż na szerokość bo i tak musze podwyższać bo ma tyko 3,3 wysokości, narazie trzymam tam przyczepe samozbierającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

fakt, 4.69 nie może miec, głupote przepisałem i nie pomyślałem :blink: Tabelkę nizej jest podana szerokosc bez hederu i wynosi 2.9m, wiec jesli konedata.net nie klamie to powinien sie pod twoja wiate zmiescic jesli chodzi o szerokosc :D

 

myslales o jakims podkopie?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Potkop nie przejdzie, beton wylany. Pozatym wiesz jak to jest z podkopem, dobrze popada i będzie stał po koła w wodzie. Porobie sztalunki i jakoś dorobie kilkadziesiąt cm w góre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Tak jak pisałem wcześniej trza kupić kombajn, wybór padł na E-512 ewentualnie E-514. Jest jeden na allegro http://moto.allegro.pl/kombajn-fortschritt-e-512-nowa-sieczkarnia-okazja-i1586432268.html co o nim myślicie. Jak dla mnie strasznie odpicowany. A może wiecie coś o Forschrittcie na sprzedaż z dolnośląskiego, jeżeli tak to proszę o info na beja@interia.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

szkoda ze byl malowany, musisz go pojechac obejrzec, bo nikt ci z nas nie wywrozy czy to dobry kombajn czy niedobry :)

 

w dolnoslaskim tych kombajnow jest pelno, szukales w autogiełdzie dolnośląskiej?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Jest ich troche, co niektórych ponosi z cenami, dla mnie jest ważne aby miał sieczkarnie, 18 tys to max co moge dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Wlasnie ostatnio zauwazylem ze ceny 512 poszly do góry. A nie myslales zeby kupic sieczkarnie osobno? Dwa dni montażu i masz sieczkarnie na kombajnie

 

zreszta, za 18 tys to powinienes znalezc dobry kombajn z sieczkarnią


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nioe jest picowany. Był malowany kilka lat temu widać po tym bo farba miejscami już odpadła. :) Jeżeli był by malowany na sprzedaż to by gosć z pędzelkiem latał i poprawiał B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Nowa sieczkarnie kosztuje ok 5 tys więc za 13 tys cudów raczej nie kupie a tak za 18 z sieczkarnią może uda się kupić coś przyzwiotego dlatego szukam takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekD    0
Napisano (edytowany)

Witam piszesz o tym kkombajnie http://moto.allegro....1586432268.html to jest sprzęt handlarza więc wiesz czego możesz sie spodziewać . u mnie w żniwa kosiła ta 512 http://www.autogielda.pl/maszyny_rolnicze_kombajny_zbozowe_fortschritt,kombajn_zbozowy_fortschritt_e-512,GI1JJ3N.html kombajn naprawde wart polecenia . Właściciel robił mu kapitalke, w sezonie bardzo ładnie procował

Edytowano przez GrzesiekD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Dziękuje GrzesiekD, na autogiełde też parzyłem ale ten kombajn jest już wystawiany od jakiegoś czasu i pewnie nie jeden był już go oglądać. A jak właściciel, idzie z człowiekiem ponegocjować cene, nie katował go przy robocie? A może zauważyłeś coś na co warto zwrócić uwagę przy oględzinach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj