osmy888

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;)

Polecane posty

Matey    895

Zaraz jadę oglądać Fortschritta E512. Mam nadzieję, że dobijemy targu :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Mam prośbę do posiadaczy kombajnu forschritt e512. Chodzi mi o zrobienie zdjęcia gałeczek, co gdzie się włącza w kabinie. Mogę na Was liczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Opłaca się kupić e512 86r. (18 tys.) z sieczkarnią, tylko, że ciężko pali ? Jakie moga być tego przyczyny?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

sam wiesz ze przyczyn może być wiele, słaba kompresja, może być coś z układem paliwowym, pompa albo coś innego,jak mocno dymi to bym nie brał bo może cie to kosztować remont a lepiej kupić taki do koszenia a nie do remontu, jak wszystko jest ok i nie ma nastukane więcej niż 3 tys. mtg to sie opłaca, ja tez sie zastanawiam nad kupnem forszaja tylko że ja mam takiego na oku z 1988 roku z sieczkarnią kilkuletnią o przebiegu 1800 mtg za 22 tysiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Jeszcze tego kombajnu nie widziałem, dopiero może w środe pojadę obejrzeć. Kurcze taki jestem zły, była super okazja 86r, sieczkarnia wszystko po remoncie razem z silnikiem nowe opony itp za 18 tys. Mówiłem ojcu szybciej szybciej, bo sie koleś rozmyśli i sie rozmyślił :/ Ale ten co pisałem, jest chyba najlepszy, bo reszta kombajnów które są to albo za 24 tys. (ciekawe kto to kupi), albo za 14 tys. ale bez sieczkarni, a u mnie sieczkarnia poprostu musi być. W sumie 22 tys. ja bym dał za taką maszynę, pod warunkiem, że reszta jest ok.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Matey broń Boże nie odradzam ci Fortschritta, ale z twoim budżetem rozglądnąłbym się w rodzimej produkcji. Za 20k pln można kupić przyzwoitego Supra, od pierwszego właściciela z kabiną i szarpaczem.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

To żeś teraz powiedział :) A czemu nie Fortschritt ? I za 20k pln nie kupisz "przyzwoitego supra, od pierwszego własciciela z kabiną i szarpaczem"

 

edit

Mam pytanie, czy ktoś z was wie jaka może być przyczyna, że to kółko przy napinaczu co chodzi tylko przy wysypie zboża jest na maxa odchylone, a jednak ''łapie'' pasek i żmijka w zbiorniku chodzi ? Mam nadzieję, że ktoś mnie zrozumiał ;p


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jedno powiem, mialem E 512 9 lat przywiezionego z Czech i nieradze wlaśnie kupować z Czech, bo to zarzniete na maxa trupy, w moim co roku sypało sie masa części. A co do tego wysypu mieliśmy to samo, na początku z każdym razem po wysypaniu ściagaliśmy pasek, ale potem w między ośką żmijki a mocowaniem jej wbiliśmy plastikową tulejke, która powodowala, że gdy wysyp był wyłączony miał małą siłę i blokowało go, a gdy byl załączony normalnie chodził. To mnie zdziwiło, że w tym miejscu nie było żadnego łożyska tylko luz na 0,5 cm :) no i własnie szło tą tulejke tam wbić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Dla mnie to i taki z Czech wystarczy, ja nim dużo rocznie kosił nie będę, może z roku na rok coraz więcej jak dobierzemy ziemi z ojcem ;p. Ale dzięki za odpowiedź jd1052

 

pozdrawiam.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam panowie ja od tygodnia też jestem posiadaczem 512. Jak na razie przywiozłem sobie heder a w środę ma mi facet przywieść kombajn. Jest on z 87 i nawet nieźle wygląda , heder będę musiał troche poprawić a reszta to wyjdzie w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

A z Czech masz tego Forszaja???, bo ja mialem z Czech i 9 lat męczylem się z tym kombajnem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

A ile sosek twój ma na zegarze bo mój mimo młodego wieku ma już 4000 mtg i co najgorsze ciężko pali zrobię mu pompę i wtryski ciekawy jestem czy pomorze. no i po odpaleniu jest delikatna chmurka niebieskiego dymu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Ile ma mtg to nie wiem bo zakładałem mu nowy zegar ale jak znajdę stary to ci napisze, ja zrobiłem mu remont silnika to i tak rano jest chmurka niebieskiego dymu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Mój nowy kombajn już na podwórku :D Zdjęcia są już w galerii. Tylko nie wiem co z tym napinaczem, chyba trzeba będzie ściągać pasek, bo innego wyjścia nie widzę, a mechanik mi mówił, że gdy zboże będzie w zbiorniku to przestanie chodzić. Słyszałem jeszcze, że paski muszą się trochę wytrzeć. Sam już nie wiem co z tym zrobić. Poza tym wszystko jest okej, no może poza brakiem sieczkarni :D.

 

@sosek~

 

Czy mógłbyś mi powiedzieć ile pali twój Fortschritt na hektar/godzinę ? gdyby ktoś inny wiedział prosiłbym o odpowiedź.

 

Pozdrawiam :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Tak naprawdę nie mierzyłem ale na pewno będziesz zadowolony z jego niskiego spalania ponieważ ma on silnik 4-gary wolnoobrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osmy888    1

a mój Fortschritt pali bez sieczkarni spali do 10L z sieczkarnią ok 12-13 :D Bak wystarcza na dwa dni :D


a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Jak ściągnąć te dwa małe łożyska na dole i na górze ? Czy potrzebny jest mały ściągacz ? Proszę o szybką odpowiedź

 

 

P7040040.JPG


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08
Witam mam takie pytanie. Czy były kiedyś produkowane Forszaje E512 z powiększonym zbiornikiem ziarna, hydrauliczną rurą itp. Bo mam okazje kupić takiego, niby rocznik 95, ale to jakaś pomyłka pewnie to będzie 90 rok. Ceni sobie 20 tys. Ktoś miał już z czymś takim do czynienia ?

hydrauliczną rurę maja 512 produkowane na skandynawie. sam kupiłem w zeszłym roku sprowadzony ze szwecji stan idealny mało pali i bezawaryjny z roku 84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

@sosek~

 

Wyczytałem gdzieś, że części kupujesz TUTAJ Mam pytanie, orientujesz się może, czy tam da radę kupić katalog do E 512 ? I gdybyś wiedział odpowiedz proszę na mój poprzedni post w tym temacie (jeżeli jeszcze ktoś wie, proszę o pomoc) z góry dzięki

 

Czy ktoś jeszcze wie gdzie indziej mogę kupić ten katalog ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

Katalog jest dostępny do kupna w tym sklepie przynajmniej był dostępny. A co do tych łożysk to tak wogule od czego one są? Myślę że ze ściągaczem by poszło łatwo ale spróbuj jakoś małym młoteczkiem raz z jednej raz z drugiej strony może ciężko nie siedzi ale jak jest zastane to tylko ściągacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj