mszk8

Monitoring gospodarstwa

Polecane posty

mszk8    123

Czy ktoś z użytkowników AF ma w swoim gospodarstwie zainstalowany monitoring. Czy się sprawdza? Warto się bawić w kupywanie kamerek internetowych ciągnięcie całej linii gdy kamerka jest ok 100m od kompa??


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Warto warto, ja nie mam, ale jak masz coś wartościowego na gospo to kupujesz zakładasz linię i jak coś masz dowody.

Zakładając kamereki musisz pomyśleć, żeby potencjalny złodziej ich nie zamazał sprayem. Ponadto jeszcze alarm, i już w 80% jesteś ubezpieczony ;)

Aha i kamerki internetowe są takie sobie, więc lepiej zainwetsować w lepszy sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nam do gospodarstwa jeden gośc oferował 4 porządne kamery z telewizorkiem działające chyba na podczerwień za ok 5 tys z możliwością podglądu gospodarstwa przez internet. Zobaczymy jak to wyjdzie. Nie wiem dokładnie ale te kamery są chyba bezprzewodowe.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

U nas by to było potrzebne , bo niemieszkamy tam gdzie stoi sprzęt , i chyba założymy , tylko trzeba znaleść fachowca co się na tym zna


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Widziałem takie kamerki w owczarni, były one założone w porodówkach. Właściciel mówił, że to bardzo dobra sprawa bo nie musi cały czas biegać do owiec tylko w telewizorze monitoruje poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

bo my przeciez nie lubimy i nie tolerujemy ludzi nie umiejacych czytac...

dzieki chlopaki za wskazówke, a owej firmie mowimy Adios amigos...


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3
Nam do gospodarstwa jeden gośc oferował 4 porządne kamery z telewizorkiem działające chyba na podczerwień za ok 5 tys z możliwością podglądu gospodarstwa przez internet. Zobaczymy jak to wyjdzie. Nie wiem dokładnie ale te kamery są chyba bezprzewodowe.

Jak na podczerwień to bezprzewodowe


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Akurat-tu chodzi o oświetlenie podczerwienią aby kamerka w nocy widziała-a nie o transmisję obrazu za pomocą podczerwieni !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no mozna powiedziec ze sztaby bo wystarczy zeby szlifierka katowa zginela i caly monitoring mozna za to wyposazyc :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

prawdopodobnie szlifierka renomowanej firmy i tani zestaw monitoringu beda w podobnej samej cenie :lol:

mojemu ojcu juz raz traktor wyprowadzili (na szczescie zostal odnaleziony) i wolalbym tego nie doswiadczyc ponownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mesershmit    0

To pomysłowych ludzi macie w okolicy żeby ciągnik komuś wyprowadzić , i co znalazł się gdzieś w lesie czy u kogoś na podwurku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
A co wy ludzie w chlewach sztaby złota trzymacie żeby kamery na podczerwień zakładać , śmieszny temat

W takich budynkach zakłada się kamery żeby móc sobie obserwować co tam podopieczni robią.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co do kosztów-dwie kamerki+monitorek+kabel kosztowało mnie dwa lata temu 350 zł-szlifierka Boscha pół roku temu 684 zl :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
To pomysłowych ludzi macie w okolicy żeby ciągnik komuś wyprowadzić , i co znalazł się gdzieś w lesie czy u kogoś na podwurku?

tak jak mowisz znalazl sie w lasku, za daleko nie ujechali - cale szczescie ze nie byli zbyt rozgarnieci, ale nie wazne nie robmy OT

zeby jednak napisac cos w temacie, to przedstaw przykladowy koszt takiej instalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm

2 kamerki w miare widzace w nocy( diody iR .min 32) to koszt ok -480zl.np przykladowa kamera.karta dvr do odbioru sygnalu ok 120zl juz mozna kupic.np: oto ona,lub rejestrator -ok 650zl.np: na przyklad taki jak mniej kasy jest to wykozystac mozna do tego komputer z karta dvr by zapisywal sekwencje w postaci zdjec robionych co kilka sekund lub video,ale to duzo wiecej miejsca zajmuje na dysku.oczywiscie potrzebny duzy dysk .KABEL JUZ TANI.w zaleznosci od dlugosci,Przewód 3 RCA - SHVS (mini Din 4)/Jack 3,5mm(stereo)

Długość 15 metrów -kosztuje z 35zl.kamery oczywiscie na kabel.bezprzewodowe w podobnej cenie to zlom.kamera powinna miec zasieg widzenia w nocy ok 100m dlatego okolo 52 diod iR powinna miec.by moc rozpoznac twarz zlodzieja.bo te tanie bezprzewodowki nadaja sie tylko do nagrywania pomieszczen w dzien przy malym zasiegu. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jesli montować kamery to lepiej na przewodzie bo sygnał wysyłany bezprzewodowo ma to do siebie że ktos nie powołany może go odbierac jaki i zakłucać. I w tedy majac monitoring ktos nam wyprowadza sprzęt przed samą kamerą a my i tak go nie widzimy.

Ja jestem za rejestratorami ponieważ maja mały pobór pradu, sa łatwe w obsłudze, i systemy nie zawieszajace się, no i tąńsze niz kupno komputera, bo wykozystywanie komputera domowego używanego do kozystania z AF nie sprawdza sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

To ja mam inną propozycje , jak wyjde , z tego mojego głupiego gimnazjum , to odkręce 5 kamer , odetne 150 m kabla , który wisi na zwenątrz , i porzycze z sekretarjatu rejestrator , i wyjdzie taniej :lol::D . A tak na poważnie , to komplet , czyli : rejestrator , trzy kamery , kabel , z 300m (bo trzy wiązki poszto metrów) i montarz z trzyletnią gwarancją oferowali nam za 1500zł , znajomy się tym trudni , i oferował to mojemy sąsiadowi , bo raz był taki okres , co mu 100 kg aluminium wynieśli itp . , i już był skłonny kupić ten zestaw , ale w końcu nie doszło do tranzakcji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

taki monitoring to dobra sprawa tylko w nocy nie bedziesz siedzial i patszył się w monitor czy nic nie kradną a nawet jak coś ci ukradną to co masz dowód i co ci z tego jak żeczy już nie masz a kolesia nie znasz a był w kominiarce,chyba że był by już porządny pies pilnujący podwórka.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze jest dobry pies,gazem albo palkom go potraktuje i po psie ;/

Najlepszym rozwiazaniem jest zalozenie kamer i przesylanie obrazu przez internet. To dla osob ktore nie mieszkaja w miejscu gdzie znajduje sie gospodarstwo. U mojego dziadka zakladal jeden kolo kamery w zakladzie ok 10kamer z monitorami,serwarami i dostepem przez neta to wyszlo w granicach 20tys zl.. Tylko jest taka sprawa ze internet musi byc szybki i oczywiscie pieniadze ida na marne za tego neta,ale mysle ze to mala sprawa jesli ma sie sprzet,zboze za ponad 2mln zl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj