ferguson235

co lepsze po zniwach ?

Polecane posty

ferguson235    0

chodzi mi o to czy przed obornikim orac czy tylko z kultywatorowac sciernisko ? a pozniej i tak orka bedzie na oborniku i na zime. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Ja wale obornik na sciernisko a potem oram....jak zaoram predzej to na slabszych ziemiach czasem sie plug zapycha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ja na pole na którym mam wozić obornik na jesień najpierw kultywatorem i zaś obornik :D a gdzie mam wozić wiosną najczęściej podoruje i obornik wiosną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

chlopaki nie chce mis ei zakladac nowego tematu to sie tu zapytam czy oplaca sie zasiac gorczyce jako poplon i zarazem nawóz bo nie ma obornika tyle i chyba lepiej by bylo to worac na zime co jak myslicie ?????????


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

pewnie że dobrze zrobisz zawsze to jakiś nawoz organiczny i przerywnik jeśli masz tylko zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

aha oki ;) dziekuje za pomoc :D


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1
chlopaki nie chce mis ei zakladac nowego tematu to sie tu zapytam czy oplaca sie zasiac gorczyce jako poplon i zarazem nawóz bo nie ma obornika tyle i chyba lepiej by bylo to worac na zime co jak myslicie ?????????

tez chcialem zalozyc dzis podobny temat, ja coroku sieje gorczyce i zawsze tam gdzie ja zasieje jest duza roznica w plonach. Moj wujek rok temu po jeczmieniu ozimym zasial to wymlucil 2 zbiorniki i mielismy troche na poplon w tym roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
chodzi mi o to czy przed obornikim orac czy tylko z kultywatorowac sciernisko ? a pozniej i tak orka bedzie na oborniku i na zime. ;)

 

 

w mojej okolicy też rozrzucają obornik na ciernisko i potem przyorują. Ja jednak jak daje obornik pod rzepak to po gruberze.

 

@ ferguson235 kultywator żeby zatrzymać parowanie wody i na to obornik później dopiero orka

 

@coolman111 równierz na zagruberowane pole kłade obornik później lepiej się orke robi


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja akurat dzis i jutro woze obornik i pozniej orka na razówe i w nastepny weekend siejemy rzepak


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

My nauczeni przeszłością, najpierw podorujemy pole, bronujemy i dopiero wtedy idzie obornik, w latach poprzednich rzucaliśmy obornik na ściernisko (obornik zawsze wożony we wrześniu), wtedy z pola robiła się skała i nie szło tego podorać, także u mnie nauka nie idzie w las... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

My robimy tak samo najpierw scierniskowych później obornik lub mączka mięsno- kostna i dopiero wtedy orka a jeśli chodzi pod rzeapk to po sciernisku od razu orka i siew agregatem


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

my pod ozime zboze pierw robimy agregatem scierniskowym(zeby lepiej woda wsiakala w ziemie), potem po jakims czasie obornik i orka gleboka a pod zboza jare to obornik na sciernicho i tylko plytko przyorac na zimie i dopiero na wiosne orka gleboka no i tak samo pod kuku no chyba ze nie ma dosc obornika to tylko na zime agregatem scierniskowym i dopiero na wiosne obornik i orka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

I ja tak samo - agregatem ściernisko, obornik i orka pługiem 4 skibowym + Ursus 902.


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

My po ścierni zawsze agregatem dajemy a na jesień obornik i orka


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

jest sens orac przed obornikiem? my albo kultywatorem albo talerzówką, gdybym miał orac to wolałbym na nie ruszane sciernisko wywiesc.

na jaka glebokosc oracie obornik po zniwach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja na 30cm, bo to orka zimowa.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak ktoś chce na raz zaorać włącznie z przyoraniem obornika. To niech go wywiezie jak najwcześniej po zbiorze przedplonu i zaorze. Gwarantuje, że orka będzie lżejsza, niż razówka we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Ja na 30cm, bo to orka zimowa.

no ja tez tak gleboko ale nie wiem czy to dobrze B) ja nazywam tą orke letnia bo jest robiona w sierpniu i pod pszenice ozimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja ją robię... jak się wyrobie ze wszystkim to wywozimy gnojowicę/gnojówkę i obornik i dopiero orka więc u nas to jest koniec października początek listopada, a czasami jeszcze później. Dodam jeszcze, ze od zawsze tak się u nas orze więc nie ma sensu zmieniać bo to by była tylko strata próchnicy na polu.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taszarek    0

Pod buraki to robimy tak na ściernisko po żniwach obornik orka na 10cm potem sieje mieszankę traw poplonowych futtertrio zbieram trawe na jesieni wywożę gnojówkę potem gruber i orka zimowa po tej trawie jest bardzo dobre stanowisko polecam

a pod QQ to na ściernisko po zbożu sieję gorczycę i gruberuję potem jak ma jakieś 40cm przed zakwitnięciem zazwyczaj w październiku wożę na nią obornik i jadę gruberem i orzę, też super sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj