kat

Sorgo na kiszonkę

Polecane posty

amnowak43    1
Chwastnica była w jednym miejscu na polu. Tam gdzie oprysku zabrakło. Nic nie dodawaliśmy do azoprimu. Znakomicie sobie poradził z tym chwastem.

W top agrar jest artykuł o odchwaszczaniu sorga....

Prosze o odpowiedź czy zastosował ktoś do odchwaszczania sorgo merlin super i jakie były efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

W top agrar napisali że w Merlin 750WG jest substancja czynna Izoksaflutor i efekt jest taki:

30-80% uszkodzeń, zasychanie, więdnięcie do wypadów roślin włacznie

 

Podają że brak objawów jest po

Mustang 306SE

Dual Gold 960EC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1
W top agrar napisali że w Merlin 750WG jest substancja czynna Izoksaflutor i efekt jest taki:

30-80% uszkodzeń, zasychanie, więdnięcie do wypadów roślin włacznie

 

Podają że brak objawów jest po

Mustang 306SE

Dual Gold 960EC

Dual doglebowo a mustang dolistnie.Jest to jakieś wyjście gdy wycofano wszystko z atrazyną m.in. primextra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Z tego co czytałem na konkurencyjnym forum to @Grześ trochę doświadczeń robił z różnymi opryskami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

To fajnie że kupisz B) .

Czym pryskać napisane jest kilka postów wyżej......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROPA    1

ma takie pytanie czym siejecie sorgo albo czym mozna posiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja w zeszłym roku siałem siewnikiem od buraków. Rządki co 44cm a ziarka co 12cm. Wyszło trochę mniej niż powinno, ale nie odbiło się to na plonowaniu <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek12    0
A mi właśnie chodzi o to żeby uprawiać ją u nas. Bo niby suszę znosi lepiej od kukurudzy i lepiej plonuje. A także dobże rośnie na słabych glebach. Ale to wszysto niby. Bo w moich okolicach nikt sorgo nie sieje

 

 

 

dokładnie sąsiad zasiał po raz pierwszy sorgo i nie wiem co z tego wyjdzie e ale mówi to co ty dodał że może osiągnąć do 4 metrów i nie można kosić przy samej ziemi tylko 40-60 cm od ziemi bo na dole jest tzw kwas pruski


ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Na nasze sorgo miało 4,5m. Można kosić niżej, bo podczas kiszenia kwas pruski zniknie :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek12    0

znajomy zakisił sorgo razem z kukurydzą i krowy później nie chciały zjeść bo było koszone maszyną jedno rzędową przy samej ziemi.

 

A sorga takiej wielkość to tylko pogratulować na jakiej ziemi było zasiane a jaki oprysk stosowałeś po wschodach sorga, a mogę wiedzieć jak krowy jedzą to sorgo??

 

PZDR Zetorek12


ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Zasiane było na klasie 3b, 4a i 5. Wszędzie było takie same wysokie. Oprysk był przed wschodowy. Chyba azoprim. W każdym bądź razie na bazie atrazyny którą już wycofali z użytku.

 

Krowy jadły tak średnio. Bo za późno kosiliśmy. miało za dużo włókna. Znajomy kosił 3 tyg prędzej i dobrze mu jadły. Nas niestety z sieczkarnią przetrzymali 3 tyg I sorgo trochę się zestarzało.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek12    0

Aha dziękuję za odpowiedz a wiesz może ile wychodzi ton z hektara??

 

miał bym prośbę mógł byś się podzielić ze mną informacjami na temat sorga..

 

PZDR. Zetorek12


ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Nie mam pojęcia ile było ton z ha. Ale było jakieś 35 rozrzutników w tych wysokich zastawkach.

 

A co chciał byś wiedzieć w tym temacie? Przeczytaj ten temat od początku. Tam było sporo na temat sorga :) . A jak byś czegoś nie znalazł to śmiało pytaj :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek12    0

@kat można skarmiać sorgo nawet gdy nie ma wiechci i np na 165 cz wzrostu??


ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My wycinaliśmy przecze to jak zaczynaliśmy miało mniej jak 1,5m. Tylko w skarmianiu na zielono nie można z ilością przesadzić bo w świeżych roślinach jest kwas pruski.

 

Jak bym miał jeszcze raz zasiać sorgo to kosił bym je 1-2 tyg po tym jak wypuści wiechy. Bo potem za dużo włókna ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja znów sorgo kosiłem dwa razy do roku na kiszonkę pierwszy pokos kosiłem gdzies jak miało wyskość 1,60 a drugi jak miało 1,10.Ja robiłem w bele prasa

Claas rollant 250 rot cut wiec bylo posiekane.Po skoszeniu leżało jakies 3 dni na słoneczku żeby dobrze przewiędło,brałem bezpośrednio z pokosa.Dodawałem zakiszacz z Sano.Bele z sorga oddawałem opasom matkom i bykom.Powiem wam ze chętnie zjadały te bele efekt w przyrostach był ale dawałem też kukurydze więc nie wiem ile dokładnie dochodziło z sorga.W tym roku nie siałem sorga ze względu na duża ilość kuku.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

A czy można zrobić taką mieszankę sorgo + kukurydza tak jak ze zbożem czy trzeba do jednego zbiornika w siewniku sorgo a do drugiego QQ?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

sorga z kuku nie wymieszasz przed siewem. Bo sorgo ma malutkie ziarno. Coś jak od buraków. Siejąc jeden rządek kuku a drugi sorga może być ciężko. Bo różne odległości między nasionami przypadają z tego co pamiętam. No i czym to opryskać żeby nie spalić ani kuku ani sorga? Ktoś się orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z opryskiem może być problem. Rok temu obok QQ posiałem trochę sorga, pryskałem accant+zeagran to sorgo spaliło doszczętnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Aha czyli bezpieczniej dla wszystkich zasiać osobno

Kurde jak mnie te sorgo kusi tylko jak tacie pokazałem fotkę to powiedział ale czym to skosisz ale jakby miało tak 4.5 metra to masy od ch**lery i jeszcze trochę więc może go przekonam bo niedaleko nas pgr ma qq i im robak żre więc czy do nas nie przyleci?oni planują samolotem już QQ pryskać


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Ja mialem sorgo z QQ tylko raz razem zasiane ale to nie jest to gdy QQ była dojrzała to z sorga woda leciała teraz sieje osobno to jest o wiele lepiej a sorgo dopiero sprzątam po połowie października lub później i wtedy jest ok... a jak miałem razem to pryskałem LUMAX-em ale jest dosyć drogi...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Aha czyli bezpieczniej dla wszystkich zasiać osobno

Kurde jak mnie te sorgo kusi tylko jak tacie pokazałem fotkę to powiedział ale czym to skosisz ale jakby miało tak 4.5 metra to masy od ch**lery i jeszcze trochę więc może go przekonam bo niedaleko nas pgr ma qq i im robak żre więc czy do nas nie przyleci?oni planują samolotem już QQ pryskać

Oj tej masy to wcale nie tak dużo... Po ugniataniu ciągnikiem na pryzmie to te sorgo siada że szok. Niby duże rośnie ale na te wysokość to masy nie ma tak dużo(w porównaniu np do QQ)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj