kat

Sorgo na kiszonkę

Polecane posty

Ginter    0

A co do sorgo mam również mieszanke sorgo z trawą sudańską.Kosi się ją gdy ma minimalnie 65 cm a klejny pokos jest możliwy po 30-35 dniach.Będę to siał po żniwach bo teraz nie mam pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Czy ktoś z was próbował dawać krową świeżo ścięte sorgo? Bo myślę wykosić ręcznie trochę przecza żeby lepiej do zbierania się zawracało. A boję się trochę żeby bydłu nie zaszkodziło bo podobno sorgo zawiera w sobie kwas pruski. Tylko czy jest go tak dużo żeby był w stanie zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

u mni emoje sorgo ma juz dwa metry spokojnie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Moje na większości pola ma 1,85m. A w najwyższych miejscach 2,15m :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie od 1.50 do 1.80 mam nadzieje ze troche przyspieszy bo ja pod koniec sierpnia biore sie za koszenie kukurydzy


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

dzwoniłęm do odr i mozna spokojnie wypasac sorgo


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

no nic nie mowili bo sam chciałem kosic jak było małe wiec ie wiem czy im wierzyc we koncu to odr. u mnie sorgo zaczyna pojedynczo wiechowac, mam pytanie do tych co mieli sorgo juz wczesniej-urosnie jeszcze jak wyrzuci wiechy czy juz tak zostanie??


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U mnie jeszcze nigdzie wiechy nie ma. Jaką masz odmianę.

 

W sorgo są jakieś substancje które w żwaczu powodują powstawanie kwasu pruskiego. W małych ilościach pewnie nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

I jak wam to sorgo rosnie? Ja mialem co trzeci rzadek w ubieglym roku i nic nie wyszlo wszystko przez to ze nie bylo opryskow ktore mozna stosowac na sorgo i kukurydze jednoczesnie nie wiem jak jest teraz..

W tym roku posialem sama kukurydza i jest extra po tych deszczach wysoka i kolb od zarabania, gozej z tegorocznym zbozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

Nie,pytam boja pryskalem rok tmu dawalem i tak zanizona dawke i momo wszystko przypalilem, Zasialem zastodola zeby zobaczyc jak to rosnie samo i wyroslo na ponad 3 m,twoje jak ma 2 to ok jeszcze ma czas. ta roslina w pierwszych stadiach rozwojowych ma wolny wzrost pozniej to sie az w oczach pnie do gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

no ja mam to trawe sudańks i sie zaztanwaiam czy urosni od wiechowania czy juz nie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Moje sorgo urosło już do 3.2m i zaczyna miejscami wiechę pokazywać. Jak na razie dale bydłu świeże i jeszcze nic mi nie zdechło B)

 

@atomik

I ile jeszcze urosło od kiedy wiechę wypuściło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

No i jak tam ze zbiorami sorgo ? U mnie urosło ponad 4m ale miałem tak geste ze z trudnościami przez nie przechodziłem :) O wiele więcej masy było niż z kukurydzy na tym samym odcinku. Na przyszły rok chyba zasieje jeszcze z 1ha więcej :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U mnie też masy od groma. Za rok nie wiem czy zasieję. Bo mamy w planach postawić głównie na sianokiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

U znajomego sorgo miał wsiane z kuku to mu sieczkarnia stawała tak gęsto było a wyższa była od kuku o ok 1m a kuku miała 3,2.

 

EDIT

 

Ta sieczkarnia to stary Forszaj E 281 C.


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorek766    3

witam!!! mam pytanie czym odchwaszczaliście swoje sorgo, bo po wycofaniu atrazyzy zniknął primextra gold z półek sklepowych i mam problem co wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorek766    3

kat ale dodawałeś coś do azoprimu?? bo chwastnica jest sredniowrażliwa na działanie tego srodka:/ a ja mam głównie problem z tym chwastem;/ stosował ktoś z was dual golda?? chwastnica jest na niego wrażliwa tylko moze zeby poszerzyć jego działanie może by dodać jakiś srodek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Chwastnica była w jednym miejscu na polu. Tam gdzie oprysku zabrakło. Nic nie dodawaliśmy do azoprimu. Znakomicie sobie poradził z tym chwastem.

W top agrar jest artykuł o odchwaszczaniu sorga....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj