Zaloguj się, aby obserwować  
c355

Odrolnienie ziemi.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
c355    0

Tak jak w temacie czy ktoś coś o tym wie lub może sam załatwiał takie sprawy, aby można bylo tam wybudować dom i inne budynki. Co po kolei zrobić, gdzie sie udać i ile to kosztuje - odrolnienie ziemi. Proszę o pomoc, jeżeli taki temat już był to przepraszam ale szukałem i się nie spotkaliśmy. ;) :angry:


Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Chyvba rolnicy nie muszą odralńać ziemi (działka nie musi być budowlaną żeby rolnik mógł stawiać budynki).


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

również tak słyszałem jak napisał kolega wyżej. Rolnik moze sie stawiać na swojej działce i nie musi ona być budowlana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel1986    0

Witam,

Studiowałem gospodarke przestrzenna i jestem w temacie na bieżąco, Sprawa nie jest taka prosta jak się wydaje, Napewno za mało danych podałeś aby cokolwiek można Ci doradzić. Po pierwsze czy jest u Ciebie Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego??? Czy zgodę na budowę wydaje się poprzez decyzje o warunkach zabudowy???? Klasa ziemi też jest ważna. Jeżeli ten drugi sposób to rolnik nie będezie miał problemu aby rozbudować Swoje gospodarstwo, coś dobudować, postawić nowy budynek, Pierwsza wersja z MPZP wymaga sprawdzenia w owym dokumencie pod jakie cele Twoja działka jest przeznaczona. Budowlane? Budowa zagrodowa? Mam nadzieje że trochę pomogłem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c355    0
Witam,

Studiowałem gospodarke przestrzenna i jestem w temacie na bieżąco, Sprawa nie jest taka prosta jak się wydaje, Napewno za mało danych podałeś aby cokolwiek można Ci doradzić. Po pierwsze czy jest u Ciebie Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego??? Czy zgodę na budowę wydaje się poprzez decyzje o warunkach zabudowy???? Klasa ziemi też jest ważna. Jeżeli ten drugi sposób to rolnik nie będezie miał problemu aby rozbudować Swoje gospodarstwo, coś dobudować, postawić nowy budynek, Pierwsza wersja z MPZP wymaga sprawdzenia w owym dokumencie pod jakie cele Twoja działka jest przeznaczona. Budowlane? Budowa zagrodowa? Mam nadzieje że trochę pomogłem. Pozdrawiam

 

MPZP jest, klasa ziemi to tak IV-V kl. , a chcialbym budowac na ok 1500 m2.


Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
charles    0

Co jest napisane w miejscowym planie zagospodrowania przestrzennego dla terenów na których znajduje się Twoja działka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c355    0

Znaczy to jest tak nie ma swojej dzialki na ktorej chcialbym budowac ale mam na oku 2 jedna w miejscowosci z planem zagospodarowania przestrzennego a druga bez(łąka kolo drogi okolo 1500m2 V klasa pomiedzy domami)

 

A pisze takie cos (fragment)

DZIAŁ II

USTALENIA PLANU

Rozdział 1

Przeznaczenie terenów, parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w tym linie zabudowy, gabaryty obiektów i wskaźniki intensywności zabudowy.

 

§ 4. 1 Tereny oznaczone symbolami 1.1MN,RM, 1.2MN,RM, 1.3MN,RM, 1.4MN,RM, 1.5MN,RM, 1.6MN,RM przeznacza się pod zabudowę jednorodzinną oraz zabudowę zagrodową w gospodarstwach rolnych, hodowlanych i ogrodniczych, z dopuszczeniem usług i rzemiosła nieuciążliwego.

2. Na terenach określonych w ust. 1 ustala się następujące warunki zagospodarowania:

1) liczba kondygnacji – do dwóch nadziemnych, w tym druga kondygnacja jako poddasze użytkowe;

2) maksymalny poziom posadowienia posadzki parteru - 0,60 m w stosunku do projektowanego poziomu terenu wzdłuż elewacji od strony ulicy;

3) dachy budynków mieszkalnych symetryczne (dwu lub wielospadowe, naczółkowe), o nachyleniu połaci dachowych 30O do 45O, z doświetleniem poddasza użytkowego;

4) wysokość kalenic budynków projektowanych do 9,5 m;

5) formy architektoniczne i kolorystyka budynków powinny tworzyć kompozycyjną całość i harmonizować z zabudową sąsiadującą; kolorystyka budynków w odcieniach jasnych, stonowanych, pastelowych – zakaz stosowania kolorów świetlistych, jaskrawych, mocno intensywnych; w odniesieniu do pokryć dachowych należy stosować różne odcienie czerwieni, brązów i szarości;

6) dopuszcza się funkcję agroturystyczną oraz usługi dla ludności, handel orazurządzenia infrastruktury technicznej;

7) w istniejących siedliskach rolniczych dopuszca się przebudowę, rozbudowę, odbudowę i remonty istniejących obiektów, uzupełnianie nowymi obiektami mieszkalnymi lub gospodarczymi oraz wprowadzanie funkcji gospodarczej lub rzemieślniczej;

8) dopuszcza się zabudowę mieszkaniową bliźniaczą;

9) szerokość frontu nowo wydzielonych działek budowlanych ustala się na minimum 18 m, minimalna powierzchnia działki – 800 m2;

10) dopuszcza się sytuowanie budynków gospodarczych na granicy działki wyłącznie na działkach o szerokości frontu mniejszej niż 20 m;

 

 

 

Rozdział 13

Przeznaczenie gruntów rolnych na cele nierolnicze

§ 38. Przeznacza się na cele nierolnicze ogółem 23, 9067 ha gruntów rolnych klas IV, w tym : klasy RIVa – 14,6037 ha, klasy RIVb – 7,6689, klasy PsIV – 1,6341 ha, położonych w obrębie geodezyjnym ?????????? i ?????????????? na podstawie zgody wyrażonej przez Marszałka Województwa Podlaskiego Decyzją Nr GRM.III.7230-75/07/08 z dnia 14 stycznia 2008 roku oraz pozostałych gruntów rolnych sklasyfikowanych jako : RV, RVI, PsV i N.


Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c355    0

Mam do Was jeszcze ostatnie (chyba) pytanie- Przeczytalem fragment ze jak nie ma planu zagospodarowania i ma sie np tylko 1ha to nire mozna budowac poki nie bedzie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ale jest cos tam ze jak sie ma tyle ziemi ile wynosi srednia w regionie czy tam w kraju na jedno gospodarstwo to jak to jest moglbym np kupic 2000m2 laki przy drodze gdzie nie ma tego planu i jakos starac sie o to by moc budowac a jak to jest np jak nic nie mam i kupuje 2000m2 łąki tam gdzie jest ten miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego to moglbym jakos starac sie o pozwolenie na budowe przypomne ze nie mam ani 1HA.Prosze o pomoc!!!I z góry dziękuję!!!


Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
charles    0

Jesli nie ma planu miejscowego to wystepujesz o warunki zabudowy. Składasz wniosek do gminy, nie musisz być rolnikiem. Rolnik, ma o tyle łatwiej, że może lokalizować siedlisko gdzie mu pasuje. Ty musisz zgodnie z ustawą o planowaniu, która mówi że jednym z warunków jest to, aby sąsiednie działki były zabudowane, potrzebne jest to do ustalenia linii zabudowy i parametrów nowego budynku. Jakbyś miał jakies pytania to pisz na gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Nie jestem w temacie, a czy moge podzielić działkę i zrobić np odrolnienie jeśli podziele np na 2 działki to czy mogę odrolnić tą 1? i czy to jest jakoś zależne od powierzchni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj