pawel321654

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ja mam MTZ Belarus 1025 (6latka) i przy forszaju 4 skibowym pali od10 do 14 litrow a na godzine oram 1,5 ha a przy rabe wergu 3 skibowym obrotowym (wazy 1100 i dlatego nie jezdze z 4 skbowym) i wtedy pali ok.10 litrow na h a na godzine oram nim 1,5 ha do 1,7ha a przy bronachh 8 podwujnych 30 litrow starcza na 15 /16 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To masz rewelacyjne wyniki, do1,7 ha/h pługiem 3 skibowym i ciągnikiem 100 km.

To ja coś nie tak robię bo oram case 150 km i pługiem 5 skib Vario, z szybkością przeważnie ponad 9km, i którego roztawiam na 2,7 m i wychodzi mi 1,5 ha/h.

 

Proszę napisz jak taki wynik ci wychodzi, bo jestem w szoku z twoją wydajnością. Bo wychodzi że musisz orać z szybkością 18km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Wczoraj orałem u3512 2.88ha to spalił 28.5 litra. Na 1mtg wyszło 4.1 litra. 1H -1550obr silnika. To dużo czy mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Ja 15 lat już nie orałem mf 255 ale powiem ci że spalił bardzo mało bo mój nh 106 km w 4 wywrotce 4*40 potrafi zciagnąc 25 litrów na godzinę przy prędkości 8,6km i ciężko nieraz jest zaorac 1 ha na godz .Dziwi mnie orka kolegi KACPRA który orze 1,5 ha w godz (JAK TY TO ROBISZ bo wychodzi na to że ja orac nie umie).

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

MF6180 120KM przy śerdno ciężkiej orce 4x48 18-20L przy ciężkiej 20-22L, orka przy obrotach 1500-1700 (żółw 4 C-D ) Przy agregacie tależowym 3m i prędkości 10km/h spala nie więcej niż 16L, ale obroty nie przekraczam 1500 (zając 2 A-B ) Według mnie to normalne spalanie i nie ma co liczyć że jakiś duży ciągnik spali mniej. Do takich ciągników dobiera się maszyny przy których obciążenie jest niemal maksymalne (bo bez sesu jest praca ciągnikiem z niewykorzystniem jego potencjału) a wtedy niestety trzeba dobrze karmić :))

Edytowano przez slajders25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nowoczesne ciągniki zgodzę się, ale starego deutz-a czy internationala 6cyl 90-100km przypinasz np do wycinaka i pali w nim gramy, przypniesz coś nowego i szok, spalanie 2x wyższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTEK-21    0

Witajcie panowie i panie jeśli tu jakieś są. Chciałem was zapytać o RENAULT CERES 75 KM (1997 r.) z silnikiem john deere, mogli byście mi powiedzieć gulnie coś o tym ciągniku, jak jest z awaryjnością, ze spalaniem no i komfortem pracy no i czy nie lepiej szukać z silnikiem fenda bo wiem że też takie były ale chyba tylko do 95r. Czekam na informację. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aro96    33

URSUS C-360-3P "PERKINS"jest bardzo oszczędnym ciągnikiem.Pali malo wiecej od 330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie jestem do końca przekonany czy turbodisle. Zazwyczaj stare wolnossące silnika z turbiną włożoną na siłę, praktycznie zerowa ilość osprzętu silnika korygująca dawkę paliwa do aktualnych warunków pracy.

Oszczędne były raczej wolnossące starsze diesle z niewysilonymi silnikami tzn. dość małą mocą w stosunku do pojemności silnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dużo w zużyciu paliwa daje też to czy silnik ma pompę rotacyjną czy rzędową , sekcyjną

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Dużo w zużyciu paliwa daje też to czy silnik ma pompę rotacyjną czy rzędową , sekcyjną

Większych pierdół nie słyszałem. Gdzie uczą takich teorii? Na świetlicy w kole gospodyń wiejskich?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Po co tak ostro? Zgadzam się z tobą ale jak już wyskoczyłeś to może napisz czemu lub podaj przykład.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Co do ilości wypalanego paliwa przez ciągniki to temat rzeka i tu nie ma mądrych.

napiszę tylko tak.

 

Miałem 1224 z pługiem B200 na 5x45 spalał średnio jakieś 16l/ha

Mam case MX 150 i pług KV 5x55 vario zabiera 2,7m, jak mierzyłem pod rzepak z obrotami do 1800 to spalił 14,5l/ha, a pod pszenicę z obrotami lekko ponad 2 tyś to spalił 14l/ha. Dla mnie też trochę dziwne.

 

Kuzyn ma 2 lata JD 7730 pług VN 5x45 mówi że pali mu jakieś 25 l/ha.

 

Teściu orał 1634 pług Lemken Euro opal 5x45 twierdził że pali jakieś 20 l/ha, obroty do 1700-1800 teraz kupił JD 8100 i spalił mu 18l/ha. A pług ustawił 5x50, z obrotami nie wiem jakimi.

Sąsiad w tam,tym roku fortschritem 300 spalał z 20 a w tym roku z obrotami do 1800 i z 16 spalił.

Ziemie mamy podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No widzisz. Mi mtz przy odśnieżaniu z pługiem na drodze co jest ciężką robotą pali około 5,5-6 litra na godzinę a jak gonię po sól po asfalcie z pługiem podniesionym to 7-7,5.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Najoszczedniejszy ciapek, to esiok, te silniki esioki byly stosowane do napedzania mlocarni podczas mlocki

Edytowano przez banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Po co tak ostro? Zgadzam się z tobą ale jak już wyskoczyłeś to może napisz czemu lub podaj przykład.

Ale co Ci mam napisać? Że spalanie jednostkowe jest uzależnione od konstrukcji silnika i tego co konstruktor chciał osiągnąć budując taki a nie inny właśnie. Mam Jaśka z pompą rotacyjną, pali jak smok, kolega ma z rzędową, pali jak smok, inny ma common rail, pali jak smok. O taki przykład Ci chodziło?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mi nie musisz nic tłumaczyć ja to wiem. Ale koledze z którym się nie zgadzasz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

I tu banan się z tobą nie zgodzę.

Orkanowaliśmy liście buraczane przed kombajnem ciapkiem, to ledwo nadanżał trochę palił, wiec zapieliśmy MF 255 i on spokojnie dawał rady i odpoczywałł, a na końcu wyszło że sporo mniej spalił.

Nie pamiętam ile paliwa wyszło, tylko szwagier powiedział że ciapek krwawicą szedł po polu i dlatego aż tyle spalił. Aż wydmuchał uszczelkę pod głowicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mikad gucio prawda, weź dwa identyczne silniki np mwm z fendta na rzędowej i mwm z renault na rotacyjnej, na rotacyjnej trzeba zdrowo zdusić silnik żeby czarny dym się pokazał, przy rzędowej to nie problem - a czarny dym to niedopalona mieszanka... Rotacyjna jest bardziej precyzyjna zaprzeczysz ? Ma stałą dawkę paliwa do obrotów. Może znasz się na maszynach do szycia bo na silnikach to widzę że nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No nie jest tak do końca. To co mówisz może się tyczyć tylko starych silników . W współczesnych argument tupu kopci, zdusić czy podobne nie mają miejsca. Kwestia zduszenia to już w ogóle z palca wyssana.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj