kat

Sorgo na kiszonkę

Polecane posty

kat    113

Sogro pryska się tym samym co kukurydzę. Tylko że do 3 dni po siewie.

 

Wczoraj zasialiśmy. Dzisiaj poszedł oprysk. Zobaczymy co z tego wyniknie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja pryskałem w ten sam dzien co siałem. teraz juz ładnie wschodzi byle tak dalej :blink:


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

Powiedzcie jeszcze jakim środkiem pryskaliście. Już bym posiał ale jestem z podlaskiego a u nas o przymrozki nie trudno więc wole poczekać :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

Hej! Panowie a co powiecie o robieniu pryzmy? Miesznie z kukurydzą odpada bo palnujemy posiać sorgo na oddzielnym polu. No i powstaje mały dylemat. Ojciec rozmawiał z jednym kolesiem i ten mówił, że można na dół dać kukurydze i na wieszch sorgo - czy warto? Macie może z tym jakieś doświadczenia? Lepiej tak jak wyżej napisałem czy zrobić oddzielne pryzmy?

 

P.S. Kupiliśmy sucrosorgo 506 i nie było żadnych problemów z wciskaniem kukurydzy i dzieleniem porcji. Zadzwoniłem do przedstawiciela syngenty i ten,bez zbędnych ceregieli, podał mi namiary na Agromax Drobin. :lol:


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8
Hej! Panowie a co powiecie o robieniu pryzmy? Miesznie z kukurydzą odpada bo palnujemy posiać sorgo na oddzielnym polu. No i powstaje mały dylemat. Ojciec rozmawiał z jednym kolesiem i ten mówił, że można na dół dać kukurydze i na wieszch sorgo - czy warto? Macie może z tym jakieś doświadczenia? Lepiej tak jak wyżej napisałem czy zrobić oddzielne pryzmy?

 

P.S. Kupiliśmy sucrosorgo 506 i nie było żadnych problemów z wciskaniem kukurydzy i dzieleniem porcji. Zadzwoniłem do przedstawiciela syngenty i ten,bez zbędnych ceregieli, podał mi namiary na Agromax Drobin. :lol:

 

 

No ja mam zasiane czesc sorgo koło kukurydzy a czesc tez na innym polu i wujek w tamtym roku miał tak samo i zrobił tak ze na spodzie była kukurydza pózniej sorgo i na sorgo jeszcze dał kukurydzy i wszystko super wyszlo i ja w tym roku u siebie zrobie tak samo


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Moje sorgo ma już 50 cm. Myślałem że będzie wolniej rosło.

Znajomy też zasiał i mu nie powschodziło. Pryskał droższym opryskiem żeby na chwostnicę zadziałało. Może to przez to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

Moje sorgo też powschodziło ma ok.10cm. Zobaczymy co będzie później. W Drobinie, tam gdzie kupowałem, spotkałem kilku rolników którzy to uprawiają i mówią że pod koniec lipca będzie dawać czadu ze wzrostem :D


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie większa połowa jest tak około 30 a 40 cm ale na jednym kawałku jest bradzo nie równe i wyglada jak by dopiero powschodziło. I mam pytanko czy mozna to opryskac środkiem dolistnym tak jak kukurydze??


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorek766    3

siemka ja zasilałem sorgo i kukurydze dolistnie mocznikiem w dawce 25 kg/ha w same upalne dni bo miało padać;/ kukurydze przypalilo a sorgo nawet nie zareagowało mozna dawać mocznik bez wahania a co do srodków potasowo fosforowych to nie próbowałem ale nie powinno byc problemów . moje sorgo ma około50 centymetrów ale jest strasznie nierówne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ziomy ja mam sorgo 1 ha i jeden u nas ma 1,3 ha.u mni ejest rozne od 5 cm tak do 45, u drugiego całe jest 50 cm. ale ie wieyy czym na chwasty opryskac mam dzikie proso. pytałe w nasiennym i odr i nie wiedza maci ejakis pomysł?? nie opryskałemowschodowo i teraz załuje, boje ie ze zadui mi bo jest łeb w łeb miescami


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

proponuje wziąć grackę w rękę i iść na pole :(:)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no tak jak pisałem w którymś poście po co się bawić w nie wiadomo w co. lepiej było zasiać więcej kukurydzy. w tej chwili ma u mnie ponad 1,70 i zielsko nie szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

@wojtas, no jakoś mi się wierzyć nie chce że kukurydza ma 1,70m :(


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemowit    0

no właśnie kukurydza 1,7 , przy takiej suszy :( weź zrób zdjęcie tej kukurydzy, chciałbym to zobaczyć. Jak to czytam to mi się wierzyć w to nie chcę hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

he he he dobra w niedzielę robie foty, ale żebyście się nie ździwili. i o jakiej suszy ty mówisz bo u nas to nawet siano ciężko było wysuszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

W moim regionie na podlasiu też nie ma suszy, ale kukurydzy 1,7 m nie ma. Wrzuć fotki, będzie co oglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja w tym roku zasiałem kukurydzę na kiszonkę i na 1 worek dodałem 2kg sorgo.

Zobaczymy co z tego wyrośnie.

Czytałem nie dawno o mieszańcu jakieś trawy z sorgo.

Gdy mieszaniec wyrośnie na wys. 50-65cm należy go skosić na wys. 8-10cm i tak uzyskany materiał można wykorzystać na kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

u mnie też dziś padało. moja najlepsza kukurydza ma około 1,2m ale to dlatego że tam jet trochę lepsza ziemia (czyt. V klasa :( ) i utrzymuje wilgoć. Nie było w tym miejscu suszy. Najsłabsza ma około 20-30 cm :) (prawie uschła - ciekawe czy odbije ). naszczęście jest jej mało.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
no tak jak pisałem w którymś poście po co się bawić w nie wiadomo w co. lepiej było zasiać więcej kukurydzy. w tej chwili ma u mnie ponad 1,70 i zielsko nie szkodzi

 

Tylko że nie wszystkich stać na to żeby tak ryzykować. Jak by ten rok był taki jak poprzedni to kuku do koszenia miała by 1,4-1,5m (na lepszych kawałkach, na gorszych nawet 1m nie miała), 50% kolb z czego jeszcze 40% wykształconych była porażona głownią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

właśnie zrobiłem foty . nie ma żadnych przekrętów , nie leżę między kukurydzą itp.wszystkich niedowiarków zapraszam na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@wojtas to ile ma Twoja kuku????bo w mojej mnie już nie widać a mam 185cm :(


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

właśnie wrzuciłem 3 zdjęcia miejscami ma ponad 180, zresztą będzie widać na fotce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    1

Ja też będę robił sorgo na kiszonke ale musze poczekać do jesieni aż wyrośnie.Mój ojciec zasiał tego około1,5 ha na próbe co z tego wyjdzie :) a zaraził go tym pomysłem jeden kierownik z mleczarni który mówił coś o sorgo i bardzo je polecał bo podobno jest dobre dla bydła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj